Francouzi v českém vodárenství?

Není důvod, aby ten, kdo prodával vodu, platil za obnovu potrubí … Co vám na tom vadí?“

Dostal jsem dnes do e-mailu tuto otázku:

„Dobrý den, nevím, možná jsem to z Vašeho webu www.pravdaovode.cz nepochopila …  ale ve vodě jsou 2 činitelé: ten, kdo vodu prodává a ten, kdo potrubí vlastní. Ten, kdo vodu prodává, dostává část zisku a další část zisku jde majiteli potrubí.

Takže není důvod, aby ten, kdo prodával vodu, platil za obnovu potrubí … Co vám na tom vadí?“


Možná se mýlím, ale cítím zde trochu ironii, která ovšem není na místě. Paní totiž přesně vystihla, co se v ČR stalo a o co jde. Z městské vodárny se stane jen formální subjekt, který sice trubky vlastní, ale disponuje s nimi ve skutečnosti koncern, který si z obchodu s vodou udělá kšeft.

oddělení neodělitelného

Vymyšlené je to chytře. Chtějí jen prodávat vodu z našich studní a neplatit obnovu studní. Proto také původně z jednoho subjektu vzniknou dva. Okresní vodárnu nejdříve rozdělí na dvě firmy. Ta, která trubky vlastní zůstane obcím (do té se musí investovat) a ta která ovládá peněžní toky z vodného a stočného a inkasuje od lidí peníze a jen prodává vodu a investovat nemusí. Chytře vymyšlené - nic nevlastní a tak se do investic distancují. Investice jim financují města a obce anebo městské vodárny.

Dělení zisků, které paní připadá tak OK, poté vypadá například takto a je to pro občany spíše KO. K oddělení zisků totiž opravdu dojde a vypadá takto:


Je třeba vrátit vodu zpět do rukou města a obcí.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE

VODA NENÍ SAMOZŘEJMOST

 

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje