Francouzi v českém vodárenství?

Není důvod, aby ten, kdo prodával vodu, platil za obnovu potrubí … Co vám na tom vadí?“

Dostal jsem dnes do e-mailu tuto otázku:

„Dobrý den, nevím, možná jsem to z Vašeho webu www.pravdaovode.cz nepochopila …  ale ve vodě jsou 2 činitelé: ten, kdo vodu prodává a ten, kdo potrubí vlastní. Ten, kdo vodu prodává, dostává část zisku a další část zisku jde majiteli potrubí.

Takže není důvod, aby ten, kdo prodával vodu, platil za obnovu potrubí … Co vám na tom vadí?“


Možná se mýlím, ale cítím zde trochu ironii, která ovšem není na místě. Paní totiž přesně vystihla, co se v ČR stalo a o co jde. Z městské vodárny se stane jen formální subjekt, který sice trubky vlastní, ale disponuje s nimi ve skutečnosti koncern, který si z obchodu s vodou udělá kšeft.

oddělení neodělitelného

Vymyšlené je to chytře. Chtějí jen prodávat vodu z našich studní a neplatit obnovu studní. Proto také původně z jednoho subjektu vzniknou dva. Okresní vodárnu nejdříve rozdělí na dvě firmy. Ta, která trubky vlastní zůstane obcím (do té se musí investovat) a ta která ovládá peněžní toky z vodného a stočného a inkasuje od lidí peníze a jen prodává vodu a investovat nemusí. Chytře vymyšlené - nic nevlastní a tak se do investic distancují. Investice jim financují města a obce anebo městské vodárny.

Dělení zisků, které paní připadá tak OK, poté vypadá například takto a je to pro občany spíše KO. K oddělení zisků totiž opravdu dojde a vypadá takto:


Je třeba vrátit vodu zpět do rukou města a obcí.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE

VODA NENÍ SAMOZŘEJMOST

 

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje