Francouzské kolonie v minulosti

Čí je voda? Naše!

Vykopu studnu, přivedu k ní trubky, postavím k ní Francouze v livreji a on mi nalévá sběračkou vodu a já mu za to platím. Tak nějak to v současné době u nás vypadá se životodárnou a čím dál víc vzácnou tekutinou.

Kdo ji vlastní, ten je bohatý. Opravdu tomu tak je?

V současné době je nám stále prezentován vážně zajímavý provozní model – náklady má ten, kdo vlastní studny a zisky končí u toho, kdo ji prodává.

Je to taková koloniální smlouva.

Kapitán se plaví po moři a v dálce ve vlnách uvidí nádherný ostrov. Je na něm zdroj pitné vody a hrstka vykulených domorodců. Pěkně se pobratří a nají, napijí a řádně zhulí. Podroušený šaman vezme náčelníkův palec místo podpisu, lípne ho pod smlouvu a je to. A kapitán má vyhráno, podepsáno a začnou se mu pěkně sypat zisky.

A my se pak nad fakturami divíme tomu, že čím víc vodou šetříme, tím víc nám rostou náklady. My prostí občané a spotřebitelé na zahrady stavíme nádrže na dešťovku. Má známá nevypouští vodu z vany a pak chodí, vybírá ji konví a zalévá jí kytičky. Brzy se může vrátit doba, kdy se celá rodina vykoupe v jedné vaně, jak to kdysi dělávala v neckách. Vymýšlíme prostě možné i nemožné, ale saháme stále hlouběji do portmonek.

Podle vyjádření Ing. Radka Novotného, autora projektu Pravda o vodě se „´Naháněči koncernu´ pokouší lidi, kteří se pustí do obrany „vody“ a vodáren, zesměšňovat nebo koupit. Když to nezabere pokouší se je zastrašit žalobami, politickou likvidací a jinými mafiánskými praktikami.“

Pokud se máte chuť a zájem seznámit více s touto problematikou, máte možnost zde: https://pravdaovode.cz/

Až bude voda zpět v rukách měst a obcí a ty budou moci finance reinvestovat, bude zase dobře. Naše zisky přestanou odtékat. Ale o to se musí zasadit především politici.

Zatím je to jen obrovský cedník, kterým voda protéká. Veřejná sféra láduje finančně do toho, do čeho mnozí netuší. Mnohdy ani nevíme, z čeho se vlastně cena vody kalkuluje. A politici se diví, že jim v tom cedníku přibývají stále díry.

Skutečnost je taková, že peníze a voda tak tečou proti sobě… o ceně rozhoduje koncern, který vodu prodává. A na městech a obcích zůstává jen starost o údržbu a investování do rezavějících trubek.

Pokud si ji budeme prodávat sami a bez překupníků, nemůžeme na tom prodělat.

Stejně tak jako veškeré přírodní zdroje je i voda náš svrchovaný majetek. Je prostě naše. Voda je život a náš život, ani život našich dětí, rozhodně do rukou koncernů nepatří. A žádný vykutálený Trautenberk ho nemá právo svévolně prodávat.

Zdroj: http://sarkavanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=539666

shadow-ornament

PS: Tento článek mne potěšil, pobavil i poučil.  Co s tím co není správné uděláme?

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje