Voda a 100 let ČR: Jak se správa české vody dostala do rukou koncernů?

Přemýšleli jsme, jak spojit téma vody a výročí 100 let založení Československé republiky tak, aby to nebylo formální. Posuďte zda se nám to podařilo.

Žaloby a rozsudky, které odpovídají na častou otázku: Jak se správa české vody dostala do rukou koncernů?

Každý týden budeme v pondělí na stránkách portálu PRAVDAOVODE.CZ  zveřejňovat nový ROZSUDEK/VYJÁDŘENÍ ŽALOBCE, ve kterém SOUDCI popisují nehorázné a protiprávní jednání „politiků“ anebo organizované skupiny nájezdníků.

Na stránky webu Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ  jsme proto přidali MENU – SOUDY a popsali jsme, O CO JDE V ŽALOBÁCH NA OBRANU VODÁREN.

Máte zde již dostupné informace ke třem kauzám a chystéme i další regiony – Olomouc, Hradec Králové, Plzeň:

PARDUBICE

PROSTĚJOV

ZLÍN

Žaloby a útoky koncernů

Budeme zde zveřejňovat také žaloby koncernů na občany, zastupitele, novináře a dokonce i stát a také rozsudky, které dokládají, že koncerny tyto žaloby prohrávají. Obdobně jako v zahraničí jsou tyto žaloby často prostředek, jak se koncerny pokouší zastrašit občany, kteří vodu brání nebo zastírají své protiprávní jednání, např. tím, že poté co ovládnou monopol vody, lidem léta do ceny vody účtují neoprávněné náklady, aby si navýšili zisk.

Pokud jste se sami stali terčem podobného jednání, můžete žalobu i rozsudek zaslat a my ho zveřejníme.

 

Informace ZDARMA

Rozsudky poskytneme ve veřejném zájmu ZDARMA bez ohledu na to, že pro jejich dosažní, bylo často třeba vydržet financovat obranu vody přes soudy 16 let a za výsledným rozsudkem je neskutečné množství práce, času, při shánění důkazů a statisícové náklady právníky, resp. na soudy. 

Důvod je prostý, chceme, aby lidé rozsudky použili jako precedens, ušetřili čas a peníze a pochopili, co se u nich v regionu dělo a děje. Budou mít v rukou důkaz, že se lze nájezdníkům a protiprávnímu jednání politiků bránit.

Správa monopolu vody může zůstat v rukou městských vodáren anebo ji lze právní cestou do rukou městských vodáren vrátit.

učíme se filmem-J

 

Pokud toto považujete za správné, tak nás dle svých možností podpořte.

Pokud vám rozsudky pomohou, pak nás můžete podpořit dodatečně.

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá 🙂

Upřednostňujeme menší pravidelnou pomoc (200-500 Kč), před větší jednorázovou. Udržuje se pozornost dárců k dění kolem vody :-).

Podobné články