Nic není náhoda: Na poslední chvíli byl objeven zásadní důkaz v kauze tunelované vodárny

Nic není náhoda. Měl jsem být na jednání soudu, místo toho jsem objevil zásadní důkaz.

Na stejný den mi po více než roce nabídla policie možnost nahlédnout do spisu, který ke kauze vytunelované vodárny vede. Zvažoval jsem, ale nakonec jsem k soudu poslal právníka a jel jsem nahlížet do spisu.

Mnoho věcí v něm jsem znal, ale objevil jsem jeden zásadní důkazy. Zastupitelům města, které mělo ve vodárně téměř 50% podíl, předložil člen vedení vodárny a současně vedení radnice, lživé informace a tím zastupitele zmanipuloval a přiměl hlasovat pro smlouvy s koncernem umožňující následně 30 let vodárnu tunelovat.

Zastupitelé města byli uvedeni v omyl a jejich souhlas s uzavřením smluv mezi vodárnou a koncernem vycházel z přesvědčení, že JEDINĚ odsouhlasení smluv mezi městem a koncernem, je cesta, jak zajistit regionu dotace z EU potřebné pro financování rozvoje a obnovy vodárenských trubek. Zastupitelé měli uvěřit a věřili, že JEDINĚ svým souhlasem se smlouvami dotace zajistí a tím uleví rozpočtům měst a spolufinancování dotačních projektů, ponese na svých bedrech místo měst, společnost Vodovody a kanalizace.

V důvodové zprávě předložené zastupitelům, bylo lživě uvedeno:

„Hlavním důvodem pro realizaci provozního modelu je možnost přijetí dotací z evropských fondů. Příjemce těchto dotací v oblasti vodárenství obecně mohou být buď:

 1. města, resp. sazky obcí, anebo
 2. infrastrukturní VAK v provozním modelu

VAK jako tzv. smíšená vodárenská akciová společnost, která vodovody a kanalizace vlastní a provozuje, NENÍ způsobilým příjemcem dotací z fondů EU.“

Obdobná lež, následně manipulující se starosty na valné hromadě městské vodárny (akcionáři), byla uvedena ve Zprávě představenstva vodárny, předložené akcionářům, na které takto podvedeni akcionáři, hlasovali pro udělení souhlasu uzavřít smlouvy o provozním tunelu mezi vodárnou a zahraničním koncernem.

„Přímým důvodem transformace společnosti, je nezbytnost splnění podmínek a předpokladů pro možnost předložení žádosti o dotace za strukturálních fondů EU …. „

Podpora z ondu je ručena samosprávám

 

Důkaz o nemravném a patrně i podvodném charakteru informací předených zastupitelům a starostům jsem zaslal soudu.

K tomu jsem již předtím soudu doložil, že podobné informace byly lživé. Z v té době platné Směrnice Ministerstva životního prostředí č.11/2003 pro předkládání žádosti z Evropských fondů, konkrétně Fondu soudružnosti, plyne, že právě smíšené městské vodárny jsou oprávněné žádat o dotace z EU.

Směrnice jednoznačně určovala, kdo je oprávněný žadatel o dotace z členských fondů EU. Směrnice vydaná půl roku předtím, jasně stanovila, že dotace z EU (veřejné prostředky) jsou určeny výhradně pro podporu (veřejných zájmů) měst a obcí, jejich svazků nebo těch společností, kde mají měst a obce trvale většinu. Směrnice určila, že dotace nesmí být zneužity tím, že by byly poskytnuty ve prospěch soukromých či nadnárodních firmem.

Tato směrnice měla eliminovat kolaboraci místních politiků ve prospěch koncernů

Vedla k zneužívání dotací a také k předání monopolu vody do rukou cizinců. Různí Hadi v oblecích a Hadi na radnicích se nechali namotivovat a často pokoutným a podvodným způsobem prováděli organizovaný a řízený minimálně nemravný proces, který vede k trvalému zneužití obecního majetku a dotací z EU.

Za různé osobní výhody uzavírali  s koncerny na 30 let vazalské smlouvy, které umožnily koncernům za hanobných podmínek ovládnou monopol vody a veřejnou službu  a  od té doby zisk z vody a zisk podpory končí jako zisk zahraničních koncernů.

Pravdou bylo, že uzavření smluv s koncernem a realizace tzv. provozního modelu zbavila městskou vodárnu možnosti dotace z EU získat. 

Jaké závěry z toho všeho udělají soudci? To se brzy dozvíme.  Co si o tom myslíte, můžete napsat do komentáře pod článek.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

14 komentářů

 1. Kdyz tomu spravne rozumim, tak i oficielni smernice, informace statniho institutu ministerstva, byla nespravna, nebot rika, ze i temto smisenym podnikum dotace nalezeji. Takze ten kdo zastupitelum predaval tuto nepravdivou informaci se jednoduse odvola na ministerstvo. Tezke rozhodnuti pro soud?

  1. Pane Josefe, váš závěr není správný, ale díky za zpětnou vazbu, vysvětlím to lépe.

   Směrnice jednoznačně určovala, kdo je oprávněný žadatel o dotace z členských fondů EU. Směrnice vydaná půl roku předtím, jasně stanovila, že dotace z EU (veřejné prostředky) jsou určeny výhrandě pro podporu (veřejných zájmů) měst a obcí, jejich svazků nebo těch společností, kde mají měst a obce trvale většinu. Směrnice určila, že dotace nesmí být zneužity tím, že by byly poskytnuty ve prospěch soukromých či nadnárodních firmem.

   Tato směrnice měla eliminovat kolaboraci místních politiků ve prospěch koncernů, jenž vedla k zneužívání dotací a také k předání monopolu vody do rukou cizinců. Různí Hadi v oblecích a Hadi na radnicích http://pravdaovode.cz/hadi-na-radnici/ se nechali namotivovat a často pokoutným a podvodným způsobem prováděli organizovaný a minimálně nemravný proces, který vede k trvalému zneužití obecního majetku a dotací z EU.
   Za různé osobní výhody uzavírali s koncerny na 30 let vazalské smlouvy, které umožňily koncernům za hanobných podmínek ovládnou monopol vody a veřejnou službu a od té doby zisk z vody a zisk podpory končí jako zisk zahrančních koncernů.

   Pravdou bylo, že uzavření různyých „koloniálniách“ smluv s koncernem a realizace tzv. provozního modelu http://pravdaovode.cz/co-je-to-provozni-model/ často zbavila městskou vodárnu a celý region možnosti získat dotace z EU.

 2. Můj obdiv inteligentnímu a pracovitému člověku, který se zastává nás, prostých lidí, kteří víme nebo tušíme že jde o velkou lumpárnu na náš úkor a kteří se tomu neumíme bránit. Velké díky pane Novotný.

  1. Pane Navrátile,
   celé předání vody cizincům stojí na tom, že lidé neví, co se děje a je to nehorázná lumpárna, realizovaná politiky ve prospěch koncernů. Nedávno jsem to přirovnal k internacionální pomoci z let 19968-1969. Jde o moc o zisky a to co je presentováno jako vstup strategických investorů je velmi podobné tomu co se dělo v roce 1969, kdy nám přijely pomáhat armády 5 spřátelených států.
   Rozdíl je, že nyní je to rafinovanější – přišli k nám bez tanků a díky tomu si toho lidé nevšimli. Jediný kdo to věděl, byli místní „politici a politici u moci“, ti psali zvací dopisy a …

   Co má společného zdražování vody a okupace po roce 1969? https://pravdaovode.cz/novinky/cizinci-a-okupace/
   Lidé to musí pochopit a pak přes veřejné mínění kolaboranty i koncerny vyhnat -http://pravdaovode.cz/chci-vodu-v-rukou-samosprav/ PŘIDEJTE SE.

 3. A ted si predstavte,ze to velice zrejme nebude jen pripad vody a vodaren!!! Podle myho osobniho nazoru se tu jedna o umyslnou vlastizradu vedenou ze zahranici!

  1. Rozhodně je to lumpárna na kterou lidé, měst a stát doplácí. To, že nejde jen o dovětví vodárenství je evidentní – týká se to všech veřejných služeb, kde se mezi službu a lidi snaží často zkorumpovaní politicinainstalovat soukromé penězovody – nemocnice, teplo,plyne, energetika, odpad …
   Ve Francii to již pochopili a začali koncerny vyhánět – https://pravdaovode.cz/novinky/korporace-bohatnou-vode/

 4. Pane Novotný, jste hoden následování. Kéž bych měla tolik odvahy, vytrvalosti a rozhodnosti jako Vy. Je tolik potřebné, aby se lidé stavěli k problémům dnešní společnosti čelem a nečekali, až za ně někdo něco udělá. Být na 100% zotpovědný sám za sebe. Děkuji. Janali

 5. Dá se předpokládat,že stejný model manipulace se zastupiteli (nekdy též ohlupiteli) , byl proveden ve vícero vodárnách a tak ted jde o to,aby se patricné důkazy nepoztrácely.

  1. Váš předpoklad je správný. To co se dělo ve Zlíně http://pravdaovode.cz/zlin/ a v Praze http://pravdaovode.cz/praha , probíhalo to jako přes kopírák s malými úpravami po celé ČR. Zda voda zůstalav rukou měst nebo zisky z ní přešly do rukou koncenrů záleželo jen na tom, zda byli v regionu lidé a politici rozumní nebo tam byla většina politiků slepá, hluchá a pár Hadů na radnici začlao jednat skrytě pro koncerny. Kdo prodává vodu v ČR – ZDE JE MAPA ČR A ROZDĚLENÍ – http://pravdaovode.cz/vodarny

 6. Co k tomu říci? Čirá prasárna, abych tedy zůstal slušný…Cui bono? Ti, co se neumí jinak uživit, to dělají tímto způsobem…

  1. Jenže to není obživa, to je lumpárna na účet nás všech u nenahraditelné suroviny. Z ČR se díky tomu stává kolonice a ze svobodného státu KONCERLIA-LAND. Jsem proti, proto jsem začal dělat věci, které toto mají napravit – http://pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Podobné články