Požaduji vrátit vodu do správy státu!

Voda je pro zemi tím, čím je krev pro člověka.Požadujeme vrátit hospodaření s vodou zpět do rukou měst nebo státu a přidat právo na vodu do listiny základních práv a svobod.

Za drahou vodu, její neustálé zdražování a to, že je česká voda v rukou cizinců odpovídají politici.

Žádám politiky, aby prosadili vrácení hospodaření s vodou zpět do rukou měst a obcí, resp. jejich vodáren. Chci platit za vodu jen to, co je třeba. Chci, aby peníze, které platím za vodu, byly investovány zpět do obnovy vodárenských trubek. Chci pro sebe a své děti čistou vodu za rozumnou cenu. Chci platit rozvoj vodárenských trubek, ne zisky cizinců.

Voda je život a náš život, ani životy našich dětí, do rukou koncernů rozhodně nepatří

Proto se přidávám

arrow

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.

Vše vyplňte prosím úplně a pravdivě, aby nebyl znevažován smysl a úsilí lidí, kteří se  zapojili do iniciativy VODA 300, s cílem nastartovat proces vrácení vody a hospodaření s ní zpět do rukou měst a obcí.

Svůj email můžete kdykoliv odhlásit

shadow-ornament

Do 1.3.2017 podepsalo tento požadavek

1.403

občanů České republiky

Lidé, kteří se přidali, jsou z celé republiky. Mají různá povolání, vzdělání i životní příběhy, ale chápou, jak je voda pro nás všechny životně důležitá!

shadow-ornament

Děkujeme všem za podporu našeho snažení.

MUDr. Michal Chromec                         Ing. Radek Novotný 

 

Za petiční výbor:
Ing. Radek Novotný, Na Drahách 247, Sviadnov
MUDr. Michal Chromec, Alšova 2891/2a, Přerov I-Město, 750 02 Přerov

Podpisový arch k petici
Dle §4 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním, uvádíme, že podpisový arch se týká petice „PRAVDA O VODĚ“. Dále uvádíme, že přílohou každé složky jsou citace z petičního zákona.

shadow-ornament
shadow-ornament

Autoři iniciativy CHARTA VODA 300

Ing. Radek Novotný

Vodárenský konzultant a odborník na praktiky koncernů. Léta pomáhá zachovat vliv obcí na vodu a na to, aby peníze vybrané od lidí za vodu končili v obnově trubek a ne v zahraničí. Pojmenoval tunely - TUNELY - a v řadě regionů je pomohl obcím zastavit. Je autor portálu www.pravdaovode.cz a projektu PRAVDA O VODĚ, kde poskytuje informace o ceně vody, vodárnách a dění na radnicích. Učí zastupitele a lidi, jak ubránit vodárny před nájezdníky. Při obraně vodáren se obrátil na soudy, které mu dávají za pravdu.

MUDr. Michal Chromec

Dlouholetý zastupitel města Přerov a 12 let předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Přerov, a.s., který s poctivými politiky opakovaně ubránil vodárnu před koncernovými nájezdníky. Inicioval Dohodu měst o společné strategii, která zajistila suverenitu  rozhodování  měst ve vodárně. Díky tomu Vak Přerov dosáhl na dotace z EU, peníze od lidí investuje do rozvoje vodárny a cenu vody má přitom nižší než většina koncernů v okolí.