NFPoV: Informovanost pomáhá občanům ve volbách

Informovanými nelze manipulovat

O tom, že informování ve veřejném zájmu je zásadní pro funkční demokracii a nápravu excesů anti-politiků někdy lidé pochybují. V právě aktuálních volbách ve Zlíně mají důkaz, že pochybovat nemusí.

Konkrétní příklad, kdy informovanost pomohla k eliminaci člověka, který léta nepracuje v zájmu občanů a usiloval o vrcholnou politickou funkci dokonce v Senátu České republiky, když kandidovat za STAN ve Zlíně do senátu, v doplňkových volbách za uvolněné místo p. Čuby.

Právě informovanost občanů, pomohla k eliminaci nežádoucího „politika“ již v prvním kole senátorských voleb, což je  varovný prst občanů stranám a hnutím.

VY PRACUJETE PRO NÁS A ZA NEŠE PENÍZE – KOLABORACE JE NEPŘÍPUSTNÁ

Hnutí STAN a ANO na Zlínsku narazili – lidé dali jasně najevo – už toho bylo dost

Občané se díky projektu Pravda o vodě  dozvěděli o nemravném jednání anti-politiků města Zlín a to mnohý lidem pomohlo ve volbách. Na Zlínsku nastal propad STAN a ANO a ani jeden z kandidátů z těchto hnutí se do druhého kola senátorských voleb nedostal, přestože volební účast byla pouhých 16%.

Po roce 2010 ovládlo radnici města Zlín hnutí STAN, v čele se Adámkem, který se do pozice dostal, jako kritik vody v rukou cizinců.

Adámek

Od roku 2014 vládne ve Zlíně koalice STAN-ANO, kdy ANO rovněž vodu použilo jako prostředek k získání hlasů.

Sluhové dvou pánů? Ne jen jednoho.

Dvě hnutí jednají na Zlínsku léta na úkor občanů. Jsou zvolena k zastupování občanů, ale pro občany nepracují.

Že lidé za tato hnutí na radnici města Zlín, zájmy lidí nehájí, se ukázalo bohužel velmi rychle. Jejichž „nominanti“ ve vedení okresní vodárny Zlín léta platili nehorázné částky právníkům (celkem prý zaplatili 50 mil. Kč), aby natahovali soudní spory vedoucí k vrácení vody do rukou obcí a zabránili odhalení kompotu vedoucímu k vytunelování Vaku Zlín, k drahé vodě, ztrátě dotací z EU.

Léta manipulují s občany, kryjí a udržují protiprávní stav a protože to lidé na Zlínsku i díky PRAVDĚ O VODĚ ví, do vrcholné politiky nepůjdou. Lidé na radnici Zlíně a ve vedení VaK Zlín, které radnice na tuto pozici dosazuje, udržují v chodu systém, kterým odtékají stamilióny od lidí na účty koncernu, neuplatňují škody po pachatelích, nechávají promlčet škody i protiprávní jednání. Občané to již chápou a to zejména díky dlouholeté investigativní práci v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, ke které se přidala také Aliance pro vodu a občané sdružení pod název H2O.

Úsměvy ve stylu „kačerů Donaldů“ na billboardech byly vyhozené peníze

Na další o(h)loupení občanů již nestačí klasická PR kampaň a statisíce za plakáty. Panu Adámkovi nepomohla ani stranická stádnost, když bylo alarmováno a mobilizováno hnutí na Zlínsku, které samozřejmě samo „sebe“, resp. Adámka volilo šlo, ale od některých členů víme, že volit nešli, protože tohoto člověka v senátu prostě nechtějí.

Informovanost občanů zafungovla jako záklopka

Informovanost lidí pomáhá, aby se do vrcholné politiky nedostali lidé, kteří nepracují pro občany a v politice či v rozhodování o životech lidí a nakládání s veřejným nebo nedej bože státním majetkem, nemají co dělat.

Dovedete si představit, jak a pro koho by p. Adámek pracoval v pozici senátora? My bohužel ano!

Věříme, že tyto senátní volby spouští nejen očistu politiky a postupný „odsun“ p. Adámka z politiky, ale doufáme, že rovněž spouští vnitřní očistu hnutí STAN, o kterém víme, že je v něm, zejména na úrovni starostů obcí, řada schopných, slušných a pro občany pracujících lidí. Ale pokud si hnutí nebo strana není schopna udělat pořádek se škodnou ve vlastních řadách, pak logicky není schopné udělat pořádek se škodnou ani v České republice. V tom případě nemá co dělat ani ve vedení státu a parlamentu.

Komunální volby jsou šance očistit radnice od anti-politiků

Lidé mají jasno, Adámka již bylo dost

Tento člověk, spolu se zástupcem ANO, usiloval o to, aby soudy neodhalily protiprávní jednání a kolaboraci Hadů na radnici města Zlín v    letech 2002-2010 . Dokonce vyzýval svou levou ruku ve vedení Vaku Zlín, p. Březíka (kterého si tam dosadil s platem 108 tis. Kč/měsíčně – sám přitom bere „jen“ cca 70 tis. Kč/měsíčně), ať udělá vše proto, aby dojednal s těmi, co podali žaloby na protiprávní stav ve Zlíně, že žaloby stáhnou.

I tuto jeho práci nyní ocenili voliči a nedostal se ani do 2. kola boje o senát.

O tom zda nastane také očista radnice, rozhodnou voliči v komunálních volbách na podzim. O očistě STAN rozhodně samotný STAN, který by se měl zamyslet, zda bude krýt záda lidem, kteří pro občany nepracují (vedení STAN to ví) nebo bude riskovat propad a ztrátu vrcholných pozic nejen ve městě Zlín.

 

vyzva představenstvu

Co asi pan Březík nabízel starostům, aby stáhli žaloby? Přednostní investice nebo funkce a nemalé „brebendy“ v orgánech vytunelovaného Vaku Zlín?  V kuloárech se šeptá ledasco… PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ

podpořte nás

Každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Upřednostňujeme menší pravidelné příspěvky (100-300 Kč), před větším jednorázovým, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

 

Podobné články