Čistota vody Koncerny Migrace a voda zahraniči a voda Zisky z vody

5 miliard lidí bude mít problém s vodou. Voda, vzduch, půda a zubožená příroda …

5 miliard lidí bude mít problém s vodou. Voda, vzduch, půda a zubožená příroda …

Problém s pitnou vodou narůstá do neuvěřitelných rozměrů.

Kampak asi teče znečištěná voda?

Vody nepřibývá, její množství je na planetě Zemi konstantní. Ovšem podle údajů UNESCO její spotřeba vzrostla během posledního století šestinásobně. Nikterak nepomáhá volání po šetřících pračkách, výkřiky, že „sprchování šetří planetu“ ani pravidelné vydávání zdarma rozdávaných osvětových letáčků či studie v drahých impaktových časopisech. Generální ředitelka UNESCO Audrey Azoulayová situaci drsně okomentovala: „Pokud nic neuděláme, pět miliard lidí budev roce 2015 žít v oblastech s nedostatečným přístupem k vodě“. Její slova zazněla při představení letošní zprávy World Water Development. Ve skutečnosti číslo zaokrouhlila, respektive zvolila „něco uprostřed“, neboť zmiňovaná zpráva hovoří o 4,8 až 5,7 miliardách.

Zpráva samotná nabízí obrovské množství zajímavých poznatků. Například v grafu ukazuje brutální nárůst množství Ibuprofenu, zajímavý úbytek paracetamolu (říká to něco o naší závislosti na některých lécích?). Otázkou k zamyšlení je úbytek kofeinu – data porovnávají léta 2012 – 2015 a vztahují se k mokřadům, která jsou ohrožena lidskou činností mnohem více než rozlehlý světový oceán.

Znečištění podléhají i postvátné toky, typickým příkladem je Yamuna, posvátná řeka, která si nezadá s Gankou. Jenže z původně horské bystřiny se na konci své pouti měni v nebezpečně toxický veletok.

Podívejte se na skutečně alarmující „znečištěné“ video

Znečištěná voda, vzduch, půda

podpořte nás

Každá částka pomáhá :-)

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Upřednostňujeme menší pravidelné příspěvky (100-300 Kč), před větším jednorázovým, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Dává nám váš boj za vodu smysl? Podpořte nás

Libovolnou částkou na transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300

Další možnost podpory je kartou zde

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

SLEDUJTE A SDÍLEJTE

Follow