5 miliard lidí bude mít problém s vodou. Voda, vzduch, půda a zubožená příroda …

Problém s pitnou vodou narůstá do neuvěřitelných rozměrů.

Kampak asi teče znečištěná voda?

Vody nepřibývá, její množství je na planetě Zemi konstantní. Ovšem podle údajů UNESCO její spotřeba vzrostla během posledního století šestinásobně. Nikterak nepomáhá volání po šetřících pračkách, výkřiky, že „sprchování šetří planetu“ ani pravidelné vydávání zdarma rozdávaných osvětových letáčků či studie v drahých impaktových časopisech. Generální ředitelka UNESCO Audrey Azoulayová situaci drsně okomentovala: „Pokud nic neuděláme, pět miliard lidí budev roce 2015 žít v oblastech s nedostatečným přístupem k vodě“. Její slova zazněla při představení letošní zprávy World Water Development. Ve skutečnosti číslo zaokrouhlila, respektive zvolila „něco uprostřed“, neboť zmiňovaná zpráva hovoří o 4,8 až 5,7 miliardách.

Zpráva samotná nabízí obrovské množství zajímavých poznatků. Například v grafu ukazuje brutální nárůst množství Ibuprofenu, zajímavý úbytek paracetamolu (říká to něco o naší závislosti na některých lécích?). Otázkou k zamyšlení je úbytek kofeinu – data porovnávají léta 2012 – 2015 a vztahují se k mokřadům, která jsou ohrožena lidskou činností mnohem více než rozlehlý světový oceán.

Znečištění podléhají i postvátné toky, typickým příkladem je Yamuna, posvátná řeka, která si nezadá s Gankou. Jenže z původně horské bystřiny se na konci své pouti měni v nebezpečně toxický veletok.

Podívejte se na skutečně alarmující „znečištěné“

Znečištěná voda, vzduch, půdaNenechte si ujít to nejlepší z VIDEÍ nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

podpořte nás

Informování lidí a obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Dejte lidem o obraně vody vědět i takto

Nadační fond PRAVDA O VODĚ na Firmy.cz

 

Podobné články