18 zbabělých? Na nic se neptejte a plaťte. Taktika mrtvý brouk politikům na soc. sítích nefunguje.

Hrozí, že bude schválen ústavní zákon k vodě, který je past na naše peněženky

Politici před volbami slibují řešení vody, ale jednají v zájmu koncernů. Všechny zákonodárce jsem v již v polovině roku 2020 informoval předem, že  návrh ústavního zákona k vodě je špatný, protože obsahuje jen povinnosti státu (občanů) vše financovat a nedává jim žádná práva inkasovat a kontrolovat finance z vody – ty nechává v rukou cizinců. Přesto tuto past předložil na podzim ve sněmovně k schválení k 1. čtení. Konkrétní jména poslanců a důkaz o tom, že byli předem informováni o tom, že návrh zákona je špatný najdete ZDE

O nekalém dění ve vodárenství jsem dne 7.9.2020 informoval přímo v poslanecké sněmovně

Požádal jsem poslance – PÍSEMNĚ  – koncem roku 2020, aby si přečetli můj  rozbor „jejich“ návrhu zákona a pak, aby odpověděli na zásadní otázky. Současně jsem jim dotazy zaslal na FB profily a e-maily.

Důkaz: Dopis poslancům

Tady jsou otázky:

– Proč předkládáte návrh zákona zpracovaný ministerstvem jako vlastní návrh a pokud to je váš návrh, tak prosí o informaci, jak dlouho jste ho zpracovávali a s kým jste jeho podobu konzultovali?

– Proč v návrhu zákona není zapracováno právo na vodu, poskytované jako veřejná služba a že investice realizované státem/samosprávami, nebudou nadále zneužívány jako „skrytá“ veřejná podpora soukromých společností?

– Proč v něm není začleněna zásada, že vlastnictví infrastruktury (náklady), stejně tak i správa a provozování infrastruktury (výnosy) bude trvale v rukou státu/samospráv, které díky tom o všem zcela autonomně rozhodují?

– Proč neprosazujete garanci, že celý systém hospodaření s vodou, musí  být nezcizitelný a trvale v rukou státu a samospráv?

– Proč není nikde zakotvena povinnost státu/samospráv, převzít zpět správu vodovodů a kanalizací, ukončit působení soukromých firem v pozicích provozovatelů a povinnost zabránit „tunelu na konci tunelů“?  Tedy neodkupovat za peníze z veřejných rozpočtů „ukradené“ vodárny?

– Proč nikde není zakotven princip, podle něhož tam, kde nešlo o tunely a smlouvy končí, budou další provoz zajišťovat okresní, či krajské vodárny v rukou měst? Hodnota provozních firem bez kontaktů s městy je přece na úrovni likvidačního zůstatku aktiv, nikoli stamiliónová či dokonce miliardová‚ viz. Vodárna Plzeň nebo SčVaK.

ODPOVĚDĚL JEDINÝ POSLANEC, OSTATNÍ ZVOLILI TAKTIKU MRTVÉHO BROUKA

mrtvý brouk-j!

Požádal jsem o odpověď např. i poslance Birkeho (ČSSD).

Neodpověděl na:

  1. osobní dopis s žádostí o vysvětlení
  2. na osobní zprávu v mesengeru a FB anebo na email

To, že na otázky k vodě neodpovídá, jsme věděli.

Neopověděl totiž ani v roce 2018 na žádost o stanovisko k vodě v rámci projektu nadačního fondu PRAVDA O VODĚCHCEME VĚDĚT:

  1. 10.7.2018 předána osobně na podatelně sněmovny dokumentace k vodě  + žádost o odpověď každého poslance a návrh ať se přidají k petici VODA JE ŽIVOT
  2. Poté byla žádost podána opakovaně přes messenger/FB případně e-mail

Obdobně jako jeho kolegové z ČSSD:

 

Příležitost řešit vodu nejdříve jednáním a konzultací mimo sociální sítě, na kterých by se poté sdělil jen výsledek, dostali všichni

Radek Novotný2.1. 21: Vážený pane poslanče…. Voda a celý systém správy vody je pro stát a občany zcela zásadní a u takto strategické suroviny jsou chyby z nevědomosti nebo nedej bože záměrné, prostě neakceptovatelné. Proto vás na ně veřejně ještě jednou touto formou upozorňuji a prosím vás o jejich odstranění. Poslal jsem vám do poslanecké sněmovny v souvislosti s tím, že jste předkladatel návrhu ústavního zákona Dopis. Současně vás tímto oslovuji veřejně i přes e-mail a FB a prosím o odpovědi na zásadní otázky kolem vody a toho, co by měl ústavní zákon k ochraně vody obsahovat. A informace o tom co bylo předloženo a v čem vidím zásadní chyby, zveřejňuje Nadační fond PRAVDA O VODĚ, který slíbil, že na stránkách zveřejní i vaši odpověď. Více zde https://pravdaovode.cz/otazky-na-poslance-uz-voda/ Obsah dopisu přikládám zde… https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2021/01/UPOZORNENI-18-poslancum-a-zadost-o-odpoved.pdf

Pokud mi pošlete na sebe tel., rád bych vám k vodě řekl více. S pokorou k vodě Radek Novotný 774 774 680

Bez reakce

 

Radek Novotný2.3.21: Pane Birke, jsem rád, že jste se z toho dostal (covid). Chápu, že se máte šetřit, což se lépe slibuje, než realizuje, vím to z osobní zkušenosti. Mám na vás proto prosbu, až to bude pro vás v pohodě, podívejte se prosím na „vodu“. V polovině roku 2020 jsem vám předal Rozbor návrhu ústavního zákona k „vodě“, připravený ministerstvem zemědělství. Je to PAST. Poté jsem byl upozorněn poslanci, že koncem roku ho ve stejné podobě předložilo 18 poslanců jako svůj návrh k schválení. Proto jsem vám i daným poslancům 30.12.20 posílal znovu informace, Rozbor a požádal jsem o odpověď na důležité otázky. Někteří z poslanců mi již odpověděli. Přiznali, že Rozbor ani ten návrh zákona v podstatě pořádně nečetli a jsou pod ním podepsaní jako předkladatelé, protože to bylo v zákulisí domluveno. Podrobné informace zde

 

„Odpověď“

2.3.21 Já nic nepodepsal a ani nehodlám, když je ne natvrdlo a neprecte si co podepisuje s tím já nechci stracet čas. Já předložil ústavní navrh k ochraně vody z dílny ministerstva zemedelstvi a to je něco co budu prosazovat. Ale upřímně je březen a mandáty konci v září. Tzn. Ze se to nestihne …. projednat !

Radek Novotný13.4.21: Pane Birke, ztrácíte poslední kapku důvěry. Tím, že smažete otázky k tomu, co pácháte kolem vody a zabráníte mi vkládat komentáře na váš profil, si důvěru LIDÍ ČSSD nezíská. Tak se ptám ještě touto formou.

Pane Birke, v polovině roku 2020 jsem vám i každému poslanci FYZICKY doložil, že návrh ústavního zákona k vodě – připravený Tomanem (Ministra ZEMĚDĚLSTVÍ za ČSSD) je past na lidi a stát. Vy, spolu s p. Faltýnkem a dalšími 16 poslanci (ANO, ČSSD, KSČM A SPD) jste předložili tuto past k projednání poslanecké sněmovně na konci roku 2020 – údajně jako váš poslanecký návrh! Proto jsem vás znovu upozornil, že je špatný návrh zákona, navíc není váš a požádal jsem vás osobně písemně o vysvětlení – dodnes jste neodpověděl. Takže se tážu veřejně touto cestou znovu. 1) Proč v návrhu zákona není zapracováno právo na vodu, poskytované jako veřejná služba a že investice realizované státem/samosprávami, nebudou nadále zneužívány jako „skrytá“ veřejná podpora soukromých společností? 2) Proč v něm není začleněna zásada, že vlastnictví infrastruktury (náklady), stejně tak i správa a provozování infrastruktury (výnosy) bude trvale v rukou státu/samospráv, které díky tom o všem zcela autonomně rozhodují? 3) Proč neprosazujete garanci, že celý systém hospodaření s vodou, musí být nezcizitelný a trvale v rukou státu a samospráv?

Pokus se vymluvit a pak formálně odpověď na něco jiného

13.4.21: Vážený pane Novotný, nezlobte se na mě, ale opravdu nepovažuji FB profil a stránky a obecně online prostor za ten nejvhodnější k debatě nad takto zásadními a důležitými otázkami, kterou voda pro nás všechny bezesporu je. Za sebe osobně Vás mohu ujistit, že jsem vždy v případě VaK Náchod velkým zastáncem vlastnictví v rukou samosprávy, osobně jsem to vždy deklaroval a držím… Jako místopředseda představenstva této vodárenské společnosti z titulu fce starosty jsem snad toho dostatečnou zárukou..

 

Má reakce na tuto kličku

Radek Novotný13.4.21: Pane Birke, předal jsem vám Rozbor ve sněmovně. Poslal jsem vám žádost o odpověď poštou a nereagujete. Na rozbor téměř rok. Na žádost cca 4 měsíce… Kromě jednoho z 18 nereagoval nikdo. A ústavní past leží před druhým čtením ve sněmovně a před volbami mají všichni plnou pusu vody… Takže se nedá nic dělat – budeme muset veřejnou diskusi spustit přes sociální sítě…

Pana Hamáčka jsem požádal o schůzku před téměř rokem a také nereagoval.

 

Neptal jsme se vás na to, zda působíte v orgánech Vak Náchod, který jsem pomáhal v rukou měst ubránit, ptal jsem se a stále se ptám na toto:

– Proč předkládáte návrh zákona zpracovaný ministerstvem jako vlastní návrh a pokud to je váš návrh, tak prosí o informaci, jak dlouho jste ho zpracovávali a s kým jste jeho podobu konzultovali? Proč v návrhu zákona není zapracováno právo na vodu, poskytované jako veřejná služba a že investice realizované státem/samosprávami, nebudou nadále zneužívány jako „skrytá“ veřejná podpora soukromých společností? – Proč v něm není začleněna zásada, že vlastnictví infrastruktury (náklady), stejně tak i správa a provozování infrastruktury (výnosy) bude trvale v rukou státu/samospráv, které díky tom o všem zcela autonomně rozhodují?  – Proč neprosazujete garanci, že celý systém hospodaření s vodou, musí  být nezcizitelný a trvale v rukou státu a samospráv? – Proč není nikde zakotvena povinnost státu/samospráv, převzít zpět správu vodovodů a kanalizací, ukončit působení soukromých firem v pozicích provozovatelů a povinnost zabránit „tunelu na konci tunelů“?  Tedy neodkupovat za peníze z veřejných rozpočtů „ukradené“ vodárny? – Proč nikde není zakotven princip, podle něhož tam, kde nešlo o tunely a smlouvy končí, budou další provoz zajišťovat okresní, či krajské vodárny v rukou měst? Hodnota provozních firem bez kontaktů s městy je přece na úrovni likvidačního zůstatku aktiv, nikoli stamiliónová či dokonce miliardová‚ viz. Vodárna Plzeň nebo SčVaK.

 

Evidentně jiná cesta než informovat lidi, otevřít téma vody přes soc. sítě a legitimně donutit politiky odpovídat na zásadní otázky a pak řešit věci v zájmu občanů a ne koncernů a překupníků neexistuje.

 

Výše jsou otázky, na které je třeba znát jejich odpovědi (samozřejmě se jich ptejte i na další věci, které vás zajímají).

Žádné jednání o vodě za zavřenými dveřmi, kdo nemá co skrývat a vodu řeší pro občany, ten svůj názor klidně na soc. sítích šíří. Číst tam jen PR články politiků je k ničemu.

Z jednoho člověk si politici těžkou hlavu evidentně nedělají, proto navrhuji, že se jich ptáme společně a ptát se budeme do té doby, dokud zákon neopraví v zájmu lidí a státu.

Tady jsou emaily poslanců, kteří předložili pro lidi nevýhodný ústavní zákon k vodě, přestože jsem je informoval předem, že to je past na peněženky lidí a stát.

birkej@psp.cz, faltynekj@psp.cz, kottj@psp.cz, turecekk@psp.cz, kubicekr@psp.cz, kralicekr@psp.cz, votavav@psp.cz, behounekj@psp.cz, sklenakr@psp.cz, valachovak@psp.cz, gajduskovaa@psp.cz, hanzelt@psp.cz, chvojkaj@psp.cz, dolinekp@psp.cz, luzarl@psp.cz, kovacik@psp.cz, pencikovam@psp.cz, fialar@psp.cz

 

Tady jsou FB většiny poslanců, kteří předložili pro lidi nevýhodný ústavní zákon k vodě, přestože jsem je informoval předem, že to je past na peněženky lidí a stát.

www.facebook.com/jan.birke.39, https://www.facebook.com/behounek.jiri,  https://www.facebook.com/roman.kubicek.31, https://www.facebook.com/profile.php?id=100020483557493, https://www.facebook.com/sklenak, https://www.facebook.com/valachova.katka, https://www.facebook.com/gajduskova.a, https://www.facebook.com/tomas.hanzel.9, https://www.facebook.com/chvojkaj/, https://www.facebook.com/petr.dolinek, https://www.facebook.com/leo.luzar, https://www.facebook.com/kovacik.pavel/, https://www.facebook.com/radimfiala.cz/

 

Co dělat?

  1. Pošlete jim výše uvedené otázky na e-maily  a požádejte o odpovědi na jejich FB  profilech. 
  2. Kdo chce, pošlete otázky také svým místním poslancům poštou – doporučuji doporučeně, nejlépe s dodejkou. 
  3. Dává-li vám smysl se bránit, pak odkaz na tuto výzvu https://pravdaovode.cz/novinky/chcete-pomoct-branit-vodu/ dejte i na svůj FB a rozešlete ji i na své kontakty. Ať se přidají lidé, kteří požadují vrátit do správy vody zájmy občanů.

 

Děkuji za pomoc při obraně vody 

Ing. Radek Novotný (více zde)

ekonom a zakladatel Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

 

966665/0300

nebo

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Děkujeme????

Podobné články