Cena vody

Omlouvám se, dnes se musím vykecat a doufám, že mi to pomůže, jinak prasknu nebo mě klepne

Omlouvám se, dnes se musím vykecat a doufám, že mi to pomůže, jinak prasknu nebo mě klepne

Přiznám se k něčemu, co o mě ví jen má milovaná žena Martina a mí milovaní psi. (ani mí kluci většinu z toho neví).

 1. Před dvěma roky jsem se ve svých téměř 55 letech dal na studium MBA Management neziskových organizací.
  Důvod byl prostý. Jako ekonom a makléř jsem vedl od roku 1995 vlastní firmu poskytující poradenství v oblasti cenných papírů, akvizicí a fúzi společností. Velmi dobrá zkušenost, ale neměl jsem žádnou zkušenost z neziskového sektoru, přitom jsem i z důvodu snahy chránit lidi, (kteří vodu a sebe chtějí bránit) před útoky koncernů, zakládal nadační fond PRAVDA O VODĚ (NFPOV).

  Prostě jsem věděl, že je třeba doplnit své vzdělání a toto byla cesta.

 2. Po 2 letech (sem tam to bylo návrat do studentských let, ale sem tam ze mě přednášející byli určitě zděšení, neboť jsem se s nimi klidně hádal o tom, co je teorie a co je realita a praxe) mé studium končí.
 3. V této šílené době bych potřeboval naklonovat, protože:
  • současně v NFPOV pracujeme na 1. a 2. dílu publikací o vodě a zločinech na vodárnách pro zákonodárce
  • současně dělám rozbor ústavního zákona, údajně k ochraně vody (což bohužel předložený návrh není)
  • pro jednu politickou stranu dávám dohromady materiály o tom, co se 20 let ve vodárenství páchá a jak z toho ven
  • a mezi tím PÍŠU ZÁVĚREČNOU PRÁCI
Zjistil, že roky ani zkušenosti nejsou zárukou, že nebude člověk nervózní, že jde i o to napsat něco co má obsah a smysl, že nechci být za blbce atd.. atd. No prostě šílené. Práci píšu o volných chvílích cca 3 měsíce a už krásně blbnu, protože se v noci budím s tím, že vím, co bude v další kapitole nebo co mi tam schází.

ZÁVĚR?

To víte, že jsem uvažoval i o tom, že se na to vybodnu, resp. skončily přednášky, informace mám a ten titul nepotřebuji, ale připadlo mi nefér to nedodělat vůči lidem, kteří se mi 2 roky věnovali a opravdu mi v mnoha věcech pomohli nebo mi otevřeli na věc jiný pohled.
 • Dnes jsem podal přihlášku k obhajobě MBA
 • zavolal jsem konzultantovi, že mám obsah (nikoliv formu) práce dokončenou a že mu to posílám

PROSTĚ TO JDU DODĚLAT!

Přiznávám, že jsme dost nervózní

Měl bych být nad věcí, ale nejsem. Mám úplně stejné pocity, jako když jsem ve 20 letech šel podruhé k šéfovi katedry na zkoušku, kterou jsem nevzal za dvě a šéf katedry mi řekl:
Novotný, vy nechcete za dvě? Zajímavé – Bůh, já a teď i Novotný? Tak ano, přijďte ještě jednou.

Odešel jsem a ve dveřích jsem si říkal, že jsem magor, že jsem to nevzal. Týden jsem se bušil vše jako nikdy a když jsem přišel na zkoušku, tak jsem věděl, že mě ten chlap, stejně někde může uvařit, protože rozhodně nevím, co ví on.

Vychutnal si mě. Zeptal se mě, na otázku, kterou jsem předtím úplně nevěděl a když jsem odpověděl. Řekl OK – dejte index máte za jedna.

Tak mi držte palce a díky, že se o vodu zajímáte a informace šíříte, i to je důvod, proč jsem se na to studium dal a proč chci, aby nadace byla pro lidi užitečná.

Jak vidíte, jsem úplně normální, žádný superman. Jsem nervózní, vlastně i líný, jen nechci, aby ten lenoch vyhrál atd. atd. A zažívám úplně stejné stavy jako všichni, a se mnou je prožívají mí blízcí a lidé kolem nadace PRAVDA O VODĚ.

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE