11.1.2021 jste zvaní na veřejné projednávání petice VODA JE ŽIVOT v Senátu ČR

Dne 11.1.2021 bude v Senátu otevřeno zásadní téma pro občany České republiky

Začne projednávání vrácení zájmu lidí do správy a prodeje vody.

  • ukončení prodeje vody přes cizí korporace,
  • prošetření pochybných privatizačních tunelů, kdy politici protiprávním jednáním vyvedli miliardové zisky z vody do rukou koncernů
  • odpovědnost lidí za to co spáchali a jak jednali
  • přijetí ústavního zákona garantující právo lidí na vodu
  • principy voda není zboží k dolování zisků
  • principy, kdo vše platí pro toho musí být systém nastaven – občan 
  • nastavení jasné, dlouhodobé a apolitické vodárenské koncepce

Petici VODA JE ŽIVOT podepsalo k dnešnímu dni již přes 31.000 lidí. Obsahuje 10 principů, které společně systém napravují v zájmu nás občanů… Prioritou správy vody musí být řešení sucha, obnova trubek a ne zisky z vody na účtu cizinců.

Přidat svůj podpis může každý, kdo chápe, že vodu potřebuje k životu každý

Zveme vás všechny na veřejné projednávání petice, jejíž cíl je vrátit priority lidí do správy a prodej vody v ČR

Za přítomnosti veřejnosti, se prostor pro manipulace a polopravdy koncernomilů a zástupců  „sdružení“ ovládaných koncerny, velmi zúží.

Prosazujeme, aby za občany mohli senátorům říct své zkušenosti lidé, s kterými dlouhodobě na obraně vody spolupracujeme, aby vystupující nebyli jen lidé na výplatních páskách koncernů ať již přímo nebo nepřímo, což se samozřejmě koncernům a některým politikům nelíbí, ale toto je jednání o petici a zájmech občanů a ne lobbistická akce mající obalamutit zákonodárce.

 

Přítomni by měli být i ministr životního prostředí, p. Brabec, který na naše požadavky již reagoval veřejně a pozitivně.

 

Dále ministr zemědělství, p. Toman, s kterým veřejně v řadě případů nesouhlasíme – více Rozbor návrhu ústavního zákona.

Kupodivu budou na projednávání petice občanů předložené zákonodárcům přítomní i zástupci koncernů Veolia a Aqualia, což o něčem také vypovídá. Pochybujeme, že tyto koncerny budou senátory informovat o závěrech soudů, které potvrdily, že se k ziskům z vody dostaly díky tomu, že politici porušovali v jejich zájmu zákony ČR nebo, že si z největší vodárny na Moravě Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s., vyplatili miliardy, přitom finance v investicích schází.  Řadu investic tak místo vodárny musí financovat města a obce z veřejných rozpočtů, tzn. lidé platí za vodu vlastně 2x.  Nám to v zásadě nevadí, alespoň toto jednání bude pro veřejnost velmi zajímavé a pro senátory poučné. Názorový mix bude zajímavější i pro veřejnost a zástupce médií.  

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politických stran nechceme ani korunu. Přidat svou kapku podpory může každý převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

Děkujeme????

Podobné články