Čertíkům na radnicích je třeba se postavit.

Budeme vám lhát a vy budete platit

Není koncern jako koncern. Rozdíl mezi např. VW,  který přišel do Škody Mladá Boleslav a tím, co je vydáváno za strategické investory ve vodárenství je propastný. Na rozdíl od automobilky Škoda, do okresních vodáren žádní strategičtí investoři nepřišli.

V roce 2004, jsem při snaze zabránit procesu, který vedl k vyvedení zisků z vodného a stočného z okresní Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM), na francouzský koncern Veolia, poprvé použil pro vysvětlení srovnání skutečného strategického investora s tím, co přišlo ze zahraničí do VKM a vlastně celého do českého vodárenství. Mezi vodu a lidi byly instalovány soukromé penězovody, které v žádném případě nejsou strategičtí investoři. Přišly si pro naše peníze a někteří „političtí“ sluhové jim pomohli se k nim dostat.

Na svém názoru nejenže nemusím nic měnit, realita v celé nahotě ukázala jak diametrální rozdíl je mezi koncernem a „koncernem“.

VW – ŠKODA M.BOLESLAV

Někdo na vás vydělává - pravdaovode.cz

TZV. PROVOZNÍ SMLOUVY mezi koncerny a okresní vodárnou měst a obcí

prodělal majetek města - pravdaovode.cz

1)      VW koupil ve světě nekonkurenční společnost Škoda.
Koncern – vykupuje za podivných podmínek pouze zisky tvořící část z plně funkčních okresní vodárny – ovládající monopol vody v regionu.
2)      VW investoval miliardy EU do celého výrobně-technologického celku, včetně infrastruktury,  zařízení, technologií a vše vlastní. Koncern – neinvestuje do celého výrobně -technologického celku. Část náročnou na investice – infrastrukturu – ponechává na bedrech měst a obcí.  Tu si pouze „PRONAJÍMÁ“ za symbolické nájemné nebo v lepším případě za odpisy, od obcí a vodáren.
3)      VW otevřela pro Škodu své získané prodejní trhy po celém světě. Koncern – ovládal regionální monopol místo okresní vodárny a žádné trhy vodárně neotevírá.
4)      WV celý výrobně-technologický celek ze svého inovuje a vše financuje. Koncern – ze svého nerozšiřuje výrobně- technologický celek. Naopak investice do infrastruktury musí financovat obce.
5)      VW a Škoda je vystavena tvrdé konkurenci a zisk nemá nikde a nikým garantován – může zkrachovat. Koncern – ovládá regionální monopol a veškeré peněžní toky z vody. Nemá žádnou konkurenci. Díky nesmyslné legislativě má dokonce zákonem garantováno právo inkasovat zisk –  nemůže zkrachovat.
6)      VW – je v situaci, kdy lidé nemusí to co nabízí kupovat. Pokud zdraží, lidé mohou jít ke konkurenci a WV nic neprodá. Koncern – je v postavení, kdy lidé nemají možnost odmítnout jeho služby a jít ke konkurenci, z důvodu nekvalitních služeb nebo nehorázných cen a zisků.
7)      VW vše vlastní, řídí, financuje, nese veškeré rizika a inkasuje profit, případně padá do ztráty. Koncern – nevlastní vodu (tu vlastní stát), nevlastní trubky (ty vlastní okresní vodárna nebo města), ale inkasuje profit.
8)      Produkt celé výroby VW prodávají „prodejci aut“, kteří mají z celkového zisku drobné procento. Produkt celé výroby, dodávky vody prodávají „prodejci vody“, kteří inkasují z celkového zisku 90-95 %!

 

Důsledek?

Dělení zisku z vody na kladensku

Srovnání vodárenských koncernů a koncernu VW začali používat nově také různí posluhovači zahraničních vodárenských koncernů nebo lidé, kteří jsou závislí na finanční podpoře koncernů anebo různých sdružení, které koncerny ovládají. Tuto realitu ovšem lidem neříkají.

To je dobře, protože si lidé mohou přečíst jeden i druhý názor a poté si udělat vlastní názor vlastní. 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje