Francouzský film pro myslící lidi a politiky, kteří chtějí vědět pravdu nejen o vodě

Francouzský dokument „ Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou“, oceněný Cenou děkana  Provozně  ekonomické  fakulty, odhaluje praktiky korporací při správě vodovodů a kanalizací. Odhaluje, jak koncerny pracují s náklady, s infrastrukturou a s „motivací politiků“, díky čemuž lidé platí za vodu čím dál víc a vodárny přesto stále nemají dost peněz. Ukazuje  způsoby,  jimiž  se  správa  těchto  zdrojů  vrací  pod  veřejnou kontrolu.

Země  původu:  Francie,  Německo

Jazyk: fr, ang a české titulky
Prodej?

ZDE

vodavydelava-veolia-suez

Nevíte, jak poznat zkorumpovaného politika?

Po zhlédnutí filmu to již vědět budete. Ten politik, který u Vás opakuje obdobné argumenty jako jeho francouzský kolega, případně se podobně chová na zastupitelstvu, ten pro lidi rozhodně nepracuje.

Jsem přesvědčen, že co je možné ve Francii, je možné také v České republice. Díky filmu pochopíte, co se kolem vody skutečně děje a co je třeba dělat. Příklady z Francie a Německa ukazují způsoby, kterými se správa vody vrací pod veřejnou kontrolu. Města přebírají prodej vody zpět do vlastních rukou a díky tomu mají více peněz na obnovu infrastruktury a cena vody přitom klesá nebo neroste.

Film pomáhá pochopit vztahy a princip prodeje vody, před a po privatizaci zisků okresní vodárny. To vám pomůže při komunikaci lidmi, známými, přáteli, ale také se zastupiteli, s vedením krajů, s hejtmany, poslanci, senátory či členy vlády. Tím pomůžete vytvořit větší šanci na transformaci dnes pro lidi nevýhodného systému.

Film by vysílán na  mezinárodním festivalu dokumentárních filmů s tématikou zemědělských a potravinářských filmůZA ROK 2013 . Byl vysílán za přítomnosti zástupce koncernu a jeho vystoupení po shlédnutí tohoto filmu bylo vlastně úsměvné.

Chcete vidět další ukázky o tom, co se vlastně kolem vody děje?

Pak se podívejte na informace o zkušenostech s koncerny v zahraničí a o tom, co bylo zavedeno v ČR:

CHCI DALŠÍ INFORMACE

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

1 Komentář

Napište komentář

* Povinné údaje