Pochopení podstaty

Proč není kniha PRAVDA O VODĚ: FAKTA zadarmo?

Člověk, který si údajně prošel web a stáhl e-book zdarma mi napsal: „Přijde mi trapný, když za něco bojujete, rozšiřovat svoji myšlenku tím, že na ni budete vydělávat. Tohle není boj proti nespravedlnosti. Navíc za 490 ????? Za ty prachy se dá koupit opravdová knížka a ne nějakej virtuání nesmysl. Sorry, ale smrdí to tím, že se chcete jen nabalit.   I.K.

Odpověděl jsem toto:

„Pane, aby lidé měli jistotu, že nekupují virtuální nesmysl, jsem dal každému 30 denní garanci vrácení peněz, i když mi říkali, že to lidé zneužijí. Lidé, kteří chápou, že zpřístupnění informací, web, aktualizace dat, právníci, analýzy … stojí peníze, ti nemají problém. Na rozdíl od vody si knihu nikdo koupit nemusí. Projděte si web a data, která jsou zdarma – mohu tam být jenom proto, že mám čeho zaplatit – firmu, co mi web spravuje. Tipnete si, kolik stála např. cenová mapa a kolik stojí sehnat data k jednomu okresu a jejich vložení na web?

Místo tipu, kolik stálo vytvoření cenové mapy a sehnání dat do ní, přišlo toto:

„Podobnou odpověď jsem čekal. Můžu vědět, jak dlouho bojujete proti ,,překupníkům,, vody? Jinak webové stránky jdou provozovat i za 300 korun za rok. Ale nebudu se s vámi samozřejmě dohadovat. Píšete, že máte výdaje, uvěřím, až uvidím, že se opravdu kolem obchodu s vodou něco děje. Zatím to jsou řeči. Na vašem webu jsem byl už někdy před třemi týdny a nechal jsem si na mail poslat i nabízenou přílohu. Rady lidem, aby tlačili na zastupitele, asi moc nezmůžou, protože lidi jsou líní jít i k volbám.

Má odpověď na toto byla jednoduchá:

„Díky za nabídku. Budete-li jen data na web zajišťovat za 300 Kč/ rok, tak tuto pomoc beru. Prosím vás, zajistěte přehled chybějících zisků vodáren, které již jsou na webu a pošlete mi je na rn@cccfm.cz v excelu. Pošlete mi i chybějící výroční zprávy a účetní závěrky vodáren. Ty mi, prosím pošlete ve zmenšeném pdf, aby je lidé mohli rychle stahovat.

Lidé mají zájem o data z Jižních Čech, které na webu nemám. Působí tam firma ČEVAK – pokuste se sehnat data – zisky, výroční zprávy a účetní závěrky a přehled, jak se dostala „VODA“ z rukou měst a obcí do zahraničních rukou. Zájem je o ceny V/S Č. Budějovice, Tábor, Prachatice …. aspoň od roku 2006 (měly by být u vodárny nebo v jednotlivých městech. Zkuste je získat přes zákon o svobodném přístupu k informacím nebo vlastním způsobem, pokud vás něco jiného napadne.

Doplníme nejdříve tyto okresy a pak půjdeme na další. Vodě se věnuji 15 let a na webu to je. Chcete důkaz o tom, co kolem vody dělám? To chápu: https://pravdaovode.cz/muj-pribeh/reference/ K dalším výsledkům může pomoct každý, včetně vás.

Pokud mi za 300 Kč/rok zajistíte data jen k okresům, které provozuje ČEVAK – TAK VÁM KNIHU POŠLU ZDARMA:-) a k tomu rozsudek, který zachránil Vak Pardubice před vytunelováním. Žalobu jsem podával já a právníky jsem platil já“.

Závěr

Daný člověk se již neozval, knihu si nekoupil a data nezajistil. Místo, aby něco udělal, čeká, až uvidí, že se něco děje a platí. Myslím, že každý, kdo někdy zkusil získat informace o vodě ve svém okresu, velmi dobře ví, jak obtížně se informace z měst a koncernů dolují a každý, kdo klikne na odkaz a stáhne si data ke 2-3 okresům během 5 minut ví, že to je JÓ, dobrý servis, který by ho stál spoustu času a peněz.

Navíc opravdu platí, na rozdíl od vody, si nikdo nic kupovat nemusí, pokud skutečně nechce.

Pravda o vode - fakta

Chci pomoct a mít informaceChci knihu koupit

OBDOBNĚ TOTO PLATÍ PRO DOPLŇOVÁNÍ INFORMACÍ K REGIONŮM, KTERÉ NA WEBU JEŠTĚ NEJSOU.

Související články


 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje