Bez pokory to nepůjde aneb, jak se nestat obráceným „náckem“

Obdržel jsem řadu přání, reakcí a názorů na obsah nálezu Ústavního soudu, i na to, co a jak ve „vodě“ dělám. Samozřejmě mě těší, že soudy začínají chápat a říkat to, co tvrdím a dokládám od roku 2002. A vaše slova, mi dělají radost, dodávají energii a někdy, když přijde depka (a to se za těch 14 let stalo mnohokrát) i odhodlání vydržet.

Včera se sešly tři věci, které se spojily v jednu a přišly pro mne v pravý čas. Společně mne na chvíli zastavily a něco jsem si uvědomil a chci to říct i vám.

1) Čtu knížku Karla Hvížďaly, Tachles, Lustig

Na str.37 je napsáno: A na sex, o které tak rád mluvíš, jsi v lágru nikdy nepomyslel?

Vůbec ne, na sex začneš myslet, až když jsi najedený. Mně se poprvé ztopořila ta věc po roce díky jednomu hodnýmu Němci, a hodný byl proto, že mu všichni tři synové padli ve válce: o jednoho přišel v Rusku, o druhého nad Anglií a o třetího ve Francii. A tenhle Němec za mnou jednou přišel a řekl mi: Budeš můj syn. Nejdřív jsem si myslel, že je to blázen, jenže on mi začal nosit denně svačinu a opravdu se o mě začal starat. O to jídlo okrádal rodinu a kdyby ho chytli, že mi ho dává, zastřelili by ho.

Proto se nedívám na Němce jako na démony, kteří jsou jenom špatní, i když tahle generace byla špatná skoro celá, ale nikdy ne úplně celá. Nikdy nebyli všichni vrahové a sadisté. Byli tam i slušní lidé, ale ti byli zneškodněni hrůzovládou a strachem. Ale byli tam ……..   To byl dobrý člověk a přál jsem mu všechno nejlepší. Ani už nevím, jak se jmenoval, ale dodnes na něj myslím a vidím ho před očima. Ono pomoct židovskému klukovi v roce 1944 před Vánoci, to chtělo odvahu. Ten člověk byl pro mne jako semínko vzácné květiny!

2) Měl jsem konzultaci s paní starostkou, která zdědila po svém předchůdci pozici města, jenž dlouhá léta kolaborovalo s koncernem.

Její předchůdce byl ukázkový příklad Hada na radnici, který věděl a na počátku říkal, že zavést model privatizující zisky z vody je pro vodárnu i lidi nevýhodné. Ale dostal pozici v orgánech vytunelované vodárny. 12 let držel hubu a krok. Dostával odměny a za to dohlížel na to, aby transporty peněz z vody dorazily do zahraničí, stejně jako kdysi jiní jen dohlíželi na to, aby transporty lidí dorazilo do „pracovních táborů“.

Nevěděl jsem, co mohu čekat. Zda schůzka a předání informací není ztráta času. Ale šel jsem. Co má čekat, nevěděla ani paní starostka, protože na mne dostala takové „reference“ od svého předchůdce, že by se démon červenal studem a nikdy by z pekla nevyšel.

Z hodinové schůzky byla schůzka 4 hodinová. Z otázek jsem poznal, že sedím se slušným člověkem, kterého zajímá, co může pro lidi a město udělat. Všiml jsem si, že má strach, že změna přinese „spolupachatelům“ problémy, dokonce i toho, že se bojí vlastních lidí na radnici. Ale ví a chápe, že dostat vodu zpět do rukou měst a obcí je TO pro lidi správné a neudělat NIC pro nápravu, správné není.

Nerozešli jsme se jako přátelé, ale ani jako nepřátelé. Nevím, jestli nezvolí nicnedělání a vyčkávání, což je spolu se strachem, korupcí a záměrně udržovanou neznalostí fungování systému toku peněz z vody, hlavní podmínka pro pokračování vodárenského holokaustu a provozních koncentráků. Toto rozhodnutí je na ní.

Ale, když jsem odcházel, tak jsem si vzpomněl na A.Lustiga a na jeho větu o dobrém Němci v koncentráku a slušných lidech zneškodněných strachem.

Řekl jsem si: Potkal jsem „dobrého Němce“.

3) Večer jsem dostal řadu reakcí, gratulaci a přání na nález Ústavního soudu. Tato mne doslova zastavila:  

„Gratuluji Vám k vítězství, které se dá označit jako průlomové.
Přeji Vám hodně zdraví a sil, abyste dále zvládal svoji roli světlonoše.“

Z obsahu nálezu Ústavního soudu jsem měl radost a skutečně jsem cítil, že jeho rozhodnutí je světlo na konci tunelu, které jsem přinesl. Navíc v poslední době ve mně rostl pocit, že většina politiků jsou kolaboranti a přestával jsem vnímat ty „dobré“, bez kterých nemám jako jedinec proti koncernům a systému šanci, i když mám pravdu.

Věta, přeji vám hodně zdraví a sil, abyste zvládl svoji roli světlonoše, mne absolutně zastavila a spojila se s jednáním paní starostky a s větou o dobrém Němci v koncentráku a slušných lidech zneškodněných strachem.

Moje v té době bobtnající EGO, dostalo krásně na prdel.

Tímto se omlouvám slušným lidem v politice a děkuji:

Arnoštu Lustigovi,  paní dobré starostce a panu Miroslavu Pechovi za to, že se sešli pro mne v pravý čas!

Bez dobrých lidí ve vodě nic nezmůžu. Takže se vracím k pokoře a děkuji!

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje