Cena vody Lobbisti a naháněči koncernů Politici Veolie Vodárny Zisky z vody

Vak Náchod: Z DOS odchází lidé bránící vodu a lidi, protože dle nich je ODS ne…

Vak Náchod: Z DOS odchází lidé bránící vodu a lidi, protože dle nich je ODS ne…

S paní Nedvědovou (ODS) z Náchodska jsem přišel poprvé do kontaktu v letech 2005 -2006

Poté, co jsem začal pomáhat bránit místní vodárny starostům v Náchodě, Chrudimi, Pardubicích a v Hradci Králové. V té době v této části ČR vyvrcholil rafinovaný organizovaný pokus vyvést monopolní prodej vody do rukou koncernu.

Nájezdníci a s nimi někteří kooperující “politici” z města Náchod, Pardubice, Chrudim a Hradec, současně působící a ve vedení městských vodáren Náchod, Chrudim, Pardubice a Hradec, presentovali starostům obcí tunel Vaků, jako vstup strategického partnera do Vaku.

Už tunel VHS Olomouc v roce 2000, Vak Zlín, Vak Kladno 2004 byl přitom jasný důkaz, že to, co nájezdníci zastupitelům slibují, jsou lži a způsob jakým byl provozní model do vodáren zaveden, byl protiprávní. Jeho negativní důsledky pro lidi, města a stát byla prokázány.

Na Náchodsku se na mě jako první obrátila s prosbou informace, bývala starostka Meziměstí, paní Mucková. Prý mě doporučili starostové s Pardubicka.

Spolupráce se starosty při obraně vody vždy začínala předáním informací a konzultováním materiálů, které dostali od naháněčů koncernů. Tím oddělím zrno od plev, resp. se ukáže, kdo je kdo. Zájem o informace projeví ti, co vodu brání. Ostatní dělají mrtvé brouky nebo běží za naháněči koncernů, kteří začnou platit pamflety a zastrašovat přes právníky.

Proto jsem naplánoval cestu do této části republiky. Se starosty jsme „vodu“ probrali. Dostali ode mě informace o Kladně, Olomouci a Zlíně, i jaké dopady měla instalace koncernu mezi lidi a vodu. Doložil jsem lži nájezdníků. Jak část politiků pracuje skrytě pro koncerny.

Dnes jim k tomu předávám i tento dokument know-how a praktikách a SUEZu

 

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

 

Pochopili, že údajný vstup strategického investora je ve skutečnosti ztráty ovládání peněžních toků a zisků z vody, dotací, vlivu na cenu vody a ztráta kontroly a řízení nad strategickým odvětvím vodárenství v regionu.

Když jsem poprvé přijel do města Hronov za paní starostkou Nedvědovou, tak jsem byl překvapen

Měla na to, že jde o tunel vodárny Náchod, stejný názor. Byla v obraze o nepravdivých informacích, které překládal zastupitelům obcí např. starosta Náchodu Čtvrtečka (ODS) (pozn. než se rozhodlo pravomocně tak umřel).

Jediné, co ji scházelo, byly důkazy o tom, že vše, co se slibuje, jsou lži – cena vody poroste pouze o inflaci, dotace z EU nejsou ohroženy, koncern je zajistí a bude investovat místo obcí … To jsem ji, stejně jako dalším starostům v republice, doložil.

Během rozhovoru, který byl velmi otevřený, položila památnou otázku, na kterou si vlastně i odpověděla.

“Vy o nás politicích nemáte valné mínění?” “Nemám”, odpověděl jsem popravdě, protože je mezi nimi řada prospěchářů a zbabělců. Neurazila se a myslím, že jsme tímto přešli na stejnou vlnu úplně.

Když rozhovor skončili, věděl jsem, že jsem potkal slušného člověkem, který má vše srovnáno a jediné co potřebuje, jsou důkazy, že to proti čemu stojí je levárna nejhrubšího zrna schovaná do sladkých řečiček.

U paní Nedvědové (ODS), jsem měl přesně opačný pocit, než např. v sousední Chrudimi po rozhovoru s panem Libým také z ODS nebo panem Vokáčem z Hlinska. U nich jsem po 2 minutách rozhovoru věděl, že je to ztráta času, stejně jako poslouchat v Hradci na valné hromadě vodárny Vlasáka z ODS nebo Volfa či Jiránka z ODS v Kladně.

Jediné, co bylo u paní Nedvědové pro mě s otazníkem, byl fakt, který jsem znal z jiných regionů

Jak se zachová, až na ní vystartují struktury z vyšších pater ODS, aby se do tunelu vodárny nemíchala. Bylo mi (a asi i jí) jasné, že bude-li vodu bránit, zažije nátlak, obstrukce, pomluvy, limity při volbách a nenasazování do kandidátek. apod. (podobné praktiky zažila paní Orgoníková v Hradci za to, že hájila Vak H. Králové z vyšších pater ČSSD)

Vše přišlo. Paní Nedvědová tomu nepodlehla. Vak Náchod pomohl ubránit jak z pozice starostky města Hronov, které ve Vaku Náchod mělo podíl téměř 8%, tak z pozice člena představenstva Vaku Náchod. Zde to měla ještě těžší, protože Oldřich Čtvrtečka, starosta Náchodu (30% podíl ve Vaku Náchod) byl vlivný a velmi nápaditý manipulátor.

V roce 2012 odešla starostka Hronova z ODS

Měla dost diktátorského vedení strany ODS v okrese a nulové šance Hronovských prorazit mezi delegáty stranického kongresu nebo na krajskou kandidátku.

Bývalá poslankyně Zdeňka Horníková, šéfka strany ODS na Náchodsku, to sice odmítala, ale realita mluví za vše. Starostka Hronova, Hana Nedvědová byla v čele radnice čtyři volební období a dříve působila i jako krajská zastupitelka. S Nedvědovou pak ODS vyhrála čtyřikrát po sobě hronovské komunální volby, ale od ODS, poté co bránila Vak Náchod, dostala STOPKu.

Proč by úspěšná starostka z ODS odcházela?

Hronovské sdružení ODS bylo od obrany Vak Náchod  sedmým rokem mimo hru. ” V ODS není zájem o aktivní členy a vše se podřizuje Horníkové. ODS mě trestá za to, že jsem se před sedmi lety postavila proti instalaci Veolie na místo prodejce vody místo městských Vodovodů a kanalizací Náchod,” řekla paní Nedvědová.

“Tehdy nám byly podsouvány propočty, že v roce 2010 tu bez strategického partnera nepoteče ani voda z kohoutku. ODS to tlačila na sílu, já jsem šla proti, ale jsem na to pyšná. Stačí se podívat, jak fungují vodárny v Náchodě a Hradci Králové. U nás je kubík vody levnější o třináct korun. Díky evropské dotaci je teď vodárna v klidu,” vysvětlila paní Nedvědová.

Srovnání

                                                                          

V roce 2011 opustilo hronovskou ODS víc než deset lidí a nedávno i senátor Petr Pakosta, kterému vadil i postup ODS vůči Evropské unii či netransparentní prodej náchodského pivovaru, kterým se zabývaly soudy. Čtvrtečka

Když chybí argumenty, začnou bláboly, že za odchodem ze strany je odchod do jiné strany.

Přesně toto použila poslankyně Horníková v komentáři odchodu paní Nedvědové z ODS. “Míří do jiných struktur, než je ODS.” Zda jde o bláboly paní Horníkové, která tím zastírá vymáhání slepé  poslušnosti v ODS nebo říká pravdu, ukázal čas.

Paní Nedvědová do žádné strany nevstoupila a na politiku rezignovala. Pro ODS a občany škoda.

Paní Horníková mě v době nájezdu na vodárnu Náchod nikdy nekontaktovala, žádné informace nechtěla a nezaregistroval jsem jediný její materiál ani jediný její výstup na obranu vody, lidí a Vak Náchod. Stala se víceprezidentkou NKU – K tomu více ZDE

 

Obranu vody a lidí přes soudy financuji z vlastních zdrojů. Od státu a politiků jsem nikdy nedostal ani korunu pomoci V případě Zlína soudy trvají dál již 17 let!

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme ?

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE