Hateři Kolonizace ČR Nadační fond PRAVDA O VODĚ Náprava Vodárny zahraniči a voda

Jak víte, že bude-li správa vody v rukou státu, tak to bude pro lidi lepší?

Jak víte, že bude-li správa vody v rukou státu, tak to bude pro lidi lepší?

Tuto otázku, kladou jak lidé, kteří o vodě seriózně přemýšlí, tak – a to častěji – Trojské koně a Trollové koncernů, kteří se snaží zmanipulovat občany.

Jak víme, že v rukou státu to bude s vodou lepší?

Nejdříve odpověď z venku.

Otázka je to VŽDY velmi dobrá, protože míří správným směrem, ale nemíří úplně přesně k cíli, což pochopíte z odpovědi.

1) Vše to je o lidech

O tom v jaké jsou postavení, jaké mají priority a kdy je mohou občané za nekalost vyměnit. Je třeba, aby lidé pochopili:

Vodárnu nikdy nespravují politici, ale v odvětví vzdělaní vodaři.

2) Pokud je u vody „neideální politik“ (jehož cíl je být znovu zvolen a inkasovat).

V tomto případě peníze od lidí vybrané za vodu skončí ve vodárně a ta je reinvestuje. Politici jako vlastníci vodárny kecají vodařům do toho, co vodaři dělají. Určují priority a cíle – mohou být populistické jen v omezené míře a pokud se vodař nechá zkorumpovat, tak může vzniknut problém, že bude spolu s politikem krást. Nebo bude krást celá strana – ODS dostala peníze, Francouzi vodárnu? Ale ten můžeme vyřešit – výměnou politika a vodaře.

3) Pokud je u vody koncern a je zaveden tzv. provozní model

Tak vodu dál spravují titíž vodaři jako v prvním případě. Původní městská vodárna je dál vlastněna městy a dál vlastní trubky, do kterých se musí investovat a původní „neideální politik“ u ní také zůstal.

U vody již není jen neideální politik, ale i koncern, který ovládá veškeré peněžní toky z vody a má garantované zisky z vody. – takže nejde o klasické podnikání a je u monopolu.

Cíl koncernu je jasná a jediný – podnikání – tzn.  dostat z krajíce, který vytvoří lidé platbami vodného a stočného – co nejvíce na své účty do zahraničí.

Koncernu navíc údajně „kontroluje“ původní „neideální politik“, který nemá k dispozici odbornost vodařů. Když začne krást koncern, tak sofistikovaně a nikdo tomu, co dělá nebo páchá, nerozumí. (vodaře si stáhl k sobě). Další problém je, že i když se odhalí, že koncern krada, tak ho ve volbách nevyměníme. Řekne, že to bylo „pochybení“ jedinců z managementu a vše často jede dál, jen se opraví chyba v systému – aby zlodějna našla odhalit.

To zásadní je – o nás i o vodě se nerozhoduje v ČR, ale na nějaké jachtě v Pacifiku.

Závěr

Takže instalací koncernů k českým studnám první problém rozhodně nevyřešíme. Naopak jsme si zadělali na druhý a to ještě větší. Peníze drží v ruce koncern a tomu jsme garantovali, že mu budeme financovat 30 let investice a on na nich bude 30 inkasovat zisky  –  Provozní model. To je systém dobývání renty, jak vyšitý postavený tak, že na něm na úkor lidí profitují koncerny.

Co realizují města, mají-li správu vody ve svých rukou a kde končí peníze lidí vybrané v ceně vody?

Jak tedy zní správná otázka?

Jak zajistit, aby když bude voda v rukou „neideálních politiků“, bylo riziko kradení co nejnižší a tím bylo vše kolem vody nastaveno v zájmu lidí, měst a státu?

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá?. I moře se skládá z kapek?. Děkujeme

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE