Další zásadní stanovisko soudu: Vrchní soud rozhoduje o tom, že hodnota vodárenských akcií je přes 1000 Kč a ne 160 Kč/akcii, jak tvrdily zastupitelům nahaněči koncernů

Držte palce, jdu do finále i v další důležité věci, která se týká lidí, vodáren a ceny vody. Vrchní soud rozhoduje o tom, že hodnota vodárenských akcií je přes 1000 Kč a ne 160 Kč/akcii,  jak tvrdily zastupitelům nahaněči koncernů. Další informace pro všechny lidi, které zajímá voda, hospodaření s ní a také manipulace se zastupiteli ve prospěch koncernů.

V letech 2002-2004 se po celé republice rozjely manipulace se zastupiteli měst a obcí, aby prodali akcie vodáren za nesmyslné ceny 160-300 Kč/akcii. Zmanipulovaní zastupitelé na toto často přistoupili, ale tomuto „tunelování“ majetků měst a obcí jsem se snažil zabránit osvětou, informováním a také jasnými kroky u soudu. Dnes to nese výsledek.

Nyní po dlouhých 10 letech o tomto konečně pravomocně rozhoduje Vrchní soud. Pokud mi dá za pravdu, poté bude v ČR existovat precedentní a zásadní rozhodnutí soudu, které doloží, že prodeje akcií vodáren koncernům z majetku měst a obcí za směšné ceny kolem 160 Kč apod. jsou protiprávní. V případě vydání tohoto rozhodnutí půjde již o pravomocné stanovisko Vrchního soudu, tudíž měst a obce mohou konat a zabránit škodám. Zastupitelé po celé ČR budou mít v rukách důkaz, že nahaněči koncernů při jednáních o prodejích akcí vodáren z majetku měst a obcí se zastupiteli manipulováni. A ti na základě nepravdivých informací provedli pro města nevýhodné dispozice s majetkem na kterých se obohatili soukromé subjekty. Prodej akcií schválili na základě nepravdivých informací poskytnutých subjekty, které pracovaly pro koncerny.

S velkou pravděpodobností tak bude možné zajistit, aby města a obce o akcie ani okresní vodárny nepřišly. V opačném případě bude s velkou pravděpodobností naplněna závažná hospodářská trestná činnost. V tom případě má pravomocné rozhodnutí soudu dvojnásobnou váhu, protože policie bude mít v rukách jednoznačné důkazy potvrzené soudy a v podstatě prokázanou výši škod.

Poté, co Ústavní soud jasně deklaroval, že se nižší soudy musí vypořádat s protiprávním ovládnutím vodáren, přes smlouvy mezi městy a Českou spořitelnou, a.s., pracující pro koncern je toto další zásadní usnesení, které může velmi pomoci zachovat vodu v rukách měst a obcí a navíc ukončit protiprávní postavení některých soukromých subjektů ve vodárnách.

Držte palce, aby rozhodnutí soudu bylo rychlé a městům a obcím pomohlo. O výsledku soudu vás budu informovat.

 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje