Zákon zachování hmoty a příčiny a důsledku …

Peníze jsou hmota. V České republice žije cca 10 mil.lidí. V roce 1992 platili lidé za vodu 11 velkým firmám. Firmy vlastnily vodárenské sítě. To, co vydělaly, použily především na obnovu a rozvoj sítí, protože je vlastnily.

V roce 2015 žije v ČR stále cca 10 mil. lidí, ale těm dodává vodu přes 2.500 převáženě soukromých firem. Většina z nich ovšem trubky v zemi nevlastní. Ony si je „jen“ pronajímají. Všechny chtějí inkasovat peníze od lidí a z toho nechat na svých účtech pro sebe co nejvíce. „Jen“ podnikají. Trubky nevlastní a tudíž do nich neinvestují. To musí dělat vlastník.

A tady bohužel pro lidi, měst a obce i stát platí zákon o zachování hmoty a příčiny a důsledku.

Cena vody oproti roku 1992 je sice na tisíci násobku, ale protože jsme dovolili zavést systém, který privatizuje zisky a zestátňuje náklady, tak peníze vybrané od lidí končí úplně někde jinde než v roce 1992.

Důsledkem toho okresním vodárnám a městům schází peníze na investice a obnovu. Peníze vybrané od lidí totiž tečou v nemalém objemu místo do obnovy trubek, do daňových rájů a obnovu infrastruktury není z čeho financovat.

Dalším důsledkem je, že si začínáme zvykat na to, že z kohoutku „sem tam“ teče závadná voda a máme bolení břicha a průjem.

Na toto bychom si zvykat neměli.

„Českou vodu si prodávejme sami a žádné Trautenberky, zahraniční prostředníky nebo různé překupníky, k tomu nepotřebujeme. Chceme-li pít nezávadnou pitnou vodu a platit za to jen to, co skutečně musíme, pak musíme mít obnovené trubky v zemi. V tom případě si českou vodu prodávejme sami, protože pak sami rozhodneme, co s penězi vybranými za vodu uděláme. Všichni lidé na tom vydělají. Ne miliardy na účtech v daňových rájích, ale obnovenými trubkami a díky tomu pitnou vodu tekoucí z kohoutků. V opačném případě velká část z toho, co za vodu platíme, teče do zahraničí místo do trubek. Proto ceny rostou, ale vodárnám přitom pořád schází peníze na investice. Pokud nedojde k nápravě, tak budeme pít stále častěji s prominutím „stračky“ nebo se za vodu nedoplatíme.“

Zde je popsáno 9 důvodů, proč platíme za vodu stále více, ačkoliv nemusíme! Stačí si je uvědomit a hned víme, co je třeba udělat, abychom tento nesmysl napravili.

Stáhnout 9 důvodů, proč platíme za vodu stále více, ačkoliv nemusíme!

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje