VODA NENÍ SAMOZŘEJMOST: Otázka 4 – Poplatky a), poplatky b) a kde je vlastně podstata – pohádka Bambitka

  1. Měřáky na studnách: nepochopil jsem, o co jde. To má být poplatek státu, o kterém se teď tolik mluvilo, nebo bych měl za vodu platit někomu, kdo s mojí studnou nemá nic společného? (Tak jsem pochopil Vaši zmínku, že zabránit by tomu šlo vyhnáním koncernů).

Toto jsem již vysvětloval u otázky nesystémové snaze zajistit zdroje na obnovu vodárenských sítí do Státního fondu životního prostředí (SFŽP), při návrhu zvýšit poplatky za odběr podzemních vod. Pokud mám celý systém nastaven jako cedník a mimo odvětví a republiku mi z něho otékají miliardy do zahraničí, pak to, že zvýším objem peněz vybraný od lidí – poplatky, daně ze studní či měřáky … ) a naleji tím do cedníku více peněz, kýžený efekt nepřinese.

Koncerny mají svůj lobbing a logicky hají své zájmy. Dle mého názoru, jejich velký odpor k zvyšování poplatků a tím růstu cen je logický, protože cítí sociální nepokoj a ví, že se tím sníží stávající a dost existující prosto pro jejich zisky. Když posledních 20 let letěla cena vody na úroveň západní Evropy, tak nikdo z koncernů nikdy neprotestoval proti zvyšování cen.

Teď najednou sedí lidé propojení léta s koncerny vedle odborářů a „bojují“ proti zvyšování cen? Člověk, který stál u znemožnění čerpání dotací z EU pro celý region Kladna a Mělníku a vyvedení ziskového podnikání z Vodárny Kladno-Mělník na zahraniční koncern, „bojuje“ za to, aby se lidem nezvyšovala cena vody? V regionu, kde koncern sliboval zastupitelům, že pokud se dostane k vodě, tak cena vody dalších 30 let poroste pouze o inflaci?

Pokud to lidé o něm neví, tak na to možná naletí, ale já to vím. Takže toto považuji za skrytý a účelový lobbing koncernů, který zneužívá neznalost vedení odborů.     

Skutečnost: Cena vody je zde léta jedna z nejdražších v ČR. Do zahraničí odteklo přes 700 mil. Kč. Na valné hromadě, která schvalovala smlouvy s koncern byly starostům předloženy brutálně lživé informace a ti na základě nich rozhodovali a provedli dispozici se majetkem na základě které se dnes obohacují třetí osoby … Dotace z EU právě k vůli prapodivné smlouvě s koncernem nemá ani Vodárna Kladno – Mělník ani obce v regionu. Více ZDE.

cednik

Zpět k odpovědi na vaši otázku.  Znáte pohádku Bambitku?

Tak zde to je podobně – daň z hlíny, daň s trakaře, daň ze studny …. prostě chybí peníze, tak zavedeme cokoliv a vyinkasujeme od lidí další peníze a neřešíme to, že si rádcové pěchují truhličky a to je ten systémový problém a proto není v království dost peněz.

Pokud nezměníme špatně nastavený systém, z kterého tečou miliardy do zahraničí místo do obnovy odvětví, tak nesystémové pokusy vybrat od lidí další peníze budou přicházet z různých stran neustále. Kolik skončí zpět v infrastruktuře a kolik v truhličce rádců, je dle mého zbytečné vymýšlet a popisovat – hlavní je ukončit systém, který funguje jako cedník.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje