Veolia a „megapodvod s vodou“

Veolia a její „stížnost“ Radě ČT na pořad Megapodvod s vodou.

V rámci zlepšování informovanosti nejen o vodohospodářství na Zlínsku zveřejňuji mou reakci na „stížnost“ Veolie, zaslanou Radě ČT bývalým ředitelem Vodovodů a kanalizace Zlín (Vak Zlín), pracujícího po vyvedení zisků z Vaku Zlín, pro fr. koncern Veolia.

Reportáž „Megapodvod s vodou?“[1] odvysílaná ČT 2 v pořadu Nedej se, je objektivní a je první pravdivou reportáží ČT o tom, jaký pokoutný systém se zavádí do vodáren po celé ČR. Na ověřitelných informacích vysvětluje nevýhodnost systému, kdy českou vodu na českých trubkách prodává lidem zahraniční koncern, jehož jedinou prioritou je zisk.

ribbon

Megapodvod s vodou

Od roku 2004 zaplatili obyvatelé ze Zlínska ve vodném a stočném Veolii přibližně 600 mil. korun zisku, zatímco Vak Zlín utržily za stejnou dobu zisk pouhých 63 mil. korun. Tento „geniální model“, který byl do Vaku Zlín zaveden protiprávně a pokud se to lidé nedoví, má pokračovat dalších 20 let!

Nevýhodnost smluv konstatoval např. pan Gazdík (STAN) a den po reportáži i Rada města Zlína[2] (STAN a ANO) a také dle názoru soudů, byl tento model instalován do Vak Zlín pokoutně a protiprávně. Okolní vodárny v rukách měst a obcí ve Zlínském kraji navíc dokazují, že Češi si umí svou vodu prodávat sami a Francouze ani jiné cizince k tomu nepotřebují.

Je s podivem, že akcionáři mající více než 51% podíl ve společnosti Vak Zlín  mají názor, že smlouvy s Veolií jsou nevýhodné a představenstvo Vaku Zlín se odvolává vůči rozsudku soudu, který tyto nevýhodné smlouvy ruší a vrací prodej vody i všechny požitky a rozhodovací práva městům  a obcím. Způsobené škody Vaku Zlín dosahují stovek miliónů korun, což také konstatovala i rada města Zlín a vedení Vaku Zlín se přitom odvolává proti rozsudku, který vede k náhradě škod způsobených společnosti Vak Zlín (90% vlastněné městy a obcemi) a náhradě škod brání!

Nejspíš jsou v zákulisí jiné zájmy než zájmy vodárny, měst a obcí a občanů. Čí? Nejspíš koncernu, protože ten na nevýhodném modelu profituje. Pak je dobře, že se lidé pravdu dozví, jinak náprava nepřijde. I tuto skutečnost dokládá lidem reportáž Megapodvod s vodou.

Konečné rozhodnutí soudů vrací provozvání vodovodů a kanalizací, tzn. prodej vody a tím i zisky z vody zpět do rukou měst a obcí. To se nelíbí koncernu, který inkasuje z vody obrovské zisky a ani jeho pomahačům na magistrátu města Zlín. Stejně jako se jim nelíbí, že jsou veřejně přístupné důkazy o protiprávnosti procesu vyvedení prodeje vody na fr. koncern:

www.pravdaovode.cz/zlin

Vysvětlují totiž, proč mají Vedení statutárního města Zlína dnes hovoří o stamiliónech[3]. Stránky vysvětlují a dokládají, jak někteří „politici“ z magistrátu města Zlín a vedení Vaku Zlín, jednají na úkor lidí a měst, ve prospěch zahraničního koncernu!

Nechci být otrokem koncernů ve vlastní zemi. Proto jsem se proti tomu postavil a přes soudy bráním sebe, vodárny, zdravý rozum a lidi. Bez ohledu na zastrašování, vyhrožování, útoky a hanopisy věřím, že se podaří dovolat se spravedlnosti a nápravy ve prospěch lidí a měst.

Níže si můžete stáhnout celou mou reakci zaslanou Radě ČT na „stížnost“ Veolie i to, kdo instaloval Veolií do pozice inkasující vodné a stočné od lidí na Zlínsku. Budete překvapeni, pokud si myslíte, že města Zlín, Luhačovice, Napajedla, Tlumačov a Valašské Klobouky či obce.


[1] https://youtu.be/iOaK37oYaMg odvysílané 22. března 2015 na ČT2
[2] Mimořádné zasedání Rady města Zlín 23.3.2015
[3] Důvodová zpráva Rady města Zlín 23.3.2015

 pdf2Zde je má reakce zaslaná  Radě ČT, aby věděla, že se nemá bát a nemá se nechat zastrašit.

pdf2O čem byla reportáž v ČÍSLECH a kdo instaloval Veolii do pozice prodejce vody ve Zlíně?

 

bottom

 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje