Semináře k vodě na Zlínsku otevřely oči nejen kandidátům do senátu!

Semináře k vodě na Zlínsku ukázaly v celé nahotě, jako málo pravdivých informací o „vodě“ mají občané, zástupci politických stran a dokonce i kandidáti do senátu! Pro účastníky semináře toto již neplatí. 

Jako dlouholetý konzultant ve vodárenství, jsem vedl v druhém zářijovém týdnu 3 semináře týkající se stavu ve společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (Vak Zlín), s názvem „LEVNÁ VODA NA DOSAH“ a to ve Fryštáku, Zlíně a v Napajedlích.  Celkem 80 občanů Zlínska, mezi nimi i kandidáti do zastupitelstev z 5 politických stran, včetně 2 kandidátů na senátorské křeslo, absolvovalo tříhodinové semináře. Bylo co vysvětlovat a téma a zejména obsah zaujal.

„Myslel jsem si, že vzhledem k tomu, že se ve vodárenství pohybuji, že vše podstatné vím. Byl jsem nepříjemně překvapen, kolik věcí mi uniklo.“ M.Doležel. účastník semináře

Proč přišli lidé a politici na seminář o vodě?  Odpověď byla všude stejná. Drahá voda! Nemáme dotace, které slibovali před privatizací! Koncern nás nutí uzavírat nevýhodné smlouvy a netvoříme zdroje na obnovu infrastruktury. Nedostatek peněz!

Z otázek vyplynulo, že politici, ani občané na Zlínsku, nemají léta pravdivé informace o tom, co se posledních 12 let děje Vak Zlín. Ani kandidáti na senátory, s hesly o vodě na billboardech nevěděli, proč tečou peníze za vodu od lidí na Zlínsku do zahraničí. Proč, Vak Zlín přišel o dotace z EU? Proč, mají nejdražší cenu vody ve Zlínském kraji?

„Seminář se mi moc líbil a velice poučný. Je obdivuhodné kolik práce a času je za Vámi a jak jste na přednášky připravený.“ Jarmila Sitařová, účastník semináře

Seminář poskytl informace i návod co dělat, aby protiprávní a pro lidi i města nevýhodný systém byl zrušen a prodej „vody“ se vrátil zpět do rukou měst a obcí. Prostě, jak ukončit „PRIVATIZACI ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ“  Vystoupili na něm také hosté. Bývalý předseda dozorčí rady Vaku Zlín Miroslav Rafaja. Byla odvolaný jako „nepohodlný“, když začal šetřit protiprávní stav ve Vaku Zlín. Dlouholetý předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, a.s., MUDr.Michal Chromec. Doložil výhodnost chodu okresní vodárny bez vlivu zahraničních koncernů, pro města a občany. Zastupitelka Statutárního města Zlína (SMZ), Mgr. Eva Štauderová. Doložila, že od vedení Vaku Zlín, ani od radních SMZ, zastupitelé, ani občané, v podstatě nedostávají pravdivé informace.

Poslední část semináře byla určena vysvětlení nutných kroků vedoucích k ukončení protiprávního „tunelování“ Vaku Zlín a vysvětlení, že právo je na straně občanů Zlínska. Lidé pochopili, že lze dostat prodej vody zpět do Vaku Zlín, lez získat neoprávněné odčerpávané finance a také dotace z EU. Účastnící pochopili, že nic není tak složité, jak někteří „Veoliameni“ veřejnosti presentují.

Někteří zástupci měst a regionálních firem projevili zájem o zaškolení svých zástupců do problematiky privatizace zisků vodárny tak, aby další pokusy o manipulace ze strany „politiků“ či jakýchkoliv jiných subjektů byly neúčinné. Zájem projevili také občané. Všichni byli seznámeni s možností proškolení prostřednictvím kurzu WATER AKADEMY, který Ing.Novotný připravil a který bude spuštěn v listopadu.

Účastníci semináře navíc pochopili, že stejné praktiky jako ve vodě, se dějí v odpadovém hospodářství, v technických službách, tepelném hospodářství či nemocnicích. Prakticky vždy jde o to dostat mezi občana a monopol překupníka, který ovládne peněžní toky a poté inkasuje největší zisky.

Politici na Zlínsku mají řešení „vody“ na dosah ruky. Čím více lidí a politiků toto ví, tím dříve na Zlínsku bude stejný systém prodej vody jako u jejich sousedů ve Zlínském  kraji. Voda bude spravována pro lidi, měst a obce a ne pro koncern a peníze za vodu potečou do obnovy sítí a ne do zahraničí.

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí.

Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli.

15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>.

Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. „provozní model“ – Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod … Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí.

Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>>

Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >>

Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje