Proč politici ve vedení vodárny žádají o odložení jednání soudu, když by vodárna mohla dosáhnout na 500.000.000.000 Kč dotací?

Na tuto otázku od vás přišla řada odpovědí. Zde máte jednu z nich, která oslovila i mne.

Odpověď je jednoduchá a prostá. Nejdříve k tomu soudu, otázka je, jaké důvody pro odročení Vak vznesl a zda byly pro soud skutečně relevantní. Těžko prokazovat korupci, ale pokud někdo někomu poskytl informaci a není podstatné, že tato informace byla poskytnuta, před nebo po rozhodnutí úředníka. Je však podstatné že nabídka musí souviset buď s obstaráváním věci obecného zájmu, nebo s podnikáním, popř. podobnou soukromou činností. Věcmi obecného zájmu jsou záležitosti, o kterých soudy, úřady a další orgány rozhodují nebo které zajišťují, protože na nich má zájem celá společnost nebo její významná část.

Co se prvé otázky týče, Zlínský VAK nemá zájem na změnu věci a to z jednoho prostého důvodu. V případě, kdyby se stal opět skutečným vlastníkem a provozovatelem, měl by možnost dosáhnout na vysokou dotaci. Problém spočívá v tom, že po obdržení a zainvestování dotace není možné takto zadotovanou infrasrukturu pronajmout jinému subjektu. Výsledek by byl ten, že současný provozovatel by přišel o obrovský zisk, tak jak jste jej v kalkulaci podal. Náchodský VAK na dotace dosahuje, je zdravá společnost a to je důvod nemožnosti po dobu min. deseti let vodárnu pronajmout. Nicméně otázka je spíše položena politicky. O akciích rozhodují města svým dílem. Města řídí politici. Někteří vědomě, ale i s tichým souhlasem spolupracují s mafiánskými uskupeními točími se okolo vody a jiného podzemního bohatství.

S úctou J.Šrámek

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje