ČESKÁ JUSTICE A VODA

Nelze napravit, ani rozvíjet, právně relevantně něco, co bylo zavedeno protiprávně, je neplatné a jde o tunel – tečka

5 DNŮ po odvysílání pořadu ČT2: MEGAPODVOD S VODOU

se na mne obrátil předseda představenstva Vaku Zlín. Sdělil, že se na mne obrací jako na vodárenského odborníka, který se odvětví věnuje 15 let a požádal mne co nejdříve o přednášku pro nové vedení Vaku Zlín na téma:  „Možnosti dalšího potenciálního vývoje Vaku Zlín.“  Přednášku jsem zpracoval v písemné podobě a zaslal ji vedení Vaku Zlín, s tímto průvodním dopisem:

————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Léta radím městům a obcím, jak udržet reálný vliv na vodu, na její cenu a na to, kde končí peníze, které lidé za vodu platí. Dle mého názoru a důkazů, které jsem předložil i soudcům, ve Vaku Zlín dochází 15 let k porušování řady zákonů České republiky a k závažné hospodářské trestné činnosti a města svůj vliv na vodu ztratila. Vznikají škody velkého rozsahu společnosti Vak Zlín, městům a obcím, akcionářům, občanům Zlínského okresu, ale i státu. Dochází k celospolečensky velmi závadnému jednání, které je velmi nebezpečné.

Ukazuje se, že institut veřejné správy na Zlínsku byl nefunkční, resp. že regionální oligarchové paralyzovali nebo přímo ovládli jeho obranné mechanizmy (např. radnici města Zlín). To, co a jak se děje na Zlínsku, lze přirovnat k praktikám, které popisuje Slovenská informační služba ve spisu Gorila a Tim Nicholson v knize téhož názvu na Slovensku.

Voda a protiprávní situace ve Vaku Zlín má obrovský rozměr, který má regionální přesah. Vak Zlín je jednou ze společností v ČR, kde stát a samosprávy přichází o peníze a reálnou kontrolu nad strategickou surovinou. Vzniká obrovské bezpečnostní riziko. O tom, že tzv. „strategičtí investoři“ „českou vodu“ klidně prodají, již nikdo soudný nepochybuje. Tento proces již začal. Krachující Anglian water nebo skupina PENTA jsou toho důkazem, kdy polovinu SmVaku dnes vlastní „Japonská“ finanční skupina a druhou Španělský koncern. Bezpečnostní informační služba léta upozorňuje vládu na to, že řadu vodáren vlastní podivné Kyperské firmy.

Řada firem presentovaných v ČR jako strategičtí investoři má navíc závažné ekonomické problémy, které u nás částečně sanují, díky hlouposti nebo naopak hamižnosti českých „politiků“.

Přednáška na téma dalšího rozvoje Vak Zlín lze shrnout do jediné věty.

Nelze napravit, ani rozvíjet, právně relevantně něco, co bylo zavedeno protiprávně, je neplatné a jde o tunel – tečka.

Samozřejmě, že přednáška je delší. Ale závěr je nejdůležitější. Celou vám ji posílám přílohou, obsahuje zdůvodnění mého závěru. Posílám Vám ji ZDARMA a zveřejňuji ji na stránkách

www.pravdaovode.cz/zlin

Já vím, že tunelování Vaku Zlín a růst škod vodárně, městům a občanům můžete snadno ukončit. Rozhodnutí soudu, které vrací prodej vody do rukou měst a obcí totiž již existuje. Bývalé představenstvo šlo proti zájmům společnosti a proti rozsudku ve prospěch Vaku Zlín se odvolalo.  Vy to můžete napravit. Stačí, když stáhnete odvolání proti usnesení soudu, které je ve prospěch společnosti Vak Zlín, protože soudce prohlásil usnesení zavádějící tunel do Vaku Zlín za neplatná a popsal protiprávní a nemravný  proces vedoucí k zavedení tunelu do Vaku Zlín. Věřím, že když začnete jednat ve prospěch Vaku Zlín,  všech jeho akcionářů a občanů Zlínska, tak tento přístup lidé pozitivně ocení a města i obce v regionu také.

Je pravda, že těm, co na současném systému parazitují a těm, co způsobili škody se obrana zájmu Vaku nelíbí. Má 15 letá zkušenost s praktikami nahaněčů koncernů a v případě Vaku Zlín i s procesem pokoutného „prodeje“ akcií Vaku Zlín (2002), poté s nakupováním hlasování měst PRO smlouvy s koncernem na valné hromadě (2004), mi říká, že lidé pracující pro koncern vás vyzvou, abyste zkusil uplatit starosty za to, že stáhnou žaloby. Předpokládám, že výkonné loutky oligarchů po vás budou chtít, ať starostům nabídnete trafiky v orgánech Vaku Zlín a např. přednostní investování do sítí, prostě cokoliv, co si vymyslí, jen ať stáhnou žaloby. V takovém případě přijde i návrh na ustavení nějaké ze zákon zcela impotentní komise, která bude vyjednávat např. s koncernem o úpravách neplatné smlouvy apod.. To ukáže čas.

Já k tomu dodávám jediné.

Co uděláte, to je samozřejmě na vašem rozhodnutí a vaší odpovědnosti. Jsou jen dvě volby. Buď budete v tunelu pokračovat nebo tunel ukončíte – tečka.

S pokorou k vodě

 

Ing. Radek Novotný

Autor projektu PRAVDA O VODĚ

www.pravdaovode.cz/

www.facebook.cz/vodalidem

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje