Pravda nebo manipulace s lidmi před volbami od Hadů na radnicích?

Noví politici zvolení ve volbách 2010 slibovali lidem, že udělají na pořádek. Nyní, na konci volebního období, přichází inventura jejich činů a výsledků. Slušný politik říká pravdu. Had na radnici říká jen to, co se mu hodí a počítá s tím, že lidé neověřují a nemyslí.

 

Co „politici“ na Zlínsku  říkají lidem dnes ?

1)      MÁME NEJNIŽŠÍ RŮST CENY ZE VŠECH VODÁREN VE ZLÍNSKÉM KRAJI!

2)      CENA VODY NA ZLÍNSKU SE PROPADÁ V CENOVÉM ŽEBŘÍČKU V ČR!

Jak to ve skutečnosti je ukazuje srovnání cen vodného a stočného (V/S), růst cen a pořadí vodáren dle výše cen V/S ve Zlínském kraji , kde působí 4 vodárny. Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s., Vodovody a kanalizace Vsetín, a.s. a Slovácké vodárny a kanalizace, a.s. Privatizován byl pouze Vak Zlín, když v roce 2004 z něho byla vyvedena jediná zisková činnost na koncern Veolia voda ČR. Ostatní vodárny zůstaly pod přímou kontrolou měst a obcí.

Růst vodného a stočného u vodáren ve Zlínském kraji

za volební období 2011-2014                   růst v %

Zlín

17,14

Vsetín

15,03

Kroměříž

13,57

Uh.Hradiště

10,24

O tom, jak efektivně hájí „politici“ na Zlínsku zájmy svých občanů, ve srovnání s politiky v ostatních okresech Zlínského kraje, nejlépe vypovídá srovnání růstu cen vodného a stočného za 2 volební období.

Růst vodného a stočného u vodáren ve Zlínském kraji

za dvě volební období 2007-2014         růst v %

Zlín

70,26

Vsetín

55,70

Kroměříž

51,51

Uh.Hradiště

40,92

 

ZÁVĚR:

Na Zlínsku zdražila cena V/S nejvíce ze všech vodáren v kraji. Údajné zmrazení cen V/S je tedy LEŽ a tvrzení, že cena roste méně než u ostatních vodáren v kraji, je rovněž LEŽ. Je pravda, že cena V/S na Zlínsku se propadá v žebříčku VODÁREN v ČR, ale jak vidíte, sousední okresní vodárny jsou na tom daleko lépe, což Hadi na radnicích na Zlínsku záměrně lidem neříkají a účelově používají polopravdy, kterými se snaží manipulovat voliče.

Co politici na Zlínsku lidem neříkají vůbec?

1) Jak na tom bylo Zlínsko ve srovnání s ostatními vodárnami z pohledu výše V/S do privatizace Vaku Zlín?

Pořadí vodáren ve Zlínském kraji dle výše vodného a stočného

do privatizace Vak Zlín v roce 2004

2004

Slovácko

44,10 okresní vodárna

Kroměřížsko

41,21 okresní vodárna

Zlínsko

39,50 okresní vodárna
Vsetínsko 34,55 okresní vodárna

2003

Slovácko 40,95 okresní vodárna
Zlínsko 37,30 okresní vodárna
Kroměřížsko 37,12 okresní vodárna
Vsetínsko 32,03 okresní vodárna

2002

Slovácko 38,85 okresní vodárna
Kroměřížsko 35,85 okresní vodárna
Zlínsko 35,26 okresní vodárna
Vsetínsko 30,24 okresní vodárna
* ceny pro rok 2004 byly schvalovány v roce 2003. Vak Zlín byl privatizován v roce 2004

 

2) Kolik zisku ve Vodném a stočném schválili politici ve vedení Vaku Zlín koncernu Veolia a kolik zisku vytvořil samotný Vak Zlín?

Dělení zisku z vody ve Zlínském regionu mezi Veolii a Vak Zlín

Veolie

Vaku Zlín

zisk v tis.Kč

zisk v tis.Kč

  • 2011

87 605

-12 623

  • 2012

89 501

5 732

  • 2013

93 740

7 304

celkem

270 846

413

270 miliónů korun z V/S pro Veolii a pouhých 413 tis. korun pro Vak Zlín!  O tom dělení zisků a o tom, kdo sedí v orgánech Vak Zlín, rozhodují politici Statutárního města Zlína, protože na valných hromadách má SMZ prakticky vždy více než 50% hlasů.

Proč to na Zlínsku funguje ve prospěch koncernu a v ostatních okresech ve prospěch lidí a měst a obcí? Protože na Vsetínsku, Kroměřížsku a Slovácku jsou ve vedení měst a obcí politici, kteří pracují pro města a obce.

V období divokých privatizací vodáren v letech 2002-2006, byli zastupitelé všech měst a obcí Zlínského kraje masírování nahaněči koncernů, kteří přes kolaborující politiky, slibovali zastupitelům po privatizaci vodárny inflační růst cen V/S po dobu 30 let, který zajistí strategický investor a slibovaly se dotace z EU a to, že města či obce nebudou muset financovat sítě atd. Na tato falešná prohlášení se nechali zlákat pouze „politici“ na Zlínsku. Zastupitelé ve Vsetíně, Kroměříži či na Slovácku privatizaci vody odmítli jako nevýhodnou a vodu si nechali ve svých rukách.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje