Rozsudek znamená precedens, který umožňuje vrátit vodu zpět do rukou obcí a jejich vodáren.
V minulém pořadu informoval pořad NEDEJ SE + o usnesení Vrchního soudu v Olomouci, který rozhodl o nezákonném ovládnutí vodárenství na Zlínsku firmou Veolia. Z rozsudku soudu jednoznačně plyne popis nemravného a protiprávního stavu, který v regionu existuje od roku 2004 a je jednoznačně nastaven v neprospěch občanů Zlínska a také měst a obcí i okresní vodárny.
Jedná se o přelomový rozsudek, ukončuje nemravný a protiprávní tunel okresní vodárny, kdy zisky z vody končí místo v obnově trubek v zahraničí. Navíc obdobné soudy probíhají nebo mohou začít probíhat na mnoha jiných místech České republiky. Proto je Zlínská kauza průlomová. Slouží jako precedens pro celou Českou republiku.
Zlín – absurdistán
Absurdní je, že ukončení tunelu brání 6 let lidé ve vedení tunelované vodárny a ti jsou do ni dosazeni vedením Statutárního města Zlín.
Pan Březík a spol., kteří pobírají neskutečné odměny, zkouší na akcionáře i veřejnost různé mediální kličky a manipulace, ale rozsudky jeasně dokládají, kdo je pachatel protiprávního stavu a kdo nese odpovědnost za stamiliónové škody i nemožnost čerpat dotace.
Velkým hitem pana Březíka je údajně prohlašovat, že není rozhodnuto o smlouvách. Pokud toto tvrdí, tak jde o jeho další fabulaci. Pánové kolem Březíka smlouvy znají, ví, že soud rozhodoval o neplatnosti procesu do samého počátku, tzn. o stavu „smluv“, v době kdy byly uzavřeny, rok 2004 a v tu dobu byly smlouvy vázané.
Smlouva o prodeji části podniku a Smlouva o nájmu a provozování byly v roce 2004 uzavřeny jako smlouvy na sobě vázané, tudíž neplatnost jedné vede k neplatnosti druhé. Rozhodnutí soudu se týká roku 2004, tzn. jak smlouvy o nájmu, tak smlouvy o prodeji.
Korýtka nebo odměny?
Zde máte srovnání výše odměn 4 vodáren Zlínského kraje. 3 jsou městské a jen ve Zlíně prodává vodu zahraniční koncern. Evidentně se politikům a lidem dosazeným vedení města Zlín do tunelované vodárny daří velmi dobře. Dokonce více něž velmi dobře.
Totéž ovšem nejde říct o lidech, kteří léta díky těmto lidem platí neskutečné peníze za vodu a udržují tok zisků z vody do ciziny.
Koho zájmy hájí Březík a jeho parta?
Uložit
Uložit
Uložit
2 Responses
Srdečně Vás zdravím. Skvělá důsledná práce. Zaujímavě by vyznělo i porovnání s cenou vody v pouštní zemi Kuvajtu, kde všechna pitná voda je destilována z mořské vody. Náklady jsou tam oproti pitné vodě u nás jiné, vo vodě je poznat všudepřítomnou sůl a cena je cca jako přes Veolii…. S úctou Svatoslav Butora. .
Můžete poslat nějaký odkaz na situaci v Kuvajtu?