VODA A JIŘÍ SAPETA – otázky a odpovědi

Všem politickým stranám / hnutím a jejich vedoucím představitelům, jsme nejdříve zaslali první díl dokumentu PRAVDA O VODĚ. Obsahuje důkazy, rozbory, i rozsudky o tom, co se ve vodárenství 20 let na úkor občanů a státu často protiprávně páchá. Poté jsme během volební kampaně do sněmovny 2021 položili všem lídrům a politickým stranám/hnutím stejné otázky písemně i na sociálních sítích. Pokud neodpovídali a to se dělo vlastně pořád, tak jsme pokládali stejné otázky opakovaně.

Chtěli jsme před volbami znát odpovědi lídrů politických stran na otázky k vodě, které zajímají nás a občany. Chtěli jsme vědět, zda je téma vody u nich myšleno seriózně nebo jde o pokrytecké zneužití „vody“ k lovu voličů, kdy říkají lidem to, co chtějí lidé slyšet, tzn. FRÁZE, které jim radí říkat PR agentury a po volbách se na lidi a na vodu jako obvykle vykašlou. To, že nám místo odpovědí na naše otázky odpoví na něco jiného, napíšou volební fráze nebo nás odkážou na web strany či příspěvek vytvořený PR agenturou na sociální síti, jsme eliminovat tím, že jsme jim položili vlastní otázky a výzvy k akci.

  • Kdo má mít v rukou vodu, infrastrukturu, dodávku vody, peněžní toky a zisky z vody? Koncerny, nebo vodárny v rukou veřejné správy?
  • Podpoříte vyšetření vodárenských kauz, a jak se zahraniční koncerny dostaly do pozice osob ovládajících peněžní toky z vody v ČR?
  • Podporujete zakotvení práva občanů na vodu v Ústavě ČR nebo garanci tohoto v ústavním zákonu?
  • Pomůžete nám vrátit správu a prodej vody do vodáren v rukou měst a ukončit prodej vody přes koncerny?
  • Souhlasíte s žalobami na obranu protiprávně tunelovaných vodáren? Jste ochotni – podáte sami žaloby nebo podpoříte ty, co je již podali?
  • Podpoříte legitimní růst tlaku veřejnosti na politiky šířením petice VODA JE ŽIVOT na vašich stránkách a na stránkách vší strany/hnutí?

Jakkoliv reagovali, /i (ne)reakce je reakce, která o dotazovaném vše zásadní vypovídá/ tak tím dali veřejně najevo, zda jsou – nejsou ochotní před volbami dát veřejně závazek, že pomohou vodu řešit nebo ne.

Považujeme za veřejný závazek to, když politik/strana/hnutí veřejně řekne, že podepíše petici VODA JE ŽIVOT a během kampaně šíří petici na akcích strany/hnutí nebo dá občanům vědět, co si myslí o práci Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ na webu a sociálních sítích strany/hnutí apod.. Hnutí PRAMENY jako jedno z mála na předané důkazy a otázky reagovalo. Odpověď proto zveřejňujeme.

Za hnutí PRAMENY na severu Moravy odpověděla konkrétně pan Jiří Sapeta.

 

ODPOVĚĎ PANA SAPETY – HNUTÍ PRAMENY

linka

1) Kdo má mít v rukou vodu, infrastrukturu, dodávku vody, peněžní toky a zisky z vody? Koncerny, nebo vodárny v rukou veřejné správy?

Rozhodně a bez debat: vodárny v rukou veřejné správy.

 

2) Podpoříte vyšetření vodárenských kauz, a jak se zahraniční koncerny dostaly do pozice, kdy z cca 70 % ovládají peněžní toky z vody v ČR? Pomůžete prosadit dodržování zákonů ČR a vrátit do správy vody zájmy lidí?

Rozhodně bych hlasoval pro vyšetření.

 

3) Jste proto, aby právo občanů na vodu bylo zakotveno v Ústavě ČR nebo garantováno ústavním zákonem?

Opět ano. Je s podivem, že to v ústavě chybí.

 

4) Pomůžete vrátit správu a prodej vody do vodáren v rukou měst a ukončit prodej vody přes překupníky a koncerny?

Udělám pro to vše, co bude v mých silách.

 

5) Podpoříte nás ve vedení soudních sporů na obranu protiprávně tunelovaných vodáren nebo podáte sami žaloby?

Každopádně podpořím. S podáním žaloby mám nulovou zkušenost, takže nemohu slíbit. 

 

6) Podpoříte legitimní růst tlaku veřejnosti na politiky šířením petice VODA JE ŽIVOT na vašich stránkách a na stránkách vší strany/hnutí?

Podpořím a věřím, že naše úsilí bude znatelné a věci se výrazně pohnou.Petici jsem podepsal, podpisy sbírám a budu je sbírat dál bez ohledu na výsledek voleb.

JIŘÍ SAPETA

linka

NÁŠ NÁZOR

PS: Bez ohledu na to které politické straně fandíte, zda odpověděla nebo ne, si projděte „příspěvky“ o vodě od „vaší“ strany/hutí a zkuste v textech najít odpovědi na výše uvedené otázky. Případně se zeptejte, protože vše je o lidech a ne o stranách. Můžete vykroužkovat člověka, který je rozumný, slušný a ochotný vodu bránit. Takový člověk má pro občany ve sněmovně i v senátu rozhodně větší cenu než alibista, opertunista, pokrytec či člověk líný, zbabělý, či dokonce kooperující s koncerny nebo jejich nájezdníky.

 

Přidejte se k obraně vody

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme ?

Podobné články