Veolia a Suez fúze: Hra na konkurenci končí a začíná nová? Opravdu nečekané?

Správní rady francouzských společností Veolia a Suez schválily dohodu o fúzi

Společnosti, které působí v odvětví úpravy vody a distribuce tepla, to oznámily a na podmínkách se dohodly již dubnu 2021. Firmy působí ve více zemích včetně České republiky.

Podle dohody Veolia koupí většinu Suezu za téměř 13 miliard eur (zhruba 330 miliard Kč). Veolia již v Suezu vlastní podíl 29,9 procenta, „Tato dohoda je pro Veolii obřím skokem,” uvedl šéf Veolie Antoine Frérot.

Suez nabídku na převzetí od Veolie dlouho odmítal a považoval ji za neadekvátní. Veolia o menší Suez usilovala s argumentem, že společně si povedou lépe v boji s novými podniky na trhu, zejména s těmi čínskými. (Všimněte si, že zde není ai slovo o městecch a obcích.)

Zdůvodnění mezi řádky: Koncerny se domluví, jde o prachy a ty platí lidé

Jak korporace korumpují politiky a bohatnou na vodě? Toto páchala Veolie s Suez doma, co u nás?

Zdůvodnění pro masy

Spojením Suez a Veolia urychlit rozvoj nového subjektu tváří v tvář rostoucí konkurenci a umožnila čelit environmentálním výzvám 21. Století.

 

BYLI JSME UPOZORNĚNI, ŽE  VÝŠE UVEDENÁ INFORMACE ČTK NENÍ PŘESNÁ. MŮŽE A DLE NÁS VEDE, K MYLNÉMU ZÁVĚRU, ŽE VEOLIE FŮZÍ OVLÁDÁ I VODÁRNY, KTERÉ OVLÁDAL V ČR SUEZ.

ÚDAJNĚ JE SOUČÁSTÍ DOHODA, KTERÁ ZMÍRŇUJE OBAVY ANTINONOPOLNÍCH ORGÁNŮ

Jde o ujednání, že část majetku firmy Suez se vyčlení do nově založeného podniku s tržbami kolem sedmi miliard eur. Akcionáři v „novém Suezu“ budou investiční fondy Meridiam, Ardian a Global Infrastructure Partners, stejně jako francouzská státní banka Caisse des Dépôts a zaměstnanci.

Do nově vyčleněného podniku mají být převedeny francouzské vodárenské aktivity Suezu, to je úprava vody a správa kanalizační sítě, a rovněž aktivity v Itálii, České republice, v Africe, ve Střední Asii, v Indii, Číně a v Austrálii.

 

POŽÁDÁME O KOPII DOHODY O FŮZI VEOLII A SUEZ. ZVEŘEJNÍME JI, ABY BYLO JASNO, PROTOŽE PROHLÁŠENÍ LZE BRÁT ZA 100% PRAVDIVÉ JEN PŘI ZNALOSTI  PODOBY KONKRÉTNÍCH UJEDNÁNÍ V DOKUMENTECH.

Jak se Veolia dostala k vodě:

Olomouc

Prostějov

Zlín

Sčvak

Praha

 

 Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Podobné články