Kolonizace ČR Koncerny Veolie

Veolia a Suez fúze: Hra na konkurenci končí a začíná nová? Opravdu nečekané?

Veolia a Suez fúze: Hra na konkurenci končí a začíná nová? Opravdu nečekané?

Správní rady francouzských společností Veolia a Suez schválily dohodu o fúzi.

Společnosti, které působí v odvětví úpravy vody a distribuce tepla, to oznámily a na podmínkách se dohodly již dubnu 2021. Firmy působí ve více zemích včetně České republiky.

Podle dohody Veolia koupí většinu Suezu za téměř 13 miliard eur (zhruba 330 miliard Kč). Veolia již v Suezu vlastní podíl 29,9 procenta, „Tato dohoda je pro Veolii obřím skokem,” uvedl šéf Veolie Antoine Frérot.

Suez nabídku na převzetí od Veolie dlouho odmítal a považoval ji za neadekvátní. Veolia o menší Suez usilovala s argumentem, že společně si povedou lépe v boji s novými podniky na trhu, zejména s těmi čínskými. (Všimněte si, že zde není ai slovo o městecch a obcích.)

Zdůvodnění mezi řádky: Jde o prachy a ty zaplatí lidé.

Jak korporace korumpují politiky a bohatnou na vodě? Toto páchala Veolie s Suez doma, co u nás?

Zdůvodnění pro masy:

Spojením Suez a Veolia urychlit rozvoj nového subjektu tváří v tvář rostoucí konkurenci a umožnila čelit environmentálním výzvám 21. Století.

Veolia zaměstnává po celém světě téměř 180 000 lidí. V České republice firma Veolia Energie ČR a její dceřiné společnosti působí v Moravskoslezském, Olomouckém, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Středočeském kraji a také v Praze. Podnik má zhruba 1600 zaměstnanců.

Suez má podíly například v některých vodárenských firmách v Ostravě, Brně nebo Karlových Varech.

Všechny francouzské vodohospodářské aktivity společnosti Suez, stejně jako inženýrské a výzkumné týmy související s touto divizí, získal dlouhodobý francouzský kupec. Meridiam, benefiční společnost, je lídrem v oblasti investic a správy infrastruktury pro veřejné služby, (systém dobývání renty?)  který by společnosti Suez Eau France poskytl přístup k finančním zdrojům, které potřebuje k realizaci svého růstového potenciálu a průmyslových ambicí. Kromě toho se ostatní identifikované oblasti hospodářské soutěže týkají některých činností v oblasti nakládání s odpady ve Francii a velmi málo případů mimo Francii.

Jak se Veolia dostala k vodě:

Olomouc

Prostějov

Zlín

Sčvak

Praha

 

 Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE