Pikantní pokus hodit špínu …

Průběh boje o  vodu na půdě soudů, přinesl pikantní pokus hodit špínu na žalující, zástupcem tunelované vodárny

Advokátka p. Šourková z advokátní kanceláře Toman Devátý, zastupující žalovanou společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (Vak Zlín)  se na jednání v září 2016 u Vrchního soudu v Olomouci, pokusila pošpinit dobré jméno žalobce, společnosti Compas Capital Consult, s.r.o. a tím znevážit jím předkládané důkazy o nemravném tunelování Vaku Zlín. Použila klasický haterský postup, který používají vesměs „novináři“ a lidé zaplacení naháněči koncernů. Začala soudce odkazovat na články informující o „obvinění“ jednatelů CCC.

ŠourkováV případě advokátky Vaku Zlín má tento postup pikantní pozadí.  

Advokátka, která na mne začala u soudu házet špínu, totiž velmi dobře věděla, že „obvinění“ o kterém soudce „informuje“, jednak bylo ihned jako protiprávní zrušeno a s Vakem Zlín nemá žádnou souvislost. O této kauze věděla vše, protože advokátní kancelář Toman Devátý, pro kterou pracuje, má o této kauze veškeré informace. Její majitel, pan Devátý, totiž zastupoval jako advokát zástupce CCC a dokládal státnímu zástupci, že atak advokátů koncernu je účelový a vykonstruovaný. Tento komplot skončil pro „advokáty“ Veolie i koncern fiaskem.

Toto je část stanoviska pana Devátého, který jako advokát zastupoval zástupce CCC a ve stížnosti proti jednání policie mimo jiné napsal:

“ Obviněný naprosto odmítá závěry policejního komisaře, že by kdy komukoliv nabízel ovlivnění práce a výstupu Komise tak, aby to vyhovovalo klientům působícím na trhu ČR. Obviněný nemohl ani ovlivňovat její práci či výstupy, nehledě na to, že přísná vnitřní pravidla jakékoliv ovlivňování vylučovala. … Je třeba také upozornit na zarážející skutečnost, to je, proč zástupci společností Veolia Water, a.s.  i společnosti Penta Finance, a.s. neoznámili Komisi při presentaci svých představ o rozvoji vodárenského průmyslu (tedy v době období června roku 2003), že jim je nabízena za úplatu možnost ovlivnění práce Komise a jejich výstupů obviněnými a učinili tak téměř po dvou letech, prostřednictví advokátní kanceláře, o které je všeobecně známo, že poskytuje služby řadě obchodních společností pohybujících se na vodárenském trhu v ČR v rámci jeho privatizace. Ostatně i tito zástupci uvedené advokátní kanceláře Dáňa, Pergla a Partneři se osobně několikrát účastnili jednání komise.“

JUDr. Stanislav Devátý 1.12.2005 dokládá absurdnost obvinění i nepochopitelné jednání koncernu a jeho advokátů

Obvinění bylo zrušeno a advokátní kancelář Toman Devátý ví, že nikdy v této věci neproběhl žádný soud natož, abych byl souzený. I kdyby toto k paní Šourkový na jednání v září nevěděla, tak si vše mohla následně snadno ověřit, protože jsem na její atak ihned u soudu reagoval a jí i soudce jsem již v září na pravdu a fakta upozornil.

Očekával jsem, že se paní Šourková na následném jednání soudu alespoň formálně omluví, proto jsem o jejím jednání nic nepsal. Neučinila tak.

Proto vše zveřejňuji. V takovém případě již nejde o pochybení, což bych v případě omluvy bral. Po jednání soudu v listopadu 2016, kdy paní Šourková dělá mrtvého brouka, beru, že v jejím jednání je stejný záměr, jaký měli lidé, kteří kauzu vykonstruovali – odvést  pozornost od toho, co se ve vodárnách děje a pokus pošpinit či zastrašit všechny lidi, kteří vodárny proti tunelování brání. Proto je dobré, aby lidé věděli, co jsou koncerno-filové ochotni udělat, co vedení tunelované vodárny je schopno advokátovi přikázat u soudu říkat a co je advokát říkat ochoten.

Zásadní stanovisko k této vykonstruované kauze je samozřejmě stanovisko státního zástupce

Závěr JUDr. Pavel Suchánek státní zástupce: V závěru USNESENÍ ze dne 17. ledna 2006

„Napadené usnesení neodpovídá požadavkům vyplývajících z ust. § 134 odst. 1 písm. c), odst. 2 tr. Řádu, potažmo § 160 odst. 1 tr. řádu.  Usnesení je nezákonné a nezbývá než je zrušit.“

Předtím napsal toto:

zrušení stíhání jako nezákonného aktu

voda v dlaních

 

AK Toman Devátý má k dispozici také můj názor z 28.11.2005, který dostal státní zástupce

„Pokud jde o důvody podaného trestného oznámení ze strany advokátů advokátní kanceláře Dáňa, Pergl & Partneři, údajných zástupců společnosti Veolie water Česká republika, jsem hluboce přesvědčen o zřejmé účelovosti a nepravdivosti podaného trestního oznámení, pokud jde o mou osobu  a osobu Ing. Juříčka, jako jednatelů společnosti CCC s.r.o. a to s cílem zdiskreditovat společnost CCC s.r.o., která se od počátku snaží upozorňovat města, obce a státní orgány nejen na nebezpečí nevýhodného prodeje akcií Vak z majetku některých měst, jako např. Zlín a Kladno soukromým investorům, včetně společnosti Veolia, ale i na závažná porušení zákazu konkurence a základních zásad a pravidel hospodářské soutěže, kterých se tato společnost dopouští zaváděním zcela ztrátového a ekonomicky nevýhodného provozního modelu ve společnostech Vak, které ovládá.              

Jelikož se koncem roku 2004 a počátkem roku 2005 společnost Penta pokusila prosadit obdobu provozního modelu Veolie ve Vak Přerov a zde se ve spolupráci s městy a obcemi podařilo zabránit vytunelování Vak Přerov, neboť se podařilo vysvětlit podstatu daného modelu zastupitelům, stojí společnost CCC s.r.o. od roku 2005 v cestě nejen Veolii, ale i Pentě.

Tyto společnosti mají společný zájem na naší likvidaci, neboť pokud existuje někdo, kdo je schopen argumentací a důkazy doložit nevýhodnost provozního tunelu tak,  aby to pochopili zastupitelé, kteří nejsou v oboru fúzí a akvizic znalí, tak je to CCC.

Pokud není nastaven provozní tunel, peníze z fakturace prodeje vody zůstávají k dispozici municipálním Vakům a soukromé subjekty se nedostávají k ziskům z prodeje vody. Upozorňovali jsme na to před existencí komise, v době existence komise a upozorňujeme na to i roky po komisi.“

SOUV.ČLÁNKY

Stanovisko státního zástupce na proces vytunelování městské vodárny

prazdny - div j

prazdny - div jUložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

4 komentáře

  1. Dobrý den, pane inženýre, jste jedním z mála poctivých a starostlivých lidí, které obdivuji a fandím jim. Díky Vám. Jste štěstím, nás obyčejných lidí. Bez vody nemůžeme existovat. Jen ti, kteří by na ni měli dostatek financí, by to přežili. Vám fandím a držím pěsti pro štěstí, nás obyčejných a Vám přeji další úspěchy v jiných jednáních . Navrátilová z Bruntálu.

  2. Plnou náruč díků udatným bojovníkům za likvidaci zisků cizáckým firmám z majetku a surovin lokalizovaných na našem území a získaných do vlastnictví podivnými způsoby.
    Verbální ejakulace advokátky Šourkové nebudu komentovat, jen se pokusím transformovat její příjmení do genderu a pak se všem snad rozsvítí co lze od této dámy očekávat.

  3. Ani se mi nechce věřit, že to klapne, ale držím pěstě. Vážím si Vás i všech, kteří jsou ochotni se handrkovat se zloději a nečekají na ovace, Přeji 100% úspěšnost.

Podobné články