Pražské teplárny v rukou Veolie: Můj tip, za 5-10 let je koupí Praha od Veolie, za dvojnásobek, s heslem vracíme teplo zpět do rukou města

Pražskou teplárenskou kupuje od Křetínského Veolia

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského prodává Pražskou teplárenskou francouzské skupině Veolia. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cena, za kterou Veolia teplárenskou společnost koupila, nebyla zveřejněna (logicky).  Veolia získá také maďarského výrobce tepla Bert.

To je tak, když stát prodá strategické podniky ze strategických odvětví. Lidé by si měli zjistit, kdo prodával akcie strategických podniků v letech 1993-2002. To jsou hlavní darebáci a část i hlupáci, odpovědní za to, co se děje dnes.

Zde je návod

Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

EPH drží v Pražské teplárenské stoprocentní podíl prostřednictvím společnosti EP Energy. Křetínský uvedl, že Veolia měla o firmu vážný zájem. „V kontextu naší dlouholeté spolupráce s Veolií, dohody o partnerství při budování nízkoemisních zdrojů výroby tepla pro její potřeby a v neposlední řadě kvalitě Veolie jako provozovatele teplárenských soustav jsme nakonec s investicí souhlasili,“ sdělil Křetínský. (pozn. tomto partnerství je dobré vědět).

„Tato akvizice plně odpovídá strategii skupiny Veolia ve střední a východní Evropě, kde již Veolia uzavřela řadu dlouhodobých partnerství přizpůsobených lokálním potřebám. Jde o další úspěšný krok ve strategickém rozvoji skupiny v Praze, který nám umožní propojení našich vodohospodářských a energetických aktivit,” dodal Philippe Guitard, ředitel Veolie pro střední a východní Evropu.

I tako vypadá partnerství Veolie s městy ve vodohospodářských projektech

 

 

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Dodává teplo do více než 230 tisíc domácností a do desítek administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení. Pražské teplárenské v roce 2019 stoupl meziročně čistý zisk o 3,3 procenta na 580 milionů korun. (pozn. A to nebyla vlastně žádná zima, že?)

Náhoda? Vždyť to je vlastně to, kolik inkasovala Veolia z vody v Praze

 

Co se to dnes vlastně děje?

Vlk se nejdříve pořádně nažral a pak jeho účty budou dál krmit lidé ve vodě a v teple... Prostě se se strategickými podniky kšeftuje. To je obchod. Co jste čekali?

Navíc to se to kšeftuje, když předtím inkasujete od lidí cca 3,7 miliard. Zaplatili je Veolii lidé na severu Čech zprostředkovaně přes městskou společnost Severočeská vodárenská společnost, za cca 50,1% podíl akcií ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a lidé z Prahy, přes PVS za 49% podíl PVK.  To vše, pod Hady v politice mediálně šířeným bludem, že se vrací voda do českých rukou. Více ZDE. Minoritní podílu PVK od Veolie koupilo PVS založené Hl. městem Praha za 1,7 miliardy Kč.

Na sev. Čech nákup ještě „vytunili“. Původně provozní „model/tunel“ rafinovaně pár mazaných hlaviček přelakovalo na „model servisní“ a Veolia má v rukou 2 miliardy a dál vše zásadní pro prodej vody. Dál drží pevně v rukou vše zásadní kolem vody (i s menšinovým podílem) a vše ovládá, protože ovládá představenstvo nové Servisní společnosti a dokonce má garantovaný podíl na zisku – jiný než je její 20% podíl ve společnosti. To vymyslel génius, ale ne pro lidi.

Proč by Veolie nekoupila od Křetínského další monopol – Pražkou teplárenskou? Co je na tom nelogické?

Kšeft je kšeft a politici jdou tomuto systému na ruku a na lidi kašlou – prostě to lidé zaplatí, dokud budou volit darebáky nebo neschopné či všeho schopné.

Veolia  získá navíc i největšího výrobce tepla v Budapešti Bert, kde EPH drží prostřednictvím EP Energy téměř 96 procent. Také tuto transakci musí schválit antimonopolní úřad a musí být splněny některé další technické podmínky. Ani cenu tohoto obchodu žádná ze stran nezveřejnila.

EPH byl založen v roce 2009. Většinovým vlastníkem holdingu se stal v roce 2017 Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií. EPH zahrnuje více než 70 firem v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Maďarsku, Británii, Irsku, Itálii a Francii. Loni zvýšil meziročně provozní zisk EBITDA o desetinu na 56 miliard korun (2,1 miliardy eur), konsolidované tržby pak vzrostly o více než pětinu na 230 miliard korun (8,6 miliardy eur).

V Česku Veolia Energie ČR a její dceřiné společnosti působí v Moravskoslezském, Olomouckém, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Středočeském kraji a také v Praze. Společnost má zhruba 1600 zaměstnanců. (pozn. z 99% jde o vodaře Čechy, původně působící v krajských či městských vodárnách a šéfuje jim bývalý ředitel protiprávně vytunelované vodárny Zlín – Martin Bernard – opět Čech!)

Co je vtipné?

Treutenberk byl břídil – neuměl na svou stranu dostat Kubu, Anče a hajného a toto pánové to evidentně umí a know-how, jak to mají také. Tipuji, že Pražkou teplárenskou tak do 5-10 let koupí Hlavní město Praha od Veolie a to před volbami pod heslem vracíme teplo zpět do rukou města.

 

 

 

Otázky které kladu jsou: Zaplatí za to město Praha „dvojnásobek“, než zaplatila Veolie Křetínskému? Domlouvá se to již v zákulisí nebo je to již domluveno? To ukáže čas.

zdroj: Idnes a pravdaovode.cz

 

Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat.

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme ?

Podobné články