Hateři Kdo je kdo? Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Působení Trolů v diskusích a článcích o vodě a jejich taktika

Působení Trolů v diskusích a článcích o vodě a jejich taktika

Nadační fond PRAVDA O VODĚ vypozoroval, že k článkům, které publikuje na blogu, a ještě více na FB Voda lidem nebo videích na kanálu You tube anebo je publikují novináři na idnes, aktuálně.cz, novinky.cz na webech nebo na svých FB profilech se stále častěji přidávají v diskusích evidentně placení Trolové.

  • Je vidět, že pravda a informování veřejnosti o tom, co se v ČR páchá kolem vody a vodáren, co dělá organizované skupina nájezdníků, s ní protiprávně kooperujícími „politici“ a vodaři, kteří realizují greenmalingové nájezdy na městské vodárny a poté jejich ekonomické vykuchání, které znamená vyvedení peněžních toků a zisků z vody do rukou koncernů, dělá lidem, kteří se na nekalém jednání podílí, problém. 

Zkusili jsme proto zmapovat jejich činnost a podle Trolí taktiky v diskusích jsme je rozdělili. Současně jsme popsali jejich postupy a praktiky a cíle, protože díky tomu je můžete identifikovat.

Našli jsme v diskusích tyto druhy Trolů:

  • Pravda neexistuje
  • Sladká žena
  • Hodný a zlý policajt
  • Pěšák
  • Útočník

a) Pravda neexistuje“

Tito trolové odvádí pozornost od tématu ve stylu And what about you. Každý nepříjemný dotaz k průšvihu odklání tím , že útočí na autora dotazu nebo na to, co tazatel doporučuje. Jejich cíl je odvést lidi od podstaty tématu, otupit jejich chuť se jím zabývat a eliminovat nebo omezit jejich schopnost či ochotu koordinovat obranu.

Jejich cíl je ze slušných lidí udělat v diskusi naivky. Věříte na pravdu, fakta, dobro, zlo, čest morálku a pokoru? Pak jste něčí loutka a užitečný idiot, protože nic takového neexistuje. Usilovat o dobro může jen  blázen, protože zkažený svět nemá smysl bránit. Ať raději zanikne, přijde něco nového a bude klid.

b) „Sladká žena“

Jsou Trolové s fotkou sexy modelky v plavkách, kteří polonahou fotkou podvědomě vypínají ostražitost v přemýšlení mužů. Kritické myšlení vypnou z provozu pouze dva faktory – strach nebo sex.

Na počátku nás takový Trol dokonce chválí, trochu hloupoučce se na něco zeptá a pak nevinně odkáže na FB  stránku, kde se o vodě píše, ale její chod financují koncerny.

c) „Hodný a zlý policajt

Zde dva i tři placení a spolupracující Trolové vystupují na důležitých diskusích u článků, které mají velký dosah. Zde se jedná především o diskuse k článkům na idnes, novinky.cz, aktualne.cz apod.. Již jsme vypozorovali, že cíl těchto trolů je diskusi uchopit, vytlačit z ní lidi, kteří předkládají fakta a nechtějí řešit špínu, změnit nebo ohnout tón článku, odradit podporovatele od další diskuse a vyvolat zdání , že jejich názor je názor většiny. Cílem je vytlačit z diskuse fakta a pravdu. 

Mají taktiku nahrávka a smeč a pozice si střídají. Jeden z nich hraje „oponenta“, druhý ho „masíruje“. První klade otázky nebo píše názory tak, aby si tím naběhl na vidle, které již má v rukou jejich kolega. Jsou chytří, zákeřní a rozsévají v diskuzích zlo. Poznáte je podle toho, že nejsou ochotní akceptovat váš komentář. Rozhodně se nesmíří s tím, že jim napíšete  OK – vy máte svůj názor, já mám svůj názor.

Používají v diskusích stejnou argumentaci, kterou opakují. Stát neumí nic řídit. Voda je prodaná. Chcete, aby to s vodou bylo jako s Českou poštou. Zisk je právo podnikání a základ kapitalismu, co proti tomu máte? Jste komunista? Vy to chcete znárodnit? Jste Pravdoláskář či Havloid…

d) „Pěšák“

Je narychlo povolaný Trol, který nemá u svého FB profilu fotku, bydlí New Yorku a zjistíte, že nemá žádné přátelé a na profilu mají 2-3 příspěvky. Zapojuje se do diskuse podle příkazů a instrukcí, tématu nerozumí. Jde o lidi, kteří nejsou schopni samostatně reagovat a pokud je k tomu něco vyprovokuje, pak v odpovědi odhalí, že tématu nerozumí, ale mají na to názor.

e) „Útočník“

Agresivní Trol, určený k zastrašování a urážení současně přes soc. sítě, někdy i přes e-mail. Jejich typická reakce je, že vás sejme něco na přechodu pro chodce a pak bude od vás pokoj a vyhrožování se stupňuje. Cílem je zastrašit občany, novináře a nás.

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Protiprávní komercionalizaci vody v ČR jsme se postavili přes soudy a projekt PRAVDA O VODĚ. Není důvod, aby voda byla zdroj dolování zisků cizinců a zájmy koncernů byly nadřazeny zákonům ČR a zájmům lidí.

Proto prosazujeme:
Vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR

 

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá🍀. I moře se skládá z kapek💧. Děkujeme

 

nfpov - souvis članky

PRAVDA O VODĚ kolaborantům nevoní … že Abbo Yvone?

Pravda doložit lze, lež doložit nelze – tady máte důkaz

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Bráníme vodu a vracíme do správy vody zájmy lidí. Dává vám to smysl?

Pak to co děláme podpořte!

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

Podpořit obranu vody můžete i přímo zde:

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE