Toto se nepíše snadno. Zemřel Pavel Hečko. Chlap, který bránil vodu, lidi a obce a …

V noci z úterý, na středu zemřel Pavel Hečko (ČSSD). Když  jsem se to dozvěděl, tak jsem chodil po zahradě a řval, klel a brečel a toto mám chuť dělat i teď, když píšu tento článek.  

Předpokládám, že netušíte, že i díky p. Hečkovi se podařilo zastupitelům na Náchodsku doložit, že to, co navrhovala část politiků z ODS, byla lumpárna. I díky němu se podařilo Vak NÁCHOD před vytunelováním ubránit. 

S p. Hečkem mě seznámila p. Mucková (se kterou jsem ve spojení od roku 2005), bývalá starostka Meziměstí.  Jak mnozí víte, veřejně léta dokládám, že za tunely vodáren v České republice jsou odpovědní lidé z ODS společně s lidmi z ČSSD. Na tom trvám. Ale také říkám, že v každé z těchto stran jsou slušní, rozumní a odvážní lidé. Pan Hečko je jeden z nich. Chlap, který vodu a lidi bránil, který se nenechal zkorumpovat, ohloupit ani zastrašit. Postavil se za lidi a zdravý rozum a v tom pokračoval i dosud.

Chci, abyste věděli, že vodu a lidi bránil i v roce 2021, což nikdo kromě mě a lidí kolem Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ neví 

  • Při rozhovorech s ním jsme se shodli, že pro prodej vody žádné Trautenberklie ani překupník nepotřebujeme.
  • Pomáhal mi tvořit 1. a 2. díl vzdělávací publikace PRAVDA O VODĚ pro zákonodárce, v rámci projednávání petice VODA JE ŽIVOT v Senátu ČR.
  • Stal se jedním ze zástupců cca 34.000 občanů, kteří petici podepsali a požadují vrátit do správy a prodeje vody zájmy lidí.

Vedli jsme spolu několik zajímavých rozhovorů nejen na téma voda. Vysvětlil mi, že ochota politiků kolaborovat vychází z toho, že jim „někdo“ zaplatí volební kampaň, klidně i do Evropského parlamentu, ale také mě překvapil otázkou, proč mám rád velké knírače a ruské teriéry a zda neuvažuji o tom pustit se do chovu. Netuším, kde se toto dozvěděl. Domluvili jsme se, že si o mnohém povíme více, po projednání petice v senátu a …

Poslal jsem mu konečnou podobu 1. dílu publikace PRAVDY O VODĚ a požádal jsem ho názor, zda obsah bude srozumitelný i pro politiky, kteří o tom, co se kolem vody páchá, moc neví.

 

 

Jako zástupce 34.000 lidí podepsaných pod peticí VODA JE ŽIVOT půjde s námi do senátu projednávat požadavek vrátit do správy vody zájmy lidí. Politikům a lidem o vodě, napsal cca 2 měsíce před svou smrtí toto:

 

1. díl publikace, jejíž obsah pomáhal tvořit, je zde

 

PS: Pane Hečko, děkuji za lidi, jako jste vy. Děkuji, že jsem vás poznal.

Radek Novotný a tlupa podobných lidí, kteří si vás váží.

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentáře

  1. Pana Hečka jsem neznala, ale jeho práce mluví za něj. I na mne padl díl lítosti, že odešel. Upřímnou soustrast rodině.

Podobné články