Něco je špatně! Výnosný obchod s vodou funguje pro koncerny, ne pro města, obce a občany ČR!

 
Všimli jste si? Reportáže o vodě, o tom, proč máme drahou vodu a kdo na vodě vydělává.  Pravdaovode.cz,  grafy, noviny, TV, ale cena vody pořád roste. Investice financují místo vodáren města a koncerny inkasují z vody stamilióny. NĚCO JE ŠPATNĚ!  Města a obce ztratily přímou kontrolu nad prodejem vody a také nárok na evropské dotace.

Na to, jaké negativní dopady bude mít uzavření smluv s koncernem, byli zastupitelé měst a obcí předem upozorněni. Dávno před podpisem smluv s koncernem Veolia, kdy se v případě Kladna smlouvy schvalovaly až v září 2004.

Problematika vodovodů a kanalizací II VKM - 24.2.04_Stránka_1

Celý ROZBOR PROBLEMATIKA VODOVODŮ A KANALIAZACÍ II. zaslaný v únoru 2004 zastupitelům měst a obcí po téměř celé ČR a k tomu navíc následně zpracovanou ANALÝZY DOPADŮ VYVEDENÍ ZISKŮ Z VODÁRNY, kterou si nechalo udelat Statutární město a také názory soudců na dění kolem vodáren, můžete stáhnou

ZDE

V roce 2011 natočili REPORTÉŘI ČT příběh středočeského městečka Nové Strašecí, který ukazuje navíc ještě další tvář výnosného byznysu z vodou. Na Kladensku, kde jsem zaslal ROZBOR dokládající nevýhodnost privatizace již v roce 2004, koncern ukázal svou „sílu“ a způsob jednání s městy v okamžiku, kdy ovládne monopol prodej vody. Reportáž popisuje, jak  město vlastní kanalizační potrubí a také se o něj stará o jeho stav. Firma Veolia potrubí provozuje, vybírá stočné, ale o výdělek se s městem nedělí.

Konfrontaci toho o čem zastupitelé věděli a důsledků, které popisuje REPORTÁŽ, si můžete udělat sami.

Klikněte na:

ZDE

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje