Privatizátor PVK ministrem - jak to asi dopadne?

Pod Mládkem se prý houpe židle, ve skutečnosti jsou jeho dny na ministerstvu sečteny

Důvod pro odvolání kohokoliv se vždy najde. Ten skutečný se veřejnost dozví málokdy. Pokud se objeví v rukou novinářů kopie dopisu, kterou jeden ministr napsal druhému ministru (navíc jsou oba ze stejné partaje), tak …

Důvod uvedený v dopisu je to, co chce partaj přes novináře pustit mezi veřejnost. Zdůvodní tím následné odvolání ministra a skutečnou kauzu, která se kolem jeho osoby a jeho jednání objevila, zmrazí ještě předtím, než vypluje na povrch. Ta totiž ve skutečnosti může velmi poškodit volební preference strany a náboje k odstřelení ministra a především k ČSSD, již má protistrana nabité v komoře. Jen čeká na správný čas.

Partaj se to dozvěděla a ví, že střelba do ministra, který již není ministrem, bude pro ni daleko méně „bolestná a nákladná“.

Co je tedy skutečný důvod, proč má být (nebo lépe bude) ministr Mládek odvolán?

Je to VODA a privatizace Pražských vodovodů a kanalizací, a.s.(PVK), fr. koncernu Vivendi (dnes Veolii). Samozřejmě nemusíte souhlasit. Ale…?

Dejvice obrátily pozornost médií i lidí na to, co se zavedlo v České republice. Lidé, novináři, reportéři  se ptají. Proč peníze vybrané od lidí za vodné a stočné tečou do soukromých firem a mimo republiku? Z čeho budeme financovat infrastrukturu? Kdo je odpovědný za to, že 70% tržeb z vody kontrolují koncerny, které investovat do vodárenských sítí nemusí? 

Na tyto základní otázky kolem VODY hledají odpovědi i noví politici. Staří, kteří koncernům asistovali při uzavírání vazalských smluv nebo sedí v orgánech soukromých provozních vodáren, mlčí a hlavy nevystrkují. Pan Mládek ji nešťastně a vlastně nerad vystrčil.

V rámci pořadu ČT2: NEDEJE plus Megapodvod s vodou v Praze byl dotázán na důvody prodeje 66% PVK do rukou zahraničních koncernů. Zkusil obvyklou politickou kličku, že si na nic za tu dobu nevzpomíná, ale v podstatě i to mu zlomilo vaz.

Chcete se ptát: Jak může někdo vést ministerstvo, když si nepamatuje tak základní věc, jako důvod privatizace pro Prahu strategické společnosti? Tak na to se neptejte. Takto poradci politických stran neuvažují. Oni přemýšlí pouze o volebních preferencích.

Správná otázka je: Kdo a jak využije toho, že v nevýhodné privatizaci měl prsty a lidé věnuji vodě pozornost?

To, že VODA je „průser“ dnes už ví všichni politici. Pan Mládek je ovšem člověk, který v době privatizace PVK, byl jednou z hlavních osob stojící za prodejem 66% akcií PVK. Byl na straně těch, kdo chtěl privatizovat zisky z vody. Byl mezi lidmi, kteří neumožnili, aby Praha dostala od státu majoritní podíl v PVK. I díky němu dnes lidem českou vodu na pražských trubkách prodává francouzská firma, která nemusí do infrastruktury investovat zpět ani korunu. Což bylo mimochodem důvodem, proč EK odmítla „VODU“ v Praze dotovat.

Je velmi snadné před volbami ve správnou dobu kauzu otevřít. Ministr Mládek odpovídá za nevýhodnou „privatizaci“ zisků z vody v Praze. Odpovídá za Dejvice i za dnes již čím dál tím víc naháněči koncernů používané – státe, město, občane DEJ-VÍCE do vodárenství a naše zisky neřeš.

V době voleb se toto hodí opozici i koalici. Hodí se to také koncernům. Prostě všem. Použít toto ve správnou dobu s emocionálně podbarveným příběhem o zdravotních problémech rodiny s dětmi způsobené kontaminovanou vodou, jsou urputně budované preference ČSSD ty tam.

Našel se viník, volebně na tom vyděláme, nic se nemění a nikdo nevěnuje pozornost tomu podstatnému, že 6 miliard korun, které odteklo v ceně vodného a stočného fr. koncernu v podobě zisku a nikdo je již v republice neuvidí. Neuvidí v ní ani dalších 6 miliard korun z dotací EU, které by mohla Praha čerpat z dotací EU, kdyby neprodloužila vazalskou smlouvu s Veolií. To je 12 miliard pro Prahu a například celá nová Ústřední čistírnu odpadních vod.

Pozor prodloužení smlouvy o provozování nepodepisovala ČSSD!

Více na: Pravda o privatizaci PVK

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje