Lidé nejsou bezmocní

Vystoupení ing. Aleše Moravce, místopředsedy sdružení Občané za svá práva v Praze, na ustavujícím zasedání Zastupitelstva hl.m. Prahy dne 26.11.2014

Věc: Megapodvod s privatizací pražské vodovodní infrastruktury

Ing. Aleš Moravec: Dobrý večer, vážení občané, to, co jsme slyšeli z úst tří radních, resp. náměstků primátora, zdá se velice hezké a doufáme, že to budou dodržovat. To je začátek.

Jak jsme uvedli, máme analytické myšlení. Během doby svého působení na Zastupitelstvu jsme objevili mnoho lumpáren, které poškozují všechny občany Prahy, mimo těch, co lumpárny provádějí. Uvedeme jeden z mnoha případů, vozy metra. Ač nepředveden ani jeden výkres, natož model, dala ODS, primátor Koukal, náměstek Švec a dopravní radní pan Hejl přes náš odpor 900 milionů zálohy panu Marouškovi, který v květnu 1989 emigroval. Navrátiv se, vstoupil do ODA a hned privatizoval celé ČKD.

Jak jsme předpokládali, peníze se ztratily, vagón metra žádný, až za čtyři roky dodal Siemens první vagóny. Platilo se však znovu. V Paříži stál podobný vagón 29 milionů, v Praze 58. A teď co bychom si tedy rádi přáli my občané, asi všichni, a doufáme, že se nám to splní konečně. Dostáváme se k našemu evergreenu, privatizaci pražské vody. Naše heslo znělo, vzduch a voda se nesmí privatizovat, musí zůstat obci a státu jako základní lidské potřeby. A opět vyhráli a po všech různých postupných krocích vodu zprivatizovali. Bez dotací stála v roce 1998 18 Kč. Teď se to dotáhlo až na 75, a to pro cizí firmu Veolii. A korunu tomu dal pan primátor Bém, který v roce 2004 bez schválení Zastupitelstvem,

ministerstvem, vládou, pouze Radou na dalších 15 let dal pražskou vodu zadarmo, zadarmo prosím, opět Veolii. Tedy tržby v hodnotě cca 120 mld. a k tomu znemožnění platby dotace od EU na novou čističku vody. Její cenu si k tomu musí Pražané ve výši nejméně 10 miliard zaplatit sami, a to i samo nemluvně.

Usilujeme od počátku, deset let, aby byla tato nemravná smlouva s Veolií, co ji dostala zcela zdarma na 15 let, vypovězena. Zdá se, že Veolie má tak dlouhé prsty, že k tomu nikdo nemá chuti. Naposled primátor Hudeček a jeho Topka mimo jednoho člena, co přeběhl k panu Kaslovi, hlasovala proti vypovězení smlouvy. Ač jsme tento případ právě několikrát na Magistrátu přednesli a moc dobře ho známe, jednali jsme osobně s náměstkem Ing. Vávrou, vše marno. Ty peníze všechno přebily.

Žádáme tedy naše náměstky primátora, aby byli tak laskaví a vzali se za to, a my pro ně budeme mít radost, že to pro nás udělají a pro naše děti a pro všechny občany.

Mnohokrát děkuji za pozornost a doufám, že nám to splní, teď když je změna vlády ve všem.

Děkujeme.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje