Jóga – smrt – voda

Jóga a téma smrt. Bylo to pro mne krásné, poučné a kupodivu také uklidňující.

Před 3 lety jsem jel na pobyt jógy poprvé. Pobyt školy jógy Karakal. Zažil jsem něco krásného. Klid, přátelství, lidství, harmonii, radost, kontakt sám se sebou a kontakt s mnoha podobnými lidmi …. Minulý rok jsem chyběl. Tento rok již ne.

Chtěl jsem psát o Morávce hned, ale nechal jsem si odstup a bude to jiné.

4 dny s p.Šebestou, L. Kovalovou, její „Klonkou z Mejta“ a čtyřiceti OPRAVDOVÝMI LIDMI. Tady může mé vyprávění skončit, protože v této společnosti se každý stává lepším, vše si urovná a rozeznává, co je a co není podstatné. Stačí krátká meditace, pozdrav slunce, jóganidra nebo rozhovor s tělem. Přitom poslouchat a být aspoň chvilkami napojený na „VESMÍR“ …

Zažil jsem zde velké překvapení. 4 dny se hovořilo o tématu, o kterém se ve společnosti, v rodině, ani v našich myšlenkách nemluví, které popíráme a které chování naše i celé „civilizované“ společnosti ovlivňuje ještě více než sexualita. Má opačnou polaritu, je popírané a proto se všichni tiše bojí a ten strach tam uvnitř každým tiknutím roste. SMRT.

Pan Šebesta, je MOUDRÝ ČLOVĚK. Když téma SMRTI předloží LIDEM člověk v požehnaném věku, tak POZORNOST lidí rozhodně přitáhne. Je z něho cítit OPRAVDOVOST. Připravil informace a citlivě je dávkoval formou i obsahem.

JÓGA zde ukázala svou dokonalost –vztah sám se sebou, vztahy s jinými, tělo, dýchání, mysl, koncentrace, meditace – vše je to o POZORNOSTI.

I SMRT si ji zaslouží.

Pro mne to bylo hodně osobní. Byl jsem ve správný čas na správném místě. Poslední roky života mne přivedly k vnitřnímu i vnějšímu úklidu a ten k POZNÁNÍ a ROZHODNUTÍ. Učím se víc vnímat, co je podstatné. Je správné dělat věci, které mají přesah, i když výsledek není zaručený. Tento přístup lidi posouvá a stávají se lepšími.

Učinil jsem rozhodnutí, že chci žít zbytek života vědomě a tak, abych se za nic z toho co dělám, nemusel stydět. Je jedno, zda tady budu den nebo 50 let. Učím se to a někdy bych něco rád změnil, ale už nejde to. Tak se omluvím a další den jsem více VĚDOMÝ.

Proto předávám informace o tom, co díky NEPOZORNOSTI, dělají zahraničí korporace z „VODY“ v naší zemi. Byznys vyvolených, kteří vyvolení nejsou. Proto činím kroky směřující k POCHOPENÍ a NÁPRAVĚ. Proto jsem připravil vzdělávací projekt PRAVDA O VODĚ a stránky www.PRAVDAOVODE.cz.

Pak jsem odjel na JÓGU a zcela „NÁHODOU“ se setkal s meditací o posledním dni mého života a SMRTI.

Toto by měli učit už od střední školy a každý dospělý by si ji měl jednou za měsíc projít. Celý svět by byl zcela jiný. Protože Vám to buď celý hodnotový systém převrátí nebo dojdete k závěru – NENÍ SE ČEHO BÁT. Stálo to za to, ničeho nelituji a DĚKUJI.

Hurá do BARDA, ale mezi tím to, že tu jsem, musí mít smysl a je třeba si to i užít.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje