Brutální sliby a manipulace se zastupiteli - předejte vody koncernům

Jak je vůbec možné, že se zisky z vody dostaly z městských vodáren do rukou zahraničních firem?

Pravdou je, že dveře k ziskům z vody otevřeli zahraničním koncernům komunální politici a Ministerstvo zemědělství, zastupující Fond národního majetku. Ale nelze tvrdit, že všichni byli zkorumpovaní. Naopak. Realita ukazuje, že mnozí komunální politici, byli sofistikovaným způsobem zmanipulováni a podvedeni, stejně jako občané.

Toto platí především v těch regionech, kde se přes různé smlouvy instalovaly mezi vodárnu a platící občany soukromé penězovody vyvádějící zisky z vody do rukou zahraničních firem.

Naháněči koncernů, přišli s velmi sofistikovaným modelem, který kombinoval manipulační techniky zaměřené na sliby, současně s technikami vyvolávajícími strach. Rozhodování zastupitelů, tak probíhalo jednak v očekávání lepších zítřků a současně pod nátlakem a dojmem, že v případě, když se nepřidají, tak znemožní nebo poškodí vlastní město, vodárnu a občany. Např. znemožní čerpání dotací a tím poškodí region.

Proces, který proběhl a probíhá kolem vody, byl použit v Německu, Itálii či Francii a prakticky vždy je nastaven na tom, že o osudu lidí a dispozici s vodou rozhodují volení zástupci občanů. Pokud se  v regionu našla skupina anti-politiků, která měla svůj politický horizont nastaven na délku jednoho volebního období, pak se naháněčům koncernům přes tyto lidi podařilo často ostatní zastupitele natolik vyděsit, že v okamžiku, kdy jim ukázali světlé zítřky – dotace, ceny vody poroste o inflaci a všechno za nás zafinancuje koncern, tak zastupitelé „svým lidem“ uvěřili a podlehli. Byli jim dokonce vděční, že jejich kolegové našli řešení.

Za chvíli se ovšem nestačili divit. To, co se slibovalo, neplatí. Města ani vodárny dotace nemají, cenu mají nejdražší v okolí a lidé platí drahou vodu, ale vodárnám schází stamilióny na investice, protože peníze tečou do zahraničí. Anti-politici již ovšem na radnicích nejsou. Někteří sedí v dozorčích radách firem koncernů a mají se zastupitelů i občanů srandu, jiní si hrají na mafiány v regionech a ti poslední zažili svůj okamžik slávy a upadli v zapomnění.

Kdo na to doplácí? Jsou lidé, města, obce, vodárny a stát. Kdo na tom všem profituje a kdo to vše financoval? Na to si odpovíte sami.

Toto probíhalo s malými obměnami téměř po celé republice

 

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí.

Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli.

15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>.

Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. „provozní model“ – Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod … Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí.

Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>>

Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >>

Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje