Brutální sliby a manipulace se zastupiteli - předejte vody koncernům

Jak je vůbec možné, že se zisky z vody dostaly z městských vodáren do rukou zahraničních firem?

Pravdou je, že dveře k ziskům z vody otevřeli zahraničním koncernům komunální politici a Ministerstvo zemědělství, zastupující Fond národního majetku. Ale nelze tvrdit, že všichni byli zkorumpovaní. Naopak. Realita ukazuje, že mnozí komunální politici, byli sofistikovaným způsobem zmanipulováni a podvedeni, stejně jako občané.

Toto platí především v těch regionech, kde se přes různé smlouvy instalovaly mezi vodárnu a platící občany soukromé penězovody vyvádějící zisky z vody do rukou zahraničních firem.

Naháněči koncernů, přišli s velmi sofistikovaným modelem, který kombinoval manipulační techniky zaměřené na sliby, současně s technikami vyvolávajícími strach. Rozhodování zastupitelů, tak probíhalo jednak v očekávání lepších zítřků a současně pod nátlakem a dojmem, že v případě, když se nepřidají, tak znemožní nebo poškodí vlastní město, vodárnu a občany. Např. znemožní čerpání dotací a tím poškodí region.

Proces, který proběhl a probíhá kolem vody, byl použit v Německu, Itálii či Francii a prakticky vždy je nastaven na tom, že o osudu lidí a dispozici s vodou rozhodují volení zástupci občanů. Pokud se  v regionu našla skupina anti-politiků, která měla svůj politický horizont nastaven na délku jednoho volebního období, pak se naháněčům koncernům přes tyto lidi podařilo často ostatní zastupitele natolik vyděsit, že v okamžiku, kdy jim ukázali světlé zítřky – dotace, ceny vody poroste o inflaci a všechno za nás zafinancuje koncern, tak zastupitelé „svým lidem“ uvěřili a podlehli. Byli jim dokonce vděční, že jejich kolegové našli řešení.

Za chvíli se ovšem nestačili divit. To, co se slibovalo, neplatí. Města ani vodárny dotace nemají, cenu mají nejdražší v okolí a lidé platí drahou vodu, ale vodárnám schází stamilióny na investice, protože peníze tečou do zahraničí. Anti-politici již ovšem na radnicích nejsou. Někteří sedí v dozorčích radách firem koncernů a mají se zastupitelů i občanů srandu, jiní si hrají na mafiány v regionech a ti poslední zažili svůj okamžik slávy a upadli v zapomnění.

Kdo na to doplácí? Jsou lidé, města, obce, vodárny a stát. Kdo na tom všem profituje a kdo to vše financoval? Na to si odpovíte sami.

Toto probíhalo s malými obměnami téměř po celé republice

 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje