Jeden zdroj vody, mnoho velbloudů a všichni chtějí pít: Co je možné ve Francii není možné v ČR?

V roce 1992 bylo v ČR 11 velkých (krajských státních podniků) fakturujících vodné a stočné.

Dnes je v ČR přibližně 2.500 firme fakturujících lidem vodné a stočné a všichni chtějí podnikat = tvořit zisk a vydělávat. Počet lidí je v ČR přibližně stejný 10.000.000, ale díky rostoucím cenám klesá spotřeba vody.

V ceně vody mohou být ve Francii i v ČR ze zákona jen oprávněné náklady. Kontroluje je malá skupina lidí působící pod Ministerstvem financí.

Režim kontroly cen mají i ve Francii.

Co platí lidé v ceně vody ve Francii?

Dejte  To se mi líbí pokud si myslíte, že to v ČR může fungovat podobně jako ve Francii

Jak chrání zákony občany, města a obce v ČR?

Zákony v ČR a stanovy okresních vodáren neumožňovaly, aby vodárny zákonným způsobem ovládl někdo jiný než města a obce. Přesto, zákon nezákon, řadu okresních vodáren ovládla soukromá skupina pracující pro nadnárodní koncern, která poté vodárny dovedla k podpisu smluv s koncernem a k vyvedení ziskového podnikání na koncern.

Chcete vidět další ukázky o tom, co se vlastně kolem vody děje?

Pak se podívejte na informace o zkušenostech s koncerny v zahraničí a o tom, co bylo zavedeno v ČR:

CHCI DALŠÍ INFORMACE

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje