Co má společné půda v Americe a voda v České republice?

Aniž to tušíme, tak mnohé. V roce 2010 se soudce posuzující proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny zeptal účastníků sporu, zda chtějí k věci a k provedenému dokazování co dodat.

V roce 2010 se soudce posuzující proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny zeptal účastníků sporu, zda chtějí k věci a k provedenému dokazování co dodat. Zastavil jsem svého právníka v pokusu znovu právně shrnovat celý proces a řekl jsem soudci to, co dodnes považuji za zásadní:

„Pane, to co probíhá v České republice je v podstatě totéž, co proběhlo, když Kolumbus přistál u břehů Ameriky. Kapitán vystoupil u břehu Ameriky. Indiáni uviděli boha – bílého muže, který rozdával dárky – korálky, zrcátka a ohnivou vodu. Poté náčelník, pod vlivem ohnivé vody a zkouřený z dýmky míru, dostal ve vhodnou chvíli možnost vrátit bílému muži jeho dary tím, že podepíše smlouvičku, kterou celé území předá do rukou „bílého muže“, který se pak již o vše ostatní postará. Náčelník neuměl číst a nevěděl, co znamená, když otiskne na smlouvičku prst. Netušil, že připravil svůj kmen o půdu, kterou vlastnil jeho lid stovky let.

Tyto praktiky jsou dnes realizovány u nás. Opět přichází bílý muž jako bůh s know-how ze Západu. Místo korálků nabízí zastupitelům inflační růst ceny vody, že zjistí dotace z EU, že bude investovat namísto obcí. To vše, když se podepíše smlouvička, když celý prodej vodu bude předán do rukou „bílého muže“, který se již o vše ostatní postará.

Výsledek je stejný, ale rozdíl mezi námi a Indiány existuje. U nás náčelníci na radnicích číst a počítat umí. Takže to, že připravují města o postavení prodejců vody a o zisky z vody, není neznalost ani pouhá hloupost. Jde o záměr. Náčelníci na radnicích velmi dobře ví, co podepisují a lidem i zastupitelům očividně lžou.

Dle mého názoru jde o tunel za bílého dne, všem před očima a proto se tomu bráním formou žaloby, protože jedině justice, může protiprávní tunelování vodáren zastavit.“

Soudce prohlásil celý proces, kterým proběhlo schválení „smlouvičky“ za pokoutný, nemravný a protiprávní.

Projek009

Celý proces, který v okresní vodárně proběhl a vedl k vyvedení zisků z vody na koncern, si můžete projít zde. Najdete zde i obsah usnesení soudu, kde soudce celý proces popisuje a hodnotí.

 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

3 Komentáře

 • Miroslav Tydlačka

  Odpověď Odpovědět 21 srpna, 2015

  Člověk nemusí být zrovna genius aby poznal, že ve Zlínském vodárenství je něco špatně. Nárůst ceny vody o cca 100% za posledních
  10 let je děsivě nemravný.
  Pane Novotný, držím vám palce a přeji úspěch ve Vašem boji proti všem šmejdům, kteří mají cenu vody na svědomí.
  Pokud bych mohl nějak pomoci, jsem připraven.

  Miroslav Tydlačka
  Zlín

 • Igor Savič

  Odpověď Odpovědět 28 srpna, 2015

  Pokud budu moci nějak v této věci pomoci v Karlových Varech, rád se připojím proti novodobým nemravnostem

 • Zdeněk Kraťoch

  Odpověď Odpovědět 31 srpna, 2015

  Uvedené skutečnosti určitě nejsou nahodilé a naopak jsou doložitelné.
  Ale co je pro mne záhada (a nejen v tomto případě):
  -přece neexistuje kolektivní vina / jak se nám to snaží vnutit média např.: ministerstvo chybovalo ap. /. Budova ministerstva nechybovala, zrovna tak jako nemohlo chybovat auto, ale chybu způsobil např.: pan XY. Tedy člověk s konkrétním jménem, s konkrétní odpovědností a tudíž s povinností potrestání tohoto konkrétního člověka.
  Jak je tedy možné, že tyto a podobné případy nejsou trestané a potrestané?!
  Jaká je tedy ČR stát? Je tedy právním státem???
  P.s.: Nemám žádné právnické vzdělání, jen ten pověstný selský rozum.

Napište komentář

* Povinné údaje