shadow-ornament

Výzva pro všechny slušné lidi, kterým není jedno, co se děje s českou vodou.

Podívejte se na fr. dokument

Odhaluje nekalé praktiky firem jako Veolia a Suez. Potvrzuje pravdivost toho, co říkám o vodě v ČR v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, jehož motto je: "Voda je život a náš život do rukou koncernů rozhodně nepatří." Dokument ukazuje, proč platí. Navíc ukazuje, jak se s koncerny vypořádat, jak udržet kvalitu vody, mít rozumnou cenu vody a neplatit 2-3x více než musíme. Ukazuje, čeho jsou lidé deroucí se k ziskům z vody schopni v zahraničí. PRAVDA O VODĚ ukazuje, čeho jsou schopni v České republice.

Měsíc poté, co Analýza, kterou jsem zpracoval o dění ve vodárnách dorazila na ministerstva, mi u domu někdo zapálil auto ...

shadow-ornament

Trailer: Voda vydělává

Veolia se pokusila film zakázat, světe div se, ne pro odhalení nekalých praktik, uplácení a jiných svinstev. Vadilo ji, že autor označil korupci Veolia jako "korupce", a výrok, že mu nabídla milion eur. Veolia nakonec přestala trvat na zákazu, protože tím rostla publicita filmu. Film získal cenu Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze na festivalu dokumentárních filmů.

shadow-ornament

Podívejte se na fr. dokument

"Voda vydělává" v němčině se slovenskými titulky


shadow-ornament

Iniciativa VODA 300

shadow-ornament

Obsah dokumentu by mělo znát všech 300 politiků, kteří rozhodují o tom, jak je nastaven obchod s vodou pro 10.000.000 občanů ČR

81 senátorů, 200 poslanců, 17 členů Vlády ČR i nejvyšší státní zástupce a ombudsman, kteří jsou v postavení, kdy mohou upravit zákony tak, aby prioritou byla obnova infrastruktury, čistá voda a rozumná cena a nikoliv zájmy koncernů. Nestane se tak, dokud neví, co koncerny ve "vodě" dělají.

shadow-ornament

Vyzývám slušné lidi v ČR, aby se se mnou složili na 300 originálů DVD s tímto dokumentem. Veřejně je politikům předáme s výzvou k hájení zájmu občanů a státu a ke krokům vedoucím k vrácení vody do rukou měst a jejich vodáren, stejně jako např. ve Francii.

Originál dokumentu s licencí pro vysílání např. ve sněmovně nebo senátu, stojí 850 Kč. Důkaz ZDE

Jak to proběhne? Jak se přidat k iniciativě VODA 300?

  1. Dokument dostane každý poslanec, senátor a člen vlády po poslaneckých prázdninách. K dokumentu bude přidána "Výzvy vládě a politikům", kterou jsme je s 15 politiky a vodaři, již upozornili na to, co se s vodou u nás děje a vyzvali jsme je k nápravě a jednání v zájmu lidí. Tuto výzvu zasílají politikům také občané. Do dnešního dne si ji stáhlo 2.748 lidí a můžete se přidat.
  2. O iniciativě VODA "300" informuji média, Transparency international, Nadační fond proti korupci a Oživení. Informaci o ni rozešlu také lidem, kteří se 10 let zajímají o informace na www.pravdaovode.cz, v rámci projektu PRAVDA O VODĚ. Udělejte totéž. Odkaz na VODA 300 sdílejte na soc. sítích, pošlete ho přes e-mail svým známým a přátelům.
  3. Dokumenty na DVD obdržím od firmy koncem srpna, abych měl čas je roztřídit do balíčku jednotlivých politiků. K předání dokumentů dojde v září po poslaneckých prázdninách. Proběhne také tisková konference, kde vysvětlím cíle iniciativy VODA 300. Budou vydávány tiskové zprávy, najdete je na stánkách www.pravdaovode.cz/blog
  4. K "Výzvě vládě a politikům" se mohou občané přidat. Mohou ji zkopírovat nebo doplnit a zaslat sami za sebe, těm stranám či lidem, se kterými sympatizují nebo je volí. Odpovědi zasílejte na rn@cccfm.cz, zveřejníme je, aby si lidé udělali na jednání politiků názor.
  5. Do konce roku oslovíme znovu veřejně všech 300 politiků, aby sdělili své stanovisko k problematice, o které dokument informuje a jaké opatření činí, aby se proces nápravy rozběhl také v České republice.
  6. "Seznam“ lidí, kteří přispěli a co vzkazují politikům, již najdete níže na této stránce. Ozval se člověk, který je zaměstná  u koncernu. Chce přispět, ale nechce být v seznamu. Bude to respektováno. V seznamu bude uveden jako PŘISPĚVOVATEL. Seznam“ předám spolu s dokumentem "Voda vydělává" a "Výzvou vládě a politikům“.
  7. Chcete se přidat? Klikněte na tlačítko „Chci se přidat k iniciativě 300“ a vyplňte své jméno, město odkud jste, povolání a větu, kterou vzkazujete politikům. Objednejte počet DVD, který chcete koupit.

Chci se přidat k iniciativě 300Chci předat dokument a Výzvů k nápravě ve vodě politikům

Cíle iniciativy VODA 300

  1. Aby politici, věděli, co se ve vodě a ve vodárnách děje v zahraničí i v ČR. Aby upravili legislativu tak, že prioritou odvětví, bude obnova vodárenské infrastruktury, reinvestování peněz vybraných od lidí do obnovy a rozvoje trubek a rozumná cena vody. Nikoliv zajetí státu, dobývání rent, zisky koncernů a co nejvíce našich peněz na účtech cizích firem v zahraničí.
  2. Aby politické strany, ve svých programech zveřejnily jasná stanoviska k vodě. Co podporují, komu má být svěřen obchod s vodou, kdo má inkasovat zisk z vody a jaké priority při nakládání s vodou politická strana má a hájí? Bude jasno, kdo pracuje pro koncerny, kdo pro lidi = koho mají lidé volit. Politici z jednotlivých stran v parlamentu, v krajích, městech a obcích budou mít jasno, co strana, kterou reprezentují, ve vodě prosazuje. A začnou-li kolaborovat, tak je strana umravní.
  3. Aby si politici uvědomili vlastní odpovědnost za vodu a naše životy a věděli, že lidé o tom, co se s vodou děje ví.   

PRAVDA O VODĚ a její iniciativa VODA 300, mají za cíl přivést pozornost lidí k "VODĚ" a vytvořit:

VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ, KTERÉ NEBUDOU POLITICI IGNOROVAT

shadow-ornament

VODA JE ŽIVOT A NÁŠ ŽIVOT DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

shadow-ornament

Odměna pro ty, co se přidají.

Uděláte něco, za co se rozhodně nebudete stydět. Firma, která vlastní distribuční práva, také podpoří iniciativu "300" a tím informování politiků ČR. Nabídla mi BODNUS pro každého, kdo zaplatí 1 DVD v licenci pro instituce. Já každému, kdo se přidal, dám záznam z debaty: Cena vody a dění ve vodárnách v ČR za posledních 15 let a pro ty, kteří přispějí na dva a více dokumentů, dávám navíc ZDARMA e-knihu FAKTA, kterou jinak prodávám za 490Kč.

Chci se přidat k iniciativě 300Chci předat dokument a Výzvů k nápravě ve vodě politikům
shadow-ornament

pořadí
Jméno a příjmení
Město nebo obce, kde platíte za vodu a komu platíte
povolání
Kolik ks DVD kupujete?
Věta, kterou chcete vzkázat
1.Ing. Radek NovotnýFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAvodárenský konzultant2 DVDVoda je život a můj život do rukou koncernů rozhodně nepatří.
2.Ing. Arch. Jana TraubBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZarchitekta1 DVDVoda nemá být v rukou vydřiduchů.
3.Mgr. Vítězslav Praks, PhD.Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaanalytik IT1 DVDSledujme a hlídejme naše skutečné zájmy.
4.Ing. Karel KovářBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprojektový manažer v IT1 DVDVoda je strategická surovina a předání kontroly nad ní do rukou zah. koncernů se státu a tím občanům vymstí.
5.Karel Blahut
Třanovice - SmVaK = šp. koncern Aqualiabezpečnostní manažer dolu1 DVDKdo bojuje za vodu, bojuje za svůj život a budoucnost svých dětí.
6.Ivana BogarováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliavedoucí školícího střediska1 DVDVzít lidem vodu a vydírat je utažením kohoutku - cenou vody - je neslušné, zlé a nemravné
7.Petr ZapletalPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamanažer1 DVDNaše půda a voda jsou nejcennější aktiva všech dob. Necháme-li si je vzít, zneuctíme naše předky, svou práci i budoucnost.
8.Pavel ZmítkoOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliafin. poradce1 DVDVoda je národní bohatství. Nechci, aby na ní profitovaly cizí koncerny a my platili stále více, abychom platili náklady na obnovu "trubek" a jejich zisky.
9.Bohumír SpurnýŠtenberk - Sitka s.r.o.montér plynovodu 1 DVDNechci se dožít toho, že nám poteče otrávaná voda v děravých trubkách.
10.Jan Votruba Liberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliakonstruktér a elektro projektant1 DVDPřírodní bohatství nezbytné k životu má patřit všem a spravovat je má stát nebo obce.
11.František PilnýChrudim - Vodárenská Chrudim - rak.koncern EAGstavař a zastupitel 2 DVDJe dobré znát celou pravdu ...
12.Petr HojsíkStříbrnice - Uh.Hradiště - městské Slovácké vodárny a kanalizacelešenář 1 DVDVzkaz pro politiky: Národ vám to jednou spočítá!
13.Věra MalínskáLužany - Jičín - městská Vodohospodářská společnost Jičínfinanční poradkyně1 DVDChci dobrou vodu pro všechny,za přijatelnou cenu!
Bez vody neumím žít!
14.Mgr. Eva Štauderová Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaadvokátka 1 DVDVoda je život, ne byznys.
15.Jiří Vopelka Jesenec - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaenergetik1 DVDDary země patří lidem, kteří v ní žijí. Braňme své národní zájmy!
16.Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaředitelka TZB-info a ESTAV.cz1 DVDPeníze za vodné a stočné mají jít prioritně tomu, kdo financuje vodárenskou infrastrukturu a zařízení.
17.Libor Reich Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaškolitel obsluhy technologických zařízení1 DVDVoda je dar života.
18.Ing. Roman CachFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAmajetkový poradce1 DVDNenechte pravdu o vodě utajenu.
19.Ing. Milan HemzalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprojekt manažer1 DVDVoda je lidské právo pro všechny, ne prostředek špinavého byznysu pro pár "kamarádů".
20.Ing. Barbora Veličková Staré Město - SmVak = šp.koncern AQUALIAobchodní manažer důlní techniky1 DVDTak jako nerostné suroviny i voda je naším národním bohatstvím a patří všem občanům této země, ne nadnárodním koncernům !
21.Dana MořkovskáVysoké Mýto Vak V. Mýto = společnost v rukou obcíučitelka na gymnáziu1 DVDChci pít čistou vodu
22.Tomáš ČablaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliakuchař1 DVDVoda je součást života a mít jako prioritu zisk z této komodity je špatný vtip pro budoucí generace. Je třeba zabránit ožebračování lidí.
23.Veronika JačkováDěčín - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliacontrolling1 DVDVoda je život a dar a já ji chci dát svým dětem ne korporacím.
24. Yvetta Blažková Kytlice - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliapohostinství1 DVDVoda je součástí přírody a nikdo nemá právo to zneužívat pro své vlastni obohacování.
25.Ivana ŠípováDuchcov - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaobchod1 DVDMyslím si, že koncerny a ti, kdo jim lukrativní kšefty pomohli získat, již pro sebe získali víc, jak dost.
26.Dagmar ŠvecováPísek - ČEVAK - rak. koncern Energie AGsoc. pracovnice1 DVDVoda je život a život pro naše děti.
27.Miroslav RafajaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern VeoliaV letech 2010-2014 zastupitel Statutárního města Zlin a 2011-2013 předseda DR Vak Zlín1 DVDJe povinností každého z nás bojovat zato, co je k životu nejdůležitější. A voda ,to je život.
28.Zdeněk KomrskaOpava - SmVaK = šp. koncern Aqualiasportovní trenér1 DVDVoda je substance, která ve spojení s životadárnou a tvořivou vesmírnou energií se stává nosičem veškeré živé hmoty.
29.Mga. Jan Hůla Frýdek-Místek - SmVaK = šp. koncern Aqualiadoktotrant matematiky na Ostravské univerzitě1 DVDDěkuji, že má někdo sílu a odvahu s tím něco dělat.
30.Stanislav BlahaNový Bydžov - Královéhradecká provozní - fr.koncern Veolia novinář a zprávce portálu www.outsidermedia.cz 1 DVDPůda a voda jsou základ státnosti. Jejich výprodej do ciziny znamená ohrožování základů existence našeho národa.

Počet již koupených DVD 32 Ks

Kdo se chce přidat, nechť tak učiní. Upozorňuji, že jsem mimo a proto seznam bude aktualizován až v srpnu!

shadow-ornament

Máte pochybnost, že informace pomohou rozumným politikům k nápravě věcí kolem vody ve prospěch lidí?

S dlouholetým zastupitelem města Přerov a současně předsedou představenstva okresní vodárny Vak Přerov, jsme vodárnu 3x ubránili proti nájezdníkům koncernů, kteří si přišli pro zisky z vody i od lidí z Přerova. Zastupitelé měst na Přerovsku se nenechali zmanipulovat a voda zůstala v rukou měst a obcí, právě díky informacím.

Dát "To se mi líbí" je fajn a mne toto vaše ocenění těší, ale politiky k nápravě to neprobere!


Dokument dokládá správnost cesty Vaku Přerov, která je celosvětový trend návratu správy vody do obecních rukou. Přispěl k úspěchu iniciativy PRÁVO NA VODU - right2water.eu,  kterou podepsalo 1,9 milionů občanů z 11 zemí, kteří odmítli pochybné privatizace obecních vodáren. Zlobovaná EU díky tomu vzdala pokus udělat z vody kšeft koncernů.

Chci se přidat k iniciativě 300Chci předat dokument a Výzvů k nápravě ve vodě politikům

Ing. Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ

Dotazy: rn@cccfm.cz nebo 774 774 680