Cena vody Kolonizace ČR Lobbisti a naháněči koncernů Media Pravda o vodě Soudci a soudy Zisky z vody

Zlínský kraj odmítl řešit odebrání vodáren Veolii, ministerstvo to zadalo řešit jinému úřadu

Zlínský kraj odmítl řešit odebrání vodáren Veolii, ministerstvo to zadalo řešit jinému úřadu

Ministerstvo zemědělství nařídilo

Zlínskému kraji, aby zahájil řízení o odebrání licence Moravské vodárenské na provozování zlínských vodáren. Hejtmanství to ale odmítlo. Ministerstvo se proto obrátilo se stejným příkazem na Olomoucký kraj, kde firma také působí.

Varianta, že Moravská vodárenská (součást koncernu Veolia) přijde o licenci na provozování Vodovodů a kanalizací Zlín (VaK), což některá města a obce dlouhodobě požadují, je stále reálná.

Nezměnila ji ani zpráva, že krajský úřad ve Zlíně nezahájil řízení o odebrání koncese Moravské vodárenské, přestože to po něm požadovalo ministerstvo zemědělství. Tím totiž věc neskončila. Resort zlínskému krajskému úřadu případ odejmul a předal ho se stejným příkazem olomouckému krajskému úřadu. Také tam koncern působí.

„Ministerstvo zemědělství přistoupilo k dalšímu opatření proti nečinnosti a pověřilo jiný správní orgán, aby vedl řízení ve věci případného zrušení povolení provozovat vodovod nebo kanalizaci. Výsledek řízení nelze předjímat,“ sdělila mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

Klíčové smlouvy probere soud už letos v září

Důvodem pro zahájení řízení je fakt, že soud na konci loňského roku pravomocně rozhodl o tom, že valná hromada vodáren v roce 2004 byla neplatná. Na ní se schvalovala klíčová věc – prodej části podniku koncernu, na což navázal jeho pronájem (více zde).

Pak Moravská vodárenská začala VaK provozovat a čerpat z něj velké zisky, zatímco města a obce jako akcionáři vodáren se musely hlavně starat o infrastrukturu. Navíc se výrazně zvedla cena vody, mírně klesla až před časem.

„Ministerstvo je toho názoru, že pravomocné rozhodnutí soudu o zrušení platnosti usnesení valné hromady představovalo pro krajský úřad velmi vážný důvod pro zahájení řízení,“ zdůraznila Ježková.

Proč tedy hejtmanství odmítlo takto postupovat? Kraj argumentuje tím, že Moravská vodárenská i VaK mu předložily smlouvu o nájmu a provozování podniku s tím, že ji považují za platnou. „Uznávají vzájemné smluvní závazky a plní je. Tím pádem nejsou splněny zákonem stanovené podmínky pro to, abychom zahájili řízení z moci úřední,“ prohlásil Alan Urc, vedoucí krajského odboru životního prostředí a zemědělství.

Odkázal i na to, že zlínský soud bude teprve rozhodovat o platnosti klíčových smluv, což bude podle Urce pro další vývoj situace zásadní. Hlavní líčení jsou nařízena na září (více zde).


Pozn. RN:  VEDENÍ VAKU ZLÍN, CÍLENĚ a VĚDOMĚ NEKONÁ.

Vedení Vaku Zlín v čele s p. Soldánem KDU, Šebíkem (vlastně těžko říct za co) a Březíkem, (dosazený p. Adámkem (STAN), nikdy nepodalo jedinou žalobu. A TADY MÁTE PŘÍMÝ DŮKAZ PRO KOHO PRACUJÍ! Ani proti nemravnému tunelu v podobě prodeje provozní části podniku Vak Zlín pod cenou. Ani proti neplatnosti provozních smluv, ani proti neplatnosti valné hromady, která tunel protiprávně realizovala. Ani neuplatnili právo na náhradu škod a na vrácení neoprávněného obohacení. Prodej části podniku, o které p. Březík v médiích káže, že má hodnotu 450 mil.Kč, byl schválen za pouhých 63 mil. Kč, což koncern již za polovinu doby „kontraktu“ vyinkasovat více než desetinásobně zpět. Město za hlasování pro tento nemravný tunel dostalo 30 mil. Kč. Nikdo žádné žaloby na tuneláře nepodal. Jen vedení Vaku Zlín má aktivní legitimaci k podání žalob. Navíc je povinno jednat s péčí řádného hospodáře při správě cizího majetku – to je Vaku Zlín a měst a obcí. Nedělají nic na obranu Vaku. Právní kroky činili 13 let jen k tomu, aby rozsudek, který dokládá nemravnost zavedení tunelu, nenabyl právní moc.

Advokátní kancelář TOMA A DEVÁTY – PRÁVNÍCI VAKU ZLÍN VÍ A PROTO TO VÍ I VEDENÍ VAKU ZLÍN, ŽE ŽALOBU NA NEPLATNOST SMLUV SOUD MŮŽE ZAMÍTNOUT, PROTOŽE OTROKOVICE NEJSPÍŠ NEJSOU V POSTAVENÍ, KDY MAJÍ AKTIVNÍ LEGITIMACI K PODÁNÍ URČOVACÍ ŽALOBY O PROHLÁŠENÍ NEPLATNOSTI SMLOUVY. NEJSOU ÚČASTNÍK SMLOUVY.


Pozn RN: Vedení města Zlína a vedení Vaku Zlín nepracuje léta pro Vak Zlín, ani pro občany ani pro města a obce. Nikdo soudný a finančně nenamotivovaný by lidem k studním nenainstalovat cizince, aby jim z ní prodávali vodu a inkasoval zisky z vody. Vedení města Zlín a Vaku Zlín nejenže kooperovalo a jednalo protiprávně v zájmu Veolie, jak rozhodl soud, ale ono si to své jednání dokonce nechalo „zaplatit“ – cca 30 mil. úplatou.To shledali dokonce i soudci Vrchního soudu v Olomouci.

Tu ovšem za chvíli zaplatili ve skutečnosti lidí v ceně vody. Koncern měl nastaveny podmínky tak, že 30 mil. Kč byl schopen za cca 4 měsíce vyinkasovat v ziscích z vodného a stočného. Zástupci města Zlín dostali zaplaceno 30 mega a nevěděli pro co hlasují!lin- nedelal analyzy

Nové vedení města Zlín a Vaku pod p. Adámkem (STAN), od roku 2010 ví, že stav je protiprávní a provozní tunel je lumpárna na kterou lidé, města a Vak doplácí. Mají na to rozsudek i analýzu za půl mega. Pan Adámek, místo žalob a kroků k podpoře nás, kteří jsme tunel zažalovali a požadujeme jeho ukončení, přišel s pokusem, aby vedení Vaku Zlín ty, co to zažalovali namotivovali k stažení žalob, ale tím by tunel jel v poklidu dál. Nebo ne, pane Adámku? Žalobci se ovšem zblbnout nedali. Od té doby vím, co je p. Adámek zač a valné hromady Vaku Zlín a jednání města Zlín a jim navolených lidí do Vaku Zlín můj názor jen potvrzuje.

Nikdy ani nepípl, nic nepožaduje, neprotestuje, jen sedí a hlasuje pro pokračování tunelu. Pro koho asi jedná?


Pokud by dceřiná firma koncernu Veolia přišla o licenci úřední cestou, musela by z vodáren odejít. Neplynuly by jí pak další zisky, jež se za celou dobu pohybují v řádech stamilionů korun.

Moravská vodárenská: Snahou ministerstva jsme překvapeni

Přístup státu se vedení Moravské vodárenské nelíbí. „Opětovnou snahou ministerstva zemědělství zasahovat do platného smluvního vztahu, který v roce 2004 samo výslovně podpořilo, jsme překvapeni,“ reagovala mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

„Postup ministerstva je navíc v přímém rozporu s názory Krajského úřadu Zlínského kraje i Ústavního soudu, který považuje neplatnost usnesení valné hromady VaK Zlín za výlučně vnitřní záležitost společnosti. Ta automaticky nezpůsobuje neplatnost smlouvy s naší společností,“ doplnila Bártová, podle níž by měl olomoucký krajský úřad rozhodnout stejně jako zlínský, pokud chce dodržovat zákon.

Ministerstvo zemědělství se hájí, že jeho dosavadní kroky jsou v souladu s právními předpisy.

Ani ministerstvo nevědělo o čem hlasuje v roce 2004

NIC JSME NEROZEBÍRALI

Právník vodáren má jiný názor než vedení Vaku Zlín Kdo asi vytváří názor vedení Vaku Zlín?

Zlínské hejtmanství zamítlo návrh na zahájení řízení o odebrání licence už podruhé, v obou případech za podněty stál kritik současného modelu fungování vodáren Radek Novotný. Vadí mu především fakt, že vedení vodáren uznalo smlouvu o pronájmu a provozování podniku za platnou. „Je to absurdní. Pokračuje kolaborace vedení VaKu s Veolií,“ prohlásil Novotný. Upozornil současně i na to, že právník VaKu Ondřej Knebl před časem na zasedání zlínského zastupitelstva řekl, že „neplatnost usnesení valné hromady podle našeho právního názoru vede k neplatnosti smluv o prodeji části podniku a smlouvy provozní“.

„Představenstvo vodáren jedná nezávisle na názorech svých právníků,“ poznamenal Novotný.

Šéf představenstva VaKu Svatopluk Březík rozpor v názoru vedení podniku a jeho právníka okomentoval jedinou a stručnou větou: „Je to složitá právní otázka.“


Pozn. RN:  Podnět na Krajský úřad a poté na ministrestvo podal Radek Novotný přes své právníky s kterými léta brání Vak Zlín proti tunelování. Jak to, že totéž neučinilo vedení Vaku Zlín, které má jednat v zájmu Vaku Zlín a občanů? X let tvrdili, že musí mít právní jistotu, že valná hromada v roce 2004 byla neplatná a 13 let se „odvolávali“ nebo napadali soudce Weinštuka. Když mají pravomocné rozhodnutí, tak se neobrátí na kraj a dokonce mu tvrdí, že smlouvy nezpochybňují? Věříte tomu, že advokáti Toman s Devátým neví, že nejrychlejší a nejlevnější cesta jak ukončit tunelování vodárny Zlín a drancování peněženek lidí je přes odebrání licence Veolii, protože Vak Zlín ví, že smlouvy nebyly nikdy platně schváleny a má na to pravomocný rozsudek. Březík a jeho parta prohlašují kraji nebo instituci, že smlouvy jsou platné? Aha, pro koho tedy pracují? http://pravdaovode.cz/zlin/

Pan Březík

Pan Březík, člověk původně z firmy prodávající tiskárny, nyní ve vedení léta tunelované vodárny Zlín, má „erudovanější“ právní názor než advokátní kancelář Toman Devátý! Pan Březík už vlastně tímto ani nikoho nepřekvapuje. 100 tis. měsíčně odměny vysvětluje mnohé. Jediný možný právní krok, který vede k jasnému právnímu posouzení „složité právní otázky“ to jest podání žaloby, pan Březík neučiní? Pro koho tedy pracuje? Je to složitá otázka?

Soudce KS v Brně žádnou složitost v tom, co se dělo a děje a jaká je právní otázka stavu ve Zlíně nevidí:

názor soudce na proces vedoucí k vytunelování Vaku Zlín

 

Kolik bere p.Březík za to, že tunel vodárny pokračuje?

Pan Březík inkasuje ve Vaku Zlín od lidí měsíčně přes 100 tis.Kč (což mu odsouhlasil p. Adámek (STAN)). Celé představenstvo léta tunelovaného Vaku Zlín bere dohromady více než představenstva tří okolních městských vodáren – Kroměříž, Slovácko a Vsetín.

srovnání odměn Vaku


Pokud ani olomoucký krajský úřad nezahájí řízení o odebrání licence, může to udělat ministerstvo zemědělství samo. „Odebrání povolení k provozu společnosti Moravská vodárenská rozhodně nelze předjímat,“ řekla Ježková.

Zdroj: http://zlin.idnes.cz/zlinsky-kraj-nechce-resit-odebrani-vodaren-veolii-fv8-/zlin-zpravy.aspx?c=A170711_2337860_zlin-zpravy_ras

pozn: PRAVDA O VODĚ Radek Novotný

 

nfpov-j

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá :-)

Uložit

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Bráníme vodu a vracíme do správy vody zájmy lidí. Dává vám to smysl?

Pak to co děláme podpořte!

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

Podpořit obranu vody můžete i přímo zde:

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE