Pravda a fakta o vodě: Víte, co ve vodném platíte? Lidé na to přichází u různých situací

Zkušenost lidí ukazuje, že něco je špatně

„Chtěl jsem kupovat pozemek na krásném místě a v okolní zástavbě. Vodovodní řad vede pod přilehlou komunikací. VAK Chrudim mi ale sdělil, že tam nikoho nového nepřipojí. Jedině pokud bych na vlastní náklady zajistil zvýšení kapacity. Jinými slovy za své peníze vyměnil trubku, která je jejich a nikdy nebude moje. Prý je to teď běžná praxe. Nechápu, proč nezasáhne Antimonopolní úřad. U energii i plynu lze volit dodavatele. VAKy jsou pánem a stát nezasáhne.“   Popsal dnes „běžnou“, ale cela absurdní situaci Aleš Kouba z Chrudimska.
Situaci,  se kterou se potýká při řešení bydlení většina občanů, ale také města,  při výstavbách průmyslových zón, občanská sdružení při výstavbě hospiců a čím dál více i stát, např. při řešení státních stavebních zakázek.

Bohužel je něco špatně ještě více, než je výše popsáno

Pan Kouba popsal pravdu, se kterou se lidé nesetkají, pokud nezačnou řešit bydlení anebo něco řešit s vodou nemusí v rámci toho, kde bydlí. A to absurdní systém nedomyslel do konce. Rozhodně platí, že  na straně hrazení investic do „studní“  jsou výhradně a jen lidé a naše peníze. Ty investujeme přímo my nebo nepřímo, kdy investují města a obce a jde o naše peníze, které do jejich rozpočtů přitečou z našich daní.

Co se stane a jak tečou peníze?

Trubky postavíme, zafinancujeme a zadarmo je dáme Vaku. Co udělá Vak? V lepším případě je za symbolický nájem (někdy zadarmo, někdy za 100-1000 Kč /rok) – pronajme k provozování Koncernu. Ten si stanoví cenu vodného a stočného a anti-politici, kteří Koncern do pozice správce vody instalovali,  mu ji samozřejmě schválí a „zkontrolují“.  Schvalování cen a zisků z  vody koncernům těmito „politiky“ vypadá takto: 
iluze kontroly zisku vody

To se to podniká – z pohledu koncernů funguje v ČR geniální systém

Koncern si spočítá náklady, za jaké vám teče pitná a odpadní voda. Je v monopolním postavení, bez jakéhokoliv obchodního rizika (kromě toho, že občané tunel a jeho nehoráznost pochopí a vyhážou anti-politiky z oken a poté koncern z ČR odsunou). Vy jste v pozici, kdy vodu odeberete, protože bez ní není život a musíte zaplatit veškeré náklady a k tomu i zisk Koncernu, který si k nákladům započte. Management koncernové vodárny je hodnocen jen tím, zda odvedl majitelům koncernů na účty do ciziny, nejlépe do daňových rájů, patřičný objem renty.
Na začátku koloběhu vody a peněz tak koncernu zaplatíme náklady investice a na konci mu zaplatíme náklady na provoz a zisky. Koncern je v monopolním postavení, kdy je zaveden systém, který mu v monopolní pozici „legálně“ umožňuje inkasovat obrovské zisky a ty není povinen investovat zpět do obnovy vodárenského odvětví resp. do trubek. Majitelé koncernů a bohatý management koncernů si politiky, kteří toto umožnili, opravdu hýčkají. 
Participace na volební kampani

Z pohledu lidí jde o velmi rafinovaný tunel

Jde o zavedení systému  správy a kontroly veřejného majetku,  odborně nazývaném zajetí státu nebo dobývání renty. Občané, města a stát financují koncernům investice, bez kterých nejde vodu prodávat vodu („podnikat“) – za to dostanou symbolický nájem nebo nic. Na konci toku vody a peněz lidé/města/stát zaplatí Koncernu znovu a to za dodanou vodu v trubkách, které si lidé/města  předem zaplatili. 
Je nastaven absurdní systém, kdy za vodu lidé platí dvakrát a k tomu navíc ještě platí – zisky i veškeré náklady Trautenberků.
Ptáte se, jak je to možné? Kdo do této pozice Koncerny dostal? Politici, resp. anti-politici. Trojské koně, kteří seděli ve vedení velkých měst a současně ve v městských vodárnách  a zevnitř vodáren a měst otevřeli Koncernům dveře k ovládnutí monopolu na úkor městských vodáren, které byly často doslova vytunelovány. Prostě Kuba, Anče a hajnej se nechali koupit Trautenberkem. Trautneberk
Jsem přesvědčen, že jde o novodobý kolonialismus. Kdy na výplatní pásce jsou i politici, politické strany, někteří soudci i policisté. Chcete vědět a chápat jak toto funguje a proč toto Anti-politici dělají? Doporučuji přečíst knihu Gorila od T.Nicholse  . Je třeba ukončit systém umožňující kšeftování s vodou na úkor občanů/měst a státu

prazdny - div j

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Upřednostňujeme menší příspěvky pravidelně, např. 100-200 Kč, před většími jednorázovými, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

PODPOŘTE NÁS

Pomoci může každý a každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Podobné články