3. díl: Tunel na konci tunelu aneb fiktivní změny provozovatele

Proč já jako koncern potřebuji změnit Provozní model na Servisní?

penize-bankovky-eu-jProtože bych přišel o stamilióny či miliardy. Protože pokud skončí smlouva o provozování mezi mnou a městskou vodárnou a nemám kontrakt na další provozování vodárenských trubek v regionu, pak hodnota mých akcií provozní společnosti je nula. Současně vyschnou 20-30 let fungující penězovody, kterými tekly zisky z vodného a stočného a ze smluv o poradenství a servisu na mé účty do daňových rájů. Kdyby toto nastalo, budu rád, když mé akcie provozní vodárny někdo koupí za cenu likvidační hodnoty podniku. Prostě pokud by toto zastupitelé měst a obcí pochopili, pak nechají doběhnout smlouvy a mne zcela vyšachují.

To nedopustím a proto předem již 3-5 let před koncem smlouvy o nájmu a provozování infrastruktury připravím další projekt ohloupení zastupitelů. Připravím řízený proces, který  bude vypadat jako můj odchod z vodárenství v regionu, ale ve skutečnosti půjde o účelový prodej akcií s podmínkou uzavření nové provozní smlouvy. Půjde o „vytuněný“ provozní model, který přejmenujeme například na poradenský či servisní model. Voda na první pohled přejde do vodárny v rukou obcí, ale zisky dál potečou na můj účet.

Jako koncern jsem v procesu, který řídím, zcela mimo oficiální pozornost. Ta se soustředí na radnice a městskou vodárnu, resp. k tiskovým prohlášením vodárny. Oficiálně vše bude vypadat tak, že o vodě se nyní rozhodují zastupitelé, ale fakticky budou rozhodovat jen o tom, co je v dané chvíli potřeba, aby v dobré víře schválili provedení dalšího kroku, o jehož výsledku je předem rozhodnuto.

O co půjde?

 1. O pověření představenstva připravit varianty a jejich porovnání. Výsledek je předem dán. Stavba nové provozní společnosti se nevyplatí, ale koupit akcie za draho od koncernu se vyplatí.
 2. O vypracování rozboru od firmy, která v celé republice pro nás rozbory dělá, ale lidé neví, že dělá pro nás 🙂 .
 3. O schválení usnesení zastupitelstev, že jejich zástupce má hlasovat na valné hromadě, tak jak potřebuji.

Nikdy nemají přesné informace a nikdo netuší, že jsou velmi kvalifikovaně manipulovaní a v roli užitečných idiotů. O všem zásadním vím já a realizují to „trojští koně“. Jen oni ví, co se s vodou a peněžními toky z vodného a stočného nastavuje na dalších 10-15 let. Jsou to vesměs stejní lidé nebo zástupci stejných stran jako před 15-20 lety.

 

Voda je dar, ne zboží, nenechte si ujít ČLÁNKY o vodě!
Přihlaste se k odběru aktuálních článků

 

Jde o vybrané vodaře z okresní/krajské vodárny a osvědčené kamarády v politice. Přes ně řídím celý proces, který jsem pro sebe připravil. Spolupracovat chtějí a musí. Na každého něco vím, resp. léta bokem financuji jejich nadstandard nebo zaměstnávám jejich blízké. Drobně je namotivuji a jsou zvyklí pracovat na success fee. Ví, že se jim na konci bohatě odměním a ví, že odměnu dostanou, jen když budu mít smluvně zajištěno, že mi zisky z provozování nebo servisu potečou na účty dalších 10-15 let.

Jak si pojistím loajalitu „trojských koňů“:

dohoda v zákulisíCo bych si říkal jako majitel koncernu? Věřit se těmto „politickým podnikatelů“ nedá. Za peníze jsou ochotni zaprodat vlastní zem, takže musí předem podepsat rámcové dohody o spolupráci s doložkou o utajení. Ostatní zastupitelé tyto smlouvy neuvidí min. do doby, než bude o všem rozhodnuto a pánové, se ani pod případným tlakem veřejnosti nebo médií, z mých opratí nevysmeknou. Předem si zajistím jejich oddanost přes:

 • Smlouvou o společném postupu, např. při prodeji akcií vodárny městům
 • Smlouvou o budoucím provozování, poté, až akcie provozní vodárny prodám městské vodárně, vlastnící infrastrukturu a voda slavně přejde zpět do rukou samospráv
 • Závaznou podobu Smlouvy o prodeji akcií
 • Závaznou podobu návrh smluv poradenských a servisních

Smlouvy budou koncipované takto:

 • Nelze od nich odstoupit za jiných podmínek, než je v nich stanoveno.
 • Jsou důvěrné a nikdo mimo mne a trojských koňů je nezdá.
 • Jsou vzájemně vázané a jejich platnost nastává hned, ale účinnost až v okamžiku, kdy na dalších 10-15 mám pod kontrolou všechna zásadní aktiva a peněžní toky.
 • Obsahují smluvní pokuty ve výši, kdy si každý rozmyslí, zda je zkusí zpochybnit.

„Koníci“ své dostanou až když pod heslem „Voda se vrací do rukou samospráv“ zajistí, aby 10-15 let zisky dál tekly na mé účty a vše rozhodující bylo v mých rukou. Prostě postupně splní všechny kroky, které jsem naplánoval v harmonogramu v rámci přidělených rolí.

Výzva k zamyšlení

Podívejte se ve svém okolí pozorně, a zamyslete se, jestli náhodou podobné jednání nelze vypozorovat u vás v regionu, ve městě, v obci nebo ve straně.

Nenechte si ujít VIDEA nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

 

podpořte nás

Máme pravdu a soudy to potvrzují. Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný. Proto vodu a lidi bráníme a prosazujeme vrácení zájmů lidí do správy vody, odsun koncernů a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR.

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Jak se u nás „privatizovala“ voda? Zrada politiků a komplot s nájezdníky. Děly se tu věci, které neprošly ani v Rusku či na Ukrajině

 

1. díl: Tunel na konci tunelu aneb iluze vrácení vody do rukou měst

Podobné články