Veselovský a Novotný pravda o vodě: Co se stalo s vodou a kdo je za to odpovědný?

Co se stalo s vodou: Rozhovor o vodě s panem Veselovským pro DVTV proběhl 6.12.2016

Byl o vodě a dění kolem vodáren a šel k podstatě. Otázky šly na daraz – mé odpovědi také. Nemá smysl chodit kolem horké kaše ve které se všichni vaříme. Napište dolů pod článek svůj názor a komentář, zda jste pochopili, co se děj, kdo je za to odpovědný a co je třeba udělat pro nápravu. Věřím, že z otázek i odpovědí lidé pochopí, že existuje další člověk (médium DVTV), který chápe, co a jak se nainstalovalo mezi lidi a vodárny a jaké nehorázné důsledky to má nás všechny má.

Veselovský a Novotný o vodě

Cena vody nemusí být tak vysoká, navyšují ji marže zahraničních firem, pohybují se v rozmezí 15–40 procent, říká ekonom Radek Novotný a autor investigativního projektu PRAVDA O VODĚ, jehož součástí je datový web Pravda o vodě.

Cílem každé zahraniční firmy je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty, pokud jim to legislativa dovolí, tak to udělají. Zastupitelé kvůli uzavřeným smlouvám de facto ztratili možnost cenu vody regulovat a už vůbec nerozhodují o tom, kde končí zisky z vody, které lidé v ceně vodného a stočného platí.

prifit koncernu a vodárny

Stanovisko soudce Krajského soudu v Brně

Kauzu a její nemravnost jako první ze soudců pochopil soudce Weinštuk, která díky důkazům, které jsem předložil, rozhodl tak, že lze tunelovaní městské vodárny a drancování peněženek lidí ukončit. O tom, co kolem a ve vodárně proběhlo, uvedl toto:

Přijetím napadených usnesení vrcholilo cílené jednání řada osob (právnických i fyzických) započaté někdy v roce 2001. …Obecně se dá uzavřít, že každý vztah měl svůj smysl, každý vztah byl předem načasován, stejně jako jednání každé právnické nebo fyzické osoby. Žádný vztah, žádné jednání nelze označit za nahodilé. V kostce shrnuto, když Jižní vodárenská, a.s. neuspěla v přímém výběrovém řízení v roce 2001, rozhodla se dosáhnout sledovaný cíl jiným způsobem. Prostřednictvím České spořitelny, a.s. ovládla potřebnou část hlasovacích práv ve společnosti Vak Zlín. V této fázi je zvlášť významná činnost SMZ a jeho zástupce Ing. Milana Soldána. Další fází bylo personální ovládnutí společnosti osobami se zkušenostmi v jiných vodárenských společnostech. … Z dosavadního zjištění soudu je zřejmé, že tyto osoby byly připraveny vykonávat potřebné činnosti pro jakoukoliv zájmovou skupinu (např. Ing. Bernard, místopředseda představenstva Vak Zlín, se stal generálním ředitelem obchodní společnosti Zlínská vodárenská, a.s. apod.).“

Soudce označil proces kolem Vaku Zlín za mimořádně nemravný a nezákonný:

Rozhodnutí valné hromady, jako výsledek tohoto pokoutného procesu, soud považuje za mimořádně nemravné (viz ustanovení § 31 občanského zákoníku a ustanovení §1 odst. 2 obchodního zákoníku). Podobná jednání nahlodávají důvěru v obchodně závazkových vztazích, jako základ ekonomických vztahů ve společnosti … Napadené rozhodnutí jsou v rozporu s ustanovením §56a obchodního zákoníku. Soud považuje za zbytečné vyjmenovávat jednotlivá ustanovení, s nimiž jsou napadená usnesení v rozporu. Za nejvýznamnější však považuje právě otázku dobrých mravů. Některá jednání však dosahují takové intenzity, že je otázkou, zda byly porušeny toliko dobré mravy.“

JE TŘEBA ŘÍCT DOST A VODU DOSTA ZPĚT DO RUKOU STÁTU A OBCÍ

podpořte nás

Každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Upřednostňujeme menší pravidelné příspěvky (100-300 Kč), před větším jednorázovým, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

 

PRAVDA O VODĚ ANEB O CO JDE LIDEM, MĚSTŮM A STÁTU V ČESKÉM VODÁRENSTVÍ?

CO JE TO PROVOZNÍ MODEL V MĚSTSKÝCH  VODÁRNÁCH?

pravda o vodě

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

7 komentářů

  1. Nevím jestli se dá na ty ceny, které bere Veolia něco solidního a slušného říct. Děkuji za informace. Chce to VAK

  2. …Je vůbec ještě něco „naše“? Vláda ,místo aby se zastávala lidí v tomto státě(a je to nejen o vodě),tak raději dá dotace na 1000 litrové nádrže na vodu(s podmínkami),jako je to s kotelným programem.A zase to odnesou Ti ubozí…,můžou k Vám kdykoliv přijít a uložit pokutu pod podmínkou špatného spalovacího programu…tak to bude i s vodou,kupte si tu 1000covku(do 1000.-Kč)za své a máte klid…Vládě nezáleží na silném rodinném státě…jenom s námi kupčí…podívejte se na Plzeň,do nedávna se mluvilo o státním stříbru…a dnes ?Nenechme se těmi vyžírkami degradovat na nižší stupeň lidskosti než cikáni…

  3. V podstatě bych napsala něco podobného, co pan Sýkora… tak připojuji Ať se v roce 2017 daří všem lidem dobré vůle!!! A Vám ještě jednou DÍKY!

  4. JEŠTĚ DOVĚTEK !!! MUSÍME SI UVĚDOMIT – ŽE NIKOHO NEZAJÍMÁ VAŠE ZDRAVÍ – POHODA – JESTLI MÁTE CO JÍST – KDE BYDLET !!!! ALE = VAŠE PENĚŽENKA !!!!!!! … VŠE KRÁSNÉ LIDEM DOBRÉ VŮLE !!! A VŘELÉ DÍKY ZA PRÁCI V TOMTO SMĚRU NÁPRAVY PANU RADKU NOVOTNÉMU !!!!! … HODNĚ ZDRAVÍ A ŮSPĚCHŮ V TÉTO PRÁCI JARDA SÝKORA LIBEREC….

  5. TAKŽE – ZA PRVÉ !!! VŠECHNO KRÁSNÉ VŠEM LIDEM DOBRÉ VŮLE V NOVÉM ROCE 2017 !!!… ZA DRUHÉ !!! NIC VE ZLÉM – = JE SE TŘEBA TADY A TED – KONEČNĚ P R O B U D I T !!!!!!! ABYCHOM VŠUDE NEPLATILI “ NEKŘESTANSKÉ FINANCE “ !!! = ENERGIE ELEKTRICKÁ !!! PLYN !!! VODA !!! ATD… JE TO PRACH SPROSTÉ OKRÁDÁNÍ NÁS VŠECH !!! … ZA VŠÍM BOHUŽEL JE “ NAŠE HLOUPOST “ !!! ŽE TO DOŠLO TAK DALEKO !!! … PŘED 50 LÉTY JSME “ BYLY NĚKDO !!! = NÁROD KTERÝ MĚL VŠECHNO !!! SVĚT SE OD NÁS UČIL !!! A CO MÁME DNES ??? !!! … = JSME – NIC VE ZLÉM ZPARCHANTĚLEJ P R O N Á R O D – KTERÝ NEMÁ NIC !!! JEN TLUPU PSYCHOPATŮ – SKRÝVAJÍCÍ SE ZA SLOVEM VLÁDA !!! … MÁME VŠECHNO ROZPRODANÉ = ROZKRADENÉ !!! = NEMÁME BOHUŽEL NIC !!!!! = POKUD SE NEPROBUDÍME NYNÍ = MÁME SMŮLU !!!! I PŘESTO VŠECHNO MÁME JEŠTĚ ŠANCI SE PROBUDIT !!!!!!! ….

  6. Klobouk dolů!!! Než se rozkoukají všichni a pochopí podvod na ČR, ať už je to kšeft našich lumpů se zahraničními žraloky, či jiná lumpárna, tak nám zbydou oči jen pro pláč jako v dalších podobných lumpárnách!!!

    Moc děkuji tomu, že jste zahájili osvětu proti lumpům, kteří nám vodu ukradli!!! V úctě Petr Čech, Šlovice 8, 270 41 Slabce.

Podobné články