PROJEKT CHCEME VĚDĚT: Předali jsme politikům otázky k vodě a zveřejňujeme odpovědi

V rámci projektu VODA CHCEME VĚDĚT KOHO VOLIT, jsme 27.7.2018 na podatelny v Parlamentu ČR fyzicky předali politikům požadavek na zaslání jejich osobního názoru a odpovědi do 31.8.2018 na prostou otázku:

Kdo mám mít v ČR v rukou vodu, vodárenskou infrastrukturu, prodej vody a peněžní toky a zisky z vody? Koncerny nebo městské vodárny?

V minulém týdnu jsem politikům poslali na jejich oficiální e-maily otázku znnovu s připomenutím termínu.  Odpovědi politiků začaly postupně přicházet a zveřejňujeme je na www.pravdaovode.cz/chcemevedet. Někteří politici volají a chtějí vysvětlené, jiní přijeli na konzultaci, další se chtějí sejít a přichází i některé osobní stanoviska. Přicházejí poděkování za to co pro vodu děláme a přicházejí i různá upozornění a také útoky nebo výtky.

„Dívám se na web chceme vědět – Koho volit.

Vidím jako dost nešťastné rozesílat otázky a takto je zveřejnit v době dovolených, i když si mnozí myslí, že si ji politici nezaslouží… Co vím, tak skoro všichni naši poslanci už petici podepsali a na otázky nejspíš taky odpověděli. Celkem mne to mrzí …“

Odpověď NFPOV je tato: 

Dobrý den, reagujeme na vaši zprávu. Odpověď na ni rozdělím:

  1. Ujišťujeme vás, že nepatříme k lidem, kteří si myslím, že politici si nezaslouží dovolenou.
  1. Doba dovolených a předání podkladů. Už jsme dostali i přesně opačný názor než je váš. Poděkování za to, že jsme materiály k VODĚ předali politikům v době dovolených, kdy mají více klidu a neřeší projednávání řady věci a nedej bože ještě nějaké kauzy. Je jasné, že každému se hodí něco jiného.
  2. Projekt VODA LIDEM děláme, aby politici měli informace a lidé znali jejich názor. Aby občané VĚDĚLI KOHO VOLIT a věděli, co mají strany v programech  a co reálně dělají.
  3. Podklady byly předány politikům fyzicky na podatelnu minulý měsíc 8.2018. Požádali jsme, aby politici vyjádřili svůj názor do 31.8.2018to je měsíc. Nikomu nikdo hlavu neutrhne, když odpověď přijde v rozumném termínu poté. To rozumní lidé pochopí.
  4. Aktuálně navíc posíláme upozornění a druhou prosbu o sdělení stanoviska politiků přes e-mail poslanců/senátorů. Rozeslali jsem ho před TERMÍNEM, do kdy jsme žádali o odpověď. Jde jen o „připomenutí“ již fyzicky předané žádosti o stanovisko.
  5. Navíc, cca 80% dnešních politiků dostalo od nás první podklady k problematice vody již v září 2016, v rámci charty VODA 300. Za dva roky názor na vodu mít musí.
  6. Tím, že lidé o stránkách již , tak web CHCEME VĚDĚT KOHO VOLIT pozorně sledují a to je pro politiky, kteří chtějí nápravu věcí kolem vody dobře. Komunální volby se blíží.
  7. To, že někteří politici poslali odpověď před termínem, je jejich dobrá vůle a vlastně každý den přidáváme nová stanoviska.
  8.  Od roku 2016 bohužel víme, že někteří poslanci si nejsou schopni ani převzít poštu ze schránky na podatelně a někteří převzetí materiálů popírají. Tvrdili, že se nemohli vyjádřit k něčemu co nedostali, ale lhali – máme potvrzení, že jsem jim na podatelnu dokumenty předali.

 

neodpoví - nevolitelný

 

Věřím, že všichni rozumní politici napříč stranami nejen v Parlamentu ČR práci Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ, kterou děláme pro vrácení vody do rukou měst v podobě VEŘEJNÉ SLUŽBY, nakonec ocení.

 

 

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme, i moře se skládá z kapek????

Podobné články