Obraťte se na zastupitele v okrese a žádejte je o stanovisko k vodě

Obracíte se na mne a ptáte se co můžete dělat. Já odpovídám – žádejte o stanovisko k vodě zastupitele v městech a obcích Vašeho okresu

Ptáte se co můžete dělat proto, aby se voda vrátila do správy měst a skončil nesmyslný systém prodej vody přes překupníky nebo koncerny.

Konkrétní příklad. Já jsem již informoval zastupitele okresu Zlín a vyzval jsem je, aby přijali jasné usnesení města/obce k vodě, vodárně a k tomu, jak a kdo má hospodařit s vodou.

Udělejte totéž!

Můžete můj dopis s žádostí o totéž zkopírovat a samozřejmě dle vlastního názoru upravit, doplnit …..  a poté sami za sebe poslat na své zastupitele ve vašem městě nebo obci a požádejte je, aby vám sdělili vlastní stanoviska i v případě, že se zastupitelstvo na ničem neusnese.

Vážení zastupitelé měst a obcí Zlínského okresu

Občané se mne ptají, jako osoby, která 15 let bojuje za ukončení drancování peněženek lidí a vodárny Zlín, co mohou udělat, aby pomohli vrátit hospodaření s vodou z rukou cizinců, do rukou měst, resp. do společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., kterou města vlastní.

Má rada je tato:

Obraťte se na zastupitele měst a obcí Zlínského okresu a požádejte je, o stanovisko k vodě a Vaku Zlín v podobě usnesení zastupitelstva, tzn. zda zastupitelstvo:

srovnání cen

  1. požaduje po představenstvu Vaku Zlín ukončit a napravit protiprávní stav ve Vaku Zlín, na který léta lidé i města ve Zlínském okrese doplácí
  2. nebo chcete zachovat soukromý penězovod instalovaný pokoutně v roce 2004 mezi lidi a vodu a nebudete nic dělat.

O tom, že provozní model Vaku Zlín je pro občany a města ekonomicky nevýhodný, se ví od roku 2004. O tom, že byl zaveden protiprávně, se ví od roku 2010, kdy soud poprvé rozhodl, že uzavření smluv s koncernem proběhlo nezákonným komplotem.

Vedení města Zlína a vedení Vaku Zlín, které město dosazuje, mají zpracovanou analýzu, za kterou město Zlín zaplatilo 540 tis. K. Dokládá, že jde o nevýhodný model a před lidmi ji tají a navíc 6 let právními kličkami a arogancí moci udržují tok stamiliónových zisků, které platí lidé v ceně vody, do ciziny.

Situace kolem vody a vodárny je taková, že nikdo, již nemůže zůstat v pozici někde uprostřed. Kdo nic nedělá, ten podporuje pokračování tunelování Vaku Zlín a peněženek lidí. Proberete situaci na nejbližším zastupitelstvu a řekněte lidem, co si o tom myslíte. Pokud jednáte v zájmu lidí, posílám Vám návrh usnesení města či obce:    

prazdny - div j

Usnesení města/ obce  …………………………. :

Zastupitelstvo města/obce tímto

  1. informuje představenstvo VaK Zlín, že zastupitelstvo města/obce  ………. respektuje názor soudců v usnesení Vrchního soudu v Olomouci z 22.11.2016, které potvrdilo neplatnost usnesení valné hromady Vaku Zlín 30.4.2004 (viz. příloha) a souhlasí s názorem, že provozní model byl 30.4.2004 do Vaku Zlín instalován protiprávně a je od samého počátku neplatný.
  2. Požaduje, aby představenstvo Vaku Zlín ihned po nabytí právní moci usnesení odvolacího soudu, zajistilo řádné provozování vodovodů a kanalizací výhradně městskou společností Vak Zlín, bez překupníků či cizích koncernů, kdy na tuto variantu, vzhledem stanoviskům soudců od roku 2010, je jistě řádně připraveno.
  3. Jako spolumajitelé Vaku Zlín, vyzýváme představenstvo, aby rozhodování představenstva směřující k právním krokům ohledně podání či nepodání dovolání proti usnesení Vrchního soudu v Olomouci k Nejvyššímu soudu, bylo o výše uvedeném usnesení a postupu představenstva hlasováno jmenovitě.

prazdny - div j

Obracím proto tímto veřejně na zastupitele Zlínského okresu

Ve vánočním čase Vám zasílám svůj názor, který sděluji Vám a také občanům a současně všem dávám k dispozici zdokumentovanou kauzu Vaku Zlín  a dokumenty, které vedení města Zlín a vodárny Zlín léta tají. Léta pomáhám všem, kdo mají zájem se v situaci kolem vody a vodáren zorientovat. Projděte si materiály a poté můžeme společně dojít k vrácení vody a její správy do rukou obcí a tím ukončení ekonomické okupaci, která byla pokoutným a nemravným způsobem některými „politiky realizována.

V případě, že se zastupitelstvo z jakéhokoliv důvodu na ničem z výše navrženém neusnese, tak vás, jednotlivé zastupitele, vyzývá, abyste mi napsali, jaký je váš osobní názor na vodu a vše výše uvedené a jak byste k danému návrhu usnesení hlasovali.

Doporučuji všem zastupitelům si mezi svátky projít informace a dokumenty:

Většina výše uvedeného je k dispozici výše nebo je můžete stáhnout na odkazu zde:

ANALÝZY, ROZSUDKY A DOKUMENTY 

kdy získáte informace, které vám vedení vodárny léta tají a současně podpoříte můj boj o vodu, v rámci projektu PRAVDA O VODĚ.

Města: Brumov Bylnice, Tlumačov, Vizovice, Napajedla, Slavičín, Valašské Klobouky, Fryšták, Otrokovice, Zlín

Obce: Biskupice, Bělov,  Březová, Dešná, Halenkovice, Hvozdná, Horní Lhota,  Hostišová,  Hvozdná,  Jasenná, Kašava, Lípa, Lipová Loučka, Lukov,  Lukoveček, Mysločovice, Pohořelice, Poteč, Racková ,  Sazovice, Sehradice,  Slopné, Spytihněv, Tečovice, Trnava, Újezd, Velký Ořechov,  Veselá,  Vysoké Pole,  Zádveřice-Raková, Želechovice nad Dřevnicí,  Žlutava

 

S pokorou k vodě

Ing. Radek Novotný

Veselovský a Novotný

Podobné články