PLZEŇ: Cena vody v roce 2017 zůstane v Plzni stejná jako v roce 2016

Plzeň: Cena vody v roce 2017, odsun fr. koncernu Veolia od vody evidentně občanům svědčí

Cena v roce 2016, když město převzalo vodu zpět do vlastních rukou, najednou voda poprvé za 20 zlevnila a v roce 2017 neporoste. „Levnější vodu než nyní měli Plzeňané naposledy v roce 2012, tehdy to bylo 73,20 korun za metr krychlový, poté platili 76 a více korun,“ uvedl technický náměstek Pavel Šindelář. Kalkulace ceny vodného a stočného pro rok 2017 byla zpracována  městskou společností Vodárna Plzeň a.s.

Radní schválili  cenu vodného a stočného pro rok 2017, kdy celková cena za obě položky bude od ledna 2017 ve výši 74,90 korun za metr krychlový (bez DPH), s patnáctiprocentní daní DPH se pak jedná o částku 86,14 korun. Celková cena zůstane pro příští rok stejná, jako je nyní. Kalkulace pro rok 2017 je sestavena podle pravidel cenové regulace Ministerstva financí České republiky.

Peníze vybrané od lidí za vodu použije město zpět do rekonstrukce, obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury

Rada města Plzně schválila také nájemné z pronájmu vodohospodářské infrastruktury pro rok 2017 městské společnosti Vodárna Plzeň a. s., a to ve výši 372,2 milionu korun bez DPH.  „Nájemné se hradí z části v penězích a z části, ve výši 40 procent, formou věcného plnění. Část nájemného, která se hradí v penězích, je placena čtyřmi splátkami,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

 

Kde končily peníze od lidí za vodu v posledních 20 letech?

Plzeň

 

 

Nenechte si ujít VIDEA nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

podpořte nás

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný. Proto vodu a lidi bráníme a prosazujeme vrácení zájmů lidí do správy vody, odsun koncernů a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR.

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Takto se k české vodě dostali cizinci? ODS dostala peníze, Francouzi vodárnu?

Podobné články