Co řekl Fiala v proslovu? Cíl ODS je „privatizace“ zisků a zestátnění nákladů! Zisk překupníkům a náklady lidem – tentokrát v energetice.

Tak, jsem si večer 22.6.2022 poslech ve vlaku p. Fialu z ODS. Pak jsem se vyspal a ráno jsem si ho poslechl znovu. A tady je můj názor na to, co říká občanům a také, co říká oligarchům, mafii a cizím korporacím.

Pan Fiala řekl, že to, co pro nás chystá,  bude pro občany peklo a vyslal pozitivní signál oligarchům, politické mafii a cizím korporací. Což si dle mého názoru ne všichni všimli.

Z toho, co řekl, totiž vyplynulo, o co jemu a lidem za ním stojícím, jde.

Všimli jste si, že neřekl, že stát odkoupí od spekulantů 30% ČEZu, které (jak si kupodivu „politik“ ODS všiml) nezajímají občané, ale zisk!

 • Řekl, že bude za naše peníze stavět další infrastrukturu – dráze a bude to bolet… Vy, občané – to zaplatíte…
 • Řekl, že stát zestatní výrobu elektřiny, ale ne její prodej a zisky z toho plynoucí!

 

 

Ale to už tady máme 30 let, od dob vlád ODS:

A) Vodárenství: 90% infrastruktury vlastní stát a města, ale 70% tržeb z prodeje vody ovládají díky poblitikům ODS/ČSSD (minulé vlády, pane Fialo a opoziční smlouva) cizí koncerny, která zajímá jen zisk.
B) Energetika:  Elektrárny také vlastníme, ale na prodeji elektřiny bohatnou spekulanti na burze a ne stát. My levně dodáváme a draze zpět nakupujeme. Že, pane Fialo?

TAKŽE O TO JDE – opět o PROVOZNÍ TUNELY.
a opět ODS.

Solární a další baroni, které pustil Klaus na amnestii, již spokojeně chrochtají. Koncerny a ti, kteří si z provizí za další systémy dobývání renty vtírají kokain do zadku se již těší na dalších 5let slastí.

Lže Fiala občanům?

Fiala řekl:  Ještě před 5 lety jsme měli zajištěnu ¼ plynu z Norska.  A minulá vláda neudělala nic proto, aby tyto dodávky udržela = za všechno může Babiš.  

Realita: Kontrakt s Norskem byl uzavřen v roce 1997 do roku 2017, tzn. za vlády Sobotky (ČSSD). Do tohoto kontraktu ani do dalšího již žádná vláda ČR nemá co zasahovat, protože nositelem kontraktu je soukromá firma Transgas, RWE a její nástupce Innogy. Proč? Protože před dvaceti lety, (v roce 2002 opoziční smlouva ODS a ČSSD) přišla debilní privatizace Transgasu a tím má každá česká vláda na plynárenství už jen omezený vliv.

Tvrzení P. Fialy, že za ukončení dodávky plynu z Norska může Babiš je lživé, zavádějící a mimo realitou.

Důkazy: Kdo může za konec plynu z Norska? „Byl jsem u toho,“ řekl PL Budinský.

 

Fiala občanům oznámil návrat do MINULOSTI.

Proč? Protože jsme se nepoučili z minulosti. Protože mafie prorostla do politiky nebo politiky ovládá, tak historie i 90 léta již zažíváme znovu.

Kdo rozprodal strategické odvětví pro stát spravující a dodávající plyn, vodu, teplo a z části i energii?

ODS s ČSSD a KDU.

(V ANO je spousta přeběhlíků – př. Faltýnek)

ODS nejedená v zájmu občanů a Fiala to lidem neříká

 

Takže se zamysleme a ve volbách jim řekněme adié… Jinak se nedoplatíme.

 

 

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

2 komentáře

 1. Pane Honzo:
  1) Napište prosím, kde, kolik a kdy jste přispěl? Příspěvky Vám vrátíme, nemá smysl, abyste se stresoval.
  2) Co se týká článku, tak jde o můj názor na „projev“ p. Fialy a jednání ODS a ten mám takový jaký jsem napsal. S tím nic nenadělám a ani nechci. Váš názor na projev ani co konkrétně vám nedává smysl jsem se nedozvěděl. Takže napište, co vám nedává smyal a váš názor na projev Fialy. To pak můžeme to probrat.

 2. Pane Novotný co to tady blábolíte? Málo která věta z toho, co jste napsal dává vůbec smysl. Zkuste si to po sobě přečíst. Já to četl asi 3x a jediné co jsem pobral, že nenávidíte ODS.

  A do newsletteru do emailu chodí také věty, u kterých hledám smysl marně.

  Začínám litovat, že Vám tu na to přispívám.

Podobné články