VODA: Napajedla bez cenzury 2 aneb obecní listy a selský rozum

Obecní listy pro zastupitele a občany nejen o vodě

Tento příspěvek zveřejňuji velmi rád. Je důkazem, že rozumní politici a lidé kteří mají informace jsou schopni se postavit kolaboraci a tunelu, tedy jednání na které občané a města doplácí. O to cenější to je v případě vody, bez které lidé ani ekonomika nemohou žít a fungovat. Zastupitel Napajedel a vydavatel Obecních listů, pan Tomáš Čabla mne požádal, abych obsah listů zviditelnil v rámci projektu PRAVDA O VODĚ v regionu i mimo region Zlínska. Samozřejmě jsem souhlasil. Nic podobného totiž nikdo z politiků v ČR za posledních 20 let neudělal, ani poté, co jsem rozšířil povědomí o tunelářských praktikách ve vodárnách. Pro řadu lidí a zastupitelů to bude šok, ale znát pravdu a poté číst  „tiskové zprávy“  různých Hadů na radnicích, je neskutečné. Úvodní dopis, kterým autor listů oslovil zastupitele, je pro mne důkazem, že slušní a rozumní politici exitují.

Toto dostalo cca 150  zastupitelů a 40 obcí a měst ….

“ Dobrý den,

jako zastupitel Napajedla jsem Vám povinen, zastupitelským slibem podle § 69 odst. 2 zákona č. 128/2000 Sb., obecní zřízení, tohoto znění :

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jejích občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky“ , sdělit informace týkající se problematiky VaKu Zlín.

Před vánoci jsem Vám poslal sdělení, jakým způsobem představitelé města Napajedla zatajují informace o problematice VaK Zlín.

Věřím, že další informace Vám pomohou řešit tuto problematiku ve zlínském okrese ku prospěchu měst a obcí, nikoliv ku prospěchu nadnárodní společnosti, která nemá v zájmu nám obnovovat a rozvíjet infrastrukturu.

A taky věřím, že přišel čas řešit tento problém na úrovních samospráv, a při pravomocném rozsudku soudu v Olomouci, který potvrdil rozhodnutí soudu I. stupně o neplatnosti valné hromady z 30.4.2004, převzít zodpovědnost za náš majetek ve VaK Zlín a předat našim dětem veřejnou korporaci starající se jenom o jedno, a to, o čistou a zdravou vodu pro občany, nikoliv o soukromé zisky, tak jak je to nyní při „provozním modelu“, kde bylo od občanů vyinkasováno přes 800 mil. korun zisku pro VEOLII.

Prosím všechny zastupitele, abychom se připravili na nadcházející valné hromady VaKu Zlín a bránili náš podnik společně. Získejme Vodovody a kanalizace zpět pod kontrolu samospráv.

Žádám městské i obecní úřady, aby informace, které Vám zasílám, byli předány zastupitelům, neboť volení zástupci jsou nejvyšší exekutivou samosprávy. Zastupitelé nikoliv delegáti mají rozhodovat o budoucnosti vodohospodářství ve zlínském okrese.“

Přeji hezký den

Tomáš Čabla

zastupitel Napajedla

www.cablatomas.cz

     2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_1

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_2

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_3

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_4

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_5

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_6

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_7

2017_3_3- obecní listy - bez cenzury_Stránka_8

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

2 komentáře

  1. Četl jsem, jsem v obraze (předseda představenstva VaKu 1994-98) pane Čablo, Novotný a ostatní smekám(!), nabízím spolupráci k dosažení nápravy a možná vytvoření koordinované veřejné akce s cílem pohnat k odpovědnosti a náhradě škody ty kteří to způsobili a neřeší po rozhodnutí soudu, protože porušují slib zastupitele samosprávy a zákony. Trvat jmenovitě na jejich dobrovolném odstoupení či odvolání, případně veřejně oslovit jejich politické strany (blíží se volby!) aby jednaly….

    1. Pane Daťko, určitě se každý člověk, který myslí a jedná hodí. Já vás znám z vašich vystoupení před tunelizací Vaku Zlín a vím, že jste slušný chlap, který se nebál Janečků a spol. a říkal pravdu, kterou nikdo nechtěl slyšet. Nyní říkáte opět pravdu, je třeba pohnat k odpovědnosti pachatele tunelu ve Vaku Zlín a souhlasím, že řžada lidí ve Zlíně porušuje zákony. 9.3. v 9:00 je schůzka starostů k otázce postupu vůči pachatlům. Mám obavu, že půjde o pokus zmanipulovta starosty, že náprav nění možná, že je třeba s Veolií dojednat úpravu smlouvy a nic dál neřešit. Pokud chcete, zavolejte panu Čablovi tel. 728 121 552 a domluvte se s ním. Jděte na to jednání s ním, namísto mne. Já nemohu, jsem ve stejnou dobu v Praze, kde mám přednášku „pravda o vodě“ pro poslance. Uděláte si představu kdeo je kdo a kdo za koho kope. Obavu mám o pana Budka (starosta Otrokovic), který vykazuje znaky „odevzdanosti“ a nevím, co za tím je …

Podobné články