Cena vody Lobbisti a naháněči koncernů Voda a města Zisky z vody

Mafiánské praktiky v souvislosti s “privatizací vody” v Hradci Králové

Mafiánské praktiky v souvislosti s “privatizací vody” v Hradci Králové

21.6.2005 Poslankyni Orgoníkové vyhrožovali kvůli postoji k VAK Hradec

Hradec Králové – Poslankyně Hana Orgoníková (ČSSD) se kvůli nesouhlasu se vstupem “strategického partnera” do hradeckých Vodovodů a kanalizací (VAK) údajně stala terčem výhrůžek. Na mobilní telefon podle svých slov dostala začátkem června textovou zprávu, v níž jí bylo vyhrožováno skandalizací v televizi. “Případ jsem oznámila na policii,” řekla včera Orgoníková novinářům. Partnerem VAK se má stát francouzská Veolia Water a rozhodující hlasování o jejím vstupu bude na valné hromadě ve středu 22. června.

Poslankyně prý ví, kdo jí textovou zprávu poslal. Odesílatele s odkazem na policejní šetření odmítla sdělit. Podle poslankyně vstup partnera přinese:

  • omezení investic VAK
  • zdražení vodného a stočného
  • přesun zisku VAK do soukromých rukou

Poslankyně také podala podnět na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně. Vyslovila v něm podezření, že při výběru partnera bylo spácháno několik trestných činů.

Představitelé Hradce Králové s názory poslankyně nesouhlasí a minulý týden na ni radnice podala žalobu pro údajné poškození dobré pověsti města.

Zdroj (čtk)    21.6.2005    Hradecké noviny    str. 12    Královéhradecký kraj

 

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Kromě vyhrožování a žaloby na osoby, které upozorňovaly na negativní dopady, které komplot kolem Vak H.Králové přinese, proběhla v Hradci brutální manipulace se zastupiteli. Ti před rozhodováním o smlouvách s koncernem dostali lživé informace důsledcích smluv na dotace z EU a o budoucím vývoji ceny vody. Bylo jim řečeno, že smlovy dotace z EU neohrožují a že smlouvy garantují růst ceny vody pouze o inflaci. Obojí byla lež.

FALEŠNÉ SLIBY DOTACÍ: Již od roku 2003 byla platná Směrnice MŽP 11/2003 týkající se poskytování dotací z EU a opravněným žadatelům o ně. Vak H. Králové byl v postavení oprávněného žadatele o dotace z EU do dne podpisu smluv s Veolií. Díky smlouvám s Veolií o postavéní oprávněného žadatele o dotace přišel a Vak H. Králové ani města a obce v regionou žádné dotace z EU čerpat díky tomu nemohou.

SMERNICE 11-03-OPRAVNENI

FALEŠNÝ VÝVOJE CENA VODY: Zastupitelům byl předožen evidentně lži obsahující graf budoucího vývije ceny vody, což zstupitelé uvedení v omyl při rozhodování o udělení souhlasu se smlouvami nevěděli.

Falešný slib vývoje ceny vody v Hradci

v roce 2010 slibovali zastupitelům cenu cca 51 Kč/m3

cena smluvne-garantovana

Skutečný vývoje ceny vody v Hradci

v roce 2010 cca 71,46 Kč/m3, tj. o 20 Kč/m3 více než se slibovalo zastupitelům

CENA VODY HRADEC REALITA

Komise pro cenné papíry potvrdila nemravný komplot a manipulace s akcionáři i se státními institucemi.

Vaku H. Králové Porušil zákon o podnikání na kapitálovém trhu, v pololetní zprávě použil klamavé a zavádějící informace o budoucím vývoji společnosti.

Zpráva emitenta Vak Hradec Králové – registrovaného cenného papíru v roce 2004 neobsahovala informace o probíhajícím poptávkovém řízení na „Spolupráci a vstup strategického partnera do společnosti Vak H. Králové.

V pololetní zprávě emitenta cenného papíru v roce 2004 použil klamavé a zavádějící údaje o předpokládaném vývoji společnosti. Upřednostnil při poskytování informací o poptávkovém řízení majoritního akcionáře Statutární město Hradec Králové.

Omezil právo akcionáře na informace, když za vyhotovení stránky listin stanovil účelově částku 15 Kč/stránku, dle “vytvořených Pravidel poskytování listin akcionářům.“

KCP udělila vedení Vak H.Králové pokutu 700.000 Kč. ROZHODNUTÍ KCP

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Hana Orgoníková? Vaku H. Králové nebo fr. Veolie?

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Oldřich Vlasák? Vaku H.Králové, Veolie nebo O. Vlasáka?

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE