Mafiánské praktiky v souvislosti s „privatizací vody“ v Hradci Králové

21.6.2005 Poslankyni Orgoníkové vyhrožovali kvůli postoji k VAK Hradec

Hradec Králové – Poslankyně Hana Orgoníková (ČSSD) se kvůli nesouhlasu se vstupem „strategického partnera“ do hradeckých Vodovodů a kanalizací (VAK) údajně stala terčem výhrůžek. Na mobilní telefon podle svých slov dostala začátkem června textovou zprávu, v níž jí bylo vyhrožováno skandalizací v televizi. „Případ jsem oznámila na policii,“ řekla včera Orgoníková novinářům. Partnerem VAK se má stát francouzská Veolia Water a rozhodující hlasování o jejím vstupu bude na valné hromadě ve středu 22. června.

Poslankyně prý ví, kdo jí textovou zprávu poslal. Odesílatele s odkazem na policejní šetření odmítla sdělit. Podle poslankyně vstup partnera přinese:

  • omezení investic VAK
  • zdražení vodného a stočného
  • přesun zisku VAK do soukromých rukou

Poslankyně také podala podnět na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně. Vyslovila v něm podezření, že při výběru partnera bylo spácháno několik trestných činů.

Představitelé Hradce Králové s názory poslankyně nesouhlasí a minulý týden na ni radnice podala žalobu pro údajné poškození dobré pověsti města.

Zdroj (čtk)    21.6.2005    Hradecké noviny    str. 12    Královéhradecký kraj

 

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Kromě vyhrožování a žaloby na osoby, které upozorňovaly na negativní dopady, které komplot kolem Vak H.Králové přinese, proběhla v Hradci brutální manipulace se zastupiteli. Ti před rozhodováním o smlouvách s koncernem dostali lživé informace důsledcích smluv na dotace z EU a o budoucím vývoji ceny vody. Bylo jim řečeno, že smlovy dotace z EU neohrožují a že smlouvy garantují růst ceny vody pouze o inflaci. Obojí byla lež.

FALEŠNÉ SLIBY DOTACÍ: Již od roku 2003 byla platná Směrnice MŽP 11/2003 týkající se poskytování dotací z EU a opravněným žadatelům o ně. Vak H. Králové byl v postavení oprávněného žadatele o dotace z EU do dne podpisu smluv s Veolií. Díky smlouvám s Veolií o postavéní oprávněného žadatele o dotace přišel a Vak H. Králové ani města a obce v regionou žádné dotace z EU čerpat díky tomu nemohou.

SMERNICE 11-03-OPRAVNENI

FALEŠNÝ VÝVOJE CENA VODY: Zastupitelům byl předožen evidentně lži obsahující graf budoucího vývije ceny vody, což zstupitelé uvedení v omyl při rozhodování o udělení souhlasu se smlouvami nevěděli.

Falešný slib vývoje ceny vody v Hradci

v roce 2010 slibovali zastupitelům cenu cca 51 Kč/m3

cena smluvne-garantovana

Skutečný vývoje ceny vody v Hradci

v roce 2010 cca 71,46 Kč/m3, tj. o 20 Kč/m3 více než se slibovalo zastupitelům

CENA VODY HRADEC REALITA

Komise pro cenné papíry potvrdila nemravný komplot a manipulace s akcionáři i se státními institucemi.

Vaku H. Králové Porušil zákon o podnikání na kapitálovém trhu, v pololetní zprávě použil klamavé a zavádějící informace o budoucím vývoji společnosti.

Zpráva emitenta Vak Hradec Králové – registrovaného cenného papíru v roce 2004 neobsahovala informace o probíhajícím poptávkovém řízení na „Spolupráci a vstup strategického partnera do společnosti Vak H. Králové.

V pololetní zprávě emitenta cenného papíru v roce 2004 použil klamavé a zavádějící údaje o předpokládaném vývoji společnosti. Upřednostnil při poskytování informací o poptávkovém řízení majoritního akcionáře Statutární město Hradec Králové.

Omezil právo akcionáře na informace, když za vyhotovení stránky listin stanovil účelově částku 15 Kč/stránku, dle „vytvořených Pravidel poskytování listin akcionářům.“

KCP udělila vedení Vak H.Králové pokutu 700.000 Kč. ROZHODNUTÍ KCP

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Hana Orgoníková? Vaku H. Králové nebo fr. Veolie?

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Oldřich Vlasák? Vaku H.Králové, Veolie nebo O. Vlasáka?

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá

 

Podobné články