Kvůli horku vzrostl v Praze počet havárií vody? Praskají polské trubky? Proč tedy nejsou dávno vyměněny?

Praha a stav infrastruktury

V Praze vzrostl kvůli teplému počasí počet havárií vodovodního potrubí. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) zaznamenaly od 30. července do 5. srpna 82 havárií, což je meziroční nárůst o 17 procent.

Zvýšil se také počet náhradního zásobování Pražanů pitnou vodou. Sdělil to mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Vodárny řeší ročně několik tisíc havárií na vodovodu a kanalizaci.

„Důvodem jsou vysoké teploty. Kvůli nim vysychá půda a tlačí na vodovodní potrubí. Největší problémy máme s litinovými trubkami, které se do tehdejšího Československa v 70. a 80. letech povinně dovážely z Polska,“ uvedl Mrázek.

Vedle vyššího počtu havárií vzrostla nutnost náhradního zásobování vodou. PVK zaznamenaly v uvedeném období 73 případů proti 42 loni.

Kvůli vedrům vzrostla rovněž spotřeba vody. Běžně do Prahy z úpraven vody v Káraném a Želivky proudí 3500 litrů za sekundu, nyní je to 4700 litrů. „Praze však žádný nedostatek vody nehrozí, oba zdroje mají dostatečnou kapacitu,“ dodal Mrázek.

PVK distribuuje vodu v Praze a má pronajatu vodohospodářskou síť od městské firmy Pražská vodohospodářská společnosti (PVS) do roku 2028.

autor: ČTK | 7. 8. 20184

 

To je zvláštní. Trubky praskají protože mrzne, nyní trubky praskají protože je horko.

Nedávno jsem M. Veselovskému na DVTV řekl Hadi na radnici a sluhové koncernů vždy najdou způsob, jak zdražení vody zdůvodnit

hadi si vždy najdou výmluvu-jnf

odebírat YT j

 

Praha a zisky z vodného a stočného

Když víme, že polské trubky praskají, proč nejsou dávno vyměněny. Peněz se od lidí ve vodném a stočném vybralo dost. Miliardy skončily v zahraničí místo v investicích? Žádný soudný hospodář přece nebude z peněz od lidí vyplácet dividendy, když ma zrezlé trubky, že? V ČR toto neplatí?

Proto tedy v médiích posloucháme řeči o tom, že praskají trubky protože je – sucho, horko, mokro, zimy …. a mezi tím miliardy od lidí mizí v cizině?

Jak se dělí zisky z vody v Praze mezi Veolii a Hl. město Prahu? Kolik peněz od lidí odteklo do zahraničí? 

pravda_o_vode_zisky_graf-1

zisky

 

podpořte nás

Každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

POV: ROZKRADLI všechno! Investice nechají městu a co vydělává to zprivatizují – zisk

f.cech

Podobné články